×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Vija Zariņa: Man gleznot ir kā elpot


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vija Zariņa mācījusies gleznot jau no desmit gadu vecuma. Un 42 dzīves gadus veltījusi mākslai. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības nodaļu, ir LMA asociētā profesore. Viņas darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības krājumos, starptautiskajās kolekcijās – Krievijas Kultūras ministrijā, Tretjakova mākslas galerijā Maskavā, Tartu Mākslas muzejā Igaunijā, kā arī daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās.
 Meistares darbgalds ar krāsu tūbiņām, otām mantots no dzīvesbiedra gleznotāja Kaspara Zariņa vecākiem.


Šajā numurā aizsākam jaunu rubriku, kurā sabiedrībā zināmi un populāri cilvēki veido viņu dzīvē būtisku vietu un lietu izlasi. Katrai no tām ir savs stāsts, kas ļauj labāk iepazīt uzrunāto personību. Pirmo jaunās rubrikas viesistabā aicinām mākslinieci VIJU ZARIŅU.

Lietām ir nosacīta vērtība, daudz lielāka vērtība ir attieksmei, izjūtām saistībā ar tām. Māksliniece Vija Zariņa ieber mums saujā sasmalcinātās latu banknotes. Kādi krāsu toņi! Piecīši – zaļgani, simtnieki – rozīgi… Tāds smalks malums, šķēpelītes tik izturīgas kā kokvilna, lāgā nedegot. Īsts kultūrslānis, varbūt arī tāpēc māksliniece šīs sasmalcinātās banknotes izmantojusi saviem darbiem personālizstādei “Sniegs un nauda”, kas skatāma Rīgā galerijā “Māksla XO”.

– Neesmu konceptuāliste, man svarīgākas ir emocijas, izjūtas, ko uzgleznoju. Skatu tonāli, man ir fotogrāfiska atmiņa – dabā piefiksētās smalkās gaismas nianses. Ieraugot ko īpašu, kas liek apstāties un ilgi lūkoties, aizdomāties, paturu prātā un pēcāk iemūžinu uz audekla. Tagad vairāk esmu pievērsusies ainavu glezniecībai, jo tīk miers un harmonija. Pasaules mūžīgā mainība un fascinējošais vilinājums ir tas, kas mani interesējis vienmēr. Ar gleznieciskiem līdzekļiem mēģinu panākt smaržu, vēju, siltumu un aukstumu, miglu, mieru…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+