Guntis Ulmanis un Zigmārs Priede “Lanxess” arēnā Ķelnē, foto: Ilmārs Stūriška

Man ir kauns – Ulmanis par krievu valodu pasaules čempionātā Ķelnē 20

Pirmdien Ķelnē, kur notiek pasaules čempionāts hokejā, ieradās Latvijas eksprezidents, hokeja kluba Rīgas “Dinamo” valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis. Pēc Latvijas un Krievijas spēles (0:5) pirmā perioda viņš atbildēja uz dažiem “LA” jautājumiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Objektīvi redzams, ka Latvija šogad ir laba izlase un spēlē cerīgi, vīri ir mainījušies. Svarīgi, ka spēlētāji dabūja atpūtu pēc KHL regulārā turnīra beigām. Treneris Bobs Hārtlijs ienesis jaunu domāšanu – spēlētāju līmeni ir tāds, kāds ir, bet taktiski, psiholoģiski, gribasspēks uzvarēt ir tiešām liels. Pēc ilgiem gadiem mēs nevis cīnāmies par palikšanu elites divīzijā, bet ar katru spēli pieaug vēlēšanās iekļūt ceturtdaļfinālā. Vienalga, kā beigsies spēle šodien, jo tas ir savā ziņā izkropļots hokejs – stratēģiskie risinājumi, dažāds līmenis, mums jādomā par rītdienas spēli pret Vāciju. Nav tādu resursu, lai divas dienas pēc kārtas parādītu maksimumu.

Arēnā informēšana krievu valodā man ir pilnīgi negaidīta, jūtos diezgan lielā diskomfortā – kauns, ka mana valoda un valsts ir savā ziņā pastumta malā, bet krieviem, kuri jau tāpat ir vareni, arī te ir sava valoda. Vai Starptautiskajā hokeja federācijā viena no oficiālajām valodām nav krievu? Ja ne, tad tas ir rupjš ētikas un sabiedrisko attiecību pārkāpums. Nedomāju, ka tas saistīts ar naudu. Ja nav jau nolikumā ierakstītas (krievu valodas) juridiskās tiesības, bet pašdarbība, tad man ir kauns par šo attieksmi.

Ar kādu rezultātu uzvarēsim Vāciju? Par rezultātu tik daudz nedomāju, bet ļoti gribētu, lai mēs uzvarētu. Mani šī doma ļoti uzmundrina, būs ļoti līdzīga, smaga spēle, ar pārpratumiem.”

15. maijs Ulmaņa ģimenē ir ļoti zīmīgs datums – 1934. gadā šajā dienā Kārlis Ulmanis veica valsts apvērsumu.