×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
16. maijs, 2017
Drukāt

Man ir kauns – Ulmanis par krievu valodu pasaules čempionātā Ķelnē (20)

Guntis Ulmanis un Zigmārs Priede "Lanxess" arēnā Ķelnē,
foto: Ilmārs StūriškaGuntis Ulmanis un Zigmārs Priede "Lanxess" arēnā Ķelnē, foto: Ilmārs Stūriška

Pirmdien Ķelnē, kur notiek pasaules čempionāts hokejā, ieradās Latvijas eksprezidents, hokeja kluba Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis. Pēc Latvijas un Krievijas spēles (0:5) pirmā perioda viņš atbildēja uz dažiem “LA” jautājumiem.

“Objektīvi redzams, ka Latvija šogad ir laba izlase un spēlē cerīgi, vīri ir mainījušies. Svarīgi, ka spēlētāji dabūja atpūtu pēc KHL regulārā turnīra beigām. Treneris Bobs Hārtlijs ienesis jaunu domāšanu – spēlētāju līmeni ir tāds, kāds ir, bet taktiski, psiholoģiski, gribasspēks uzvarēt ir tiešām liels. Pēc ilgiem gadiem mēs nevis cīnāmies par palikšanu elites divīzijā, bet ar katru spēli pieaug vēlēšanās iekļūt ceturtdaļfinālā. Vienalga, kā beigsies spēle šodien, jo tas ir savā ziņā izkropļots hokejs – stratēģiskie risinājumi, dažāds līmenis, mums jādomā par rītdienas spēli pret Vāciju. Nav tādu resursu, lai divas dienas pēc kārtas parādītu maksimumu.

Arēnā informēšana krievu valodā man ir pilnīgi negaidīta, jūtos diezgan lielā diskomfortā – kauns, ka mana valoda un valsts ir savā ziņā pastumta malā, bet krieviem, kuri jau tāpat ir vareni, arī te ir sava valoda. Vai Starptautiskajā hokeja federācijā viena no oficiālajām valodām nav krievu? Ja ne, tad tas ir rupjš ētikas un sabiedrisko attiecību pārkāpums. Nedomāju, ka tas saistīts ar naudu. Ja nav jau nolikumā ierakstītas (krievu valodas) juridiskās tiesības, bet pašdarbība, tad man ir kauns par šo attieksmi.

Ar kādu rezultātu uzvarēsim Vāciju? Par rezultātu tik daudz nedomāju, bet ļoti gribētu, lai mēs uzvarētu. Mani šī doma ļoti uzmundrina, būs ļoti līdzīga, smaga spēle, ar pārpratumiem.”

15. maijs Ulmaņa ģimenē ir ļoti zīmīgs datums – 1934. gadā šajā dienā Kārlis Ulmanis veica valsts apvērsumu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. K.Ulmanis 4-kārtējs premjerministrs.

 2. Kārlis Ulmanis valstī nepamatoti tiek aizmirsts. Brīvajai Latvijai Ulmaņa laiki bija ekonomiskā uzplaukuma laiki. Par pārējo var diskutēt. bet piemiņa jāsaglabā. Paldies NA, kura katru gadu 15. maijā rīko Karogu braucienu! Vienīgā partija, kas cīnās par latviešu valodu. Tieši tāpēc balsojiet par NA !!! Par savu tautu, savu valodu!

 3. Un kada valoda sis pirtnieks runaja ar mafijas barvedi Haritonovu? TV demonstreja video no kada banketa kura garamejoso Prezidentu Ulmani pie sava galdina pasauca Haritonovs.Ulmanis miera staja staveja pie Haritonova galdina un noklausijas ko vinam saka mafijas barvedis.

 4. Es, iespējams, būtu kaunējies par gadījuma seksa rezultātā radušos atvasi.

 5. Kāds sakars ir pēdējam idiotiskajam teikumam ar PČ hokejā?

 6. Liekulis. Savicka un kalvīšveidīgo pakalpiņš un nekas vairāk par Putina gāzes izvades atveri Latvijā! Savas tautas un dzimtas nodevējs.

 7. Rumpīt, ko tu kā hokeja kluba Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs esi darījis lietas labā, kā esi gatavojies šai spēlei????? Par ko saņem naudu????? Vajag strādāt, veikt sagatavošanas darbus pirms spēlēm, nevis na haļavu stūķēt naudu bankas kontā!!!!!

 8. Gunti, butu labak paklusejis

 9. podpolkovņiks Pūķins Atbildēt

  Padumjā savienība ir jarestaurē !!!

 10. Kaunejies butu par savam arlaulibas dekam .

 11. No skandināva Dāla un etiopa Puškina izveidotā dialekta viņam kauns, bet savickim pielīst nemaz nav kauns!

 12. Nepārdzīvo tik dikti, vienkārši civilizētā pasaule spērusi soli pretīm akmens laikmeta tautai!

  • Tad kad mūsu “deržava” spēs inovēt vairāk kā skumbriju tomātu mērcē, tad sauc citas tautas par “akmens laikmeta”.

 13. Lai dzīvo kompartijas biedrs,sadzīves pakalpojumu kombināta direktors b. Guntis Ulmanis! Urāā!

 14. Одному из совладельцев хоккейного клуба следовало бы знать –>
  В настоящий момент, согласно статье 8 Устава МФХЛ единственным официальным языком является английский, но при этом обязательны синхронные переводы на немецкий и русский

 15. Lai dzīvo kompartijas biedrs,sadzīves pakalpojumu kombināta direktors b. Guntis Ulmanis! Urāā!

  • Kāpēc tu šito brāli sauc par Ulmani?????Cik zinu ,krievu laikos viņš bija Rumpītis!!!!!Ar Ulmani sakars tikaqi ,kā tālam radiniekam……

 16. Kauns ??? !!! Ha ha ha ……. Kaunēties vajag par saviem izgājieniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+