×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

Man kauns, ka dzīvoju šādā valstī! Daudzbērnu māte piedzīvo VID “uzlidojumus” (46)

Foto - LETAFoto - LETA

Daudzbērnu māte no Rēzeknes, kurai pieder mikrouzņēmums, sašutusi par nodokļu likumdošanu. Uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) viņu soda par došanos bērna kopšanas atvaļinājumā, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Ceturtais bērns Jeļenai piedzima pagājušā gada sākumā, tad viņa paziņoja VID, ka dodas bērna kopšanas atvaļinājumā, līdz ar to saimnieciskā darbība kādu laiku nenotiks. Liels bija viņas pārsteigums, kad pērnā gada nogalē saņem vēsti no VID.

“Viņi man pasaka, ka jāmaksā 50 eiro, jo par konkrētā periodā [šajā gadījumā – laika posmā, kad aprūpē bērnu] neieguvu ienākumus mikrouzņēmumā. Absurds! Kāpēc es neieguvu ienākumus? Tāpēc, ka biju bērnu kopšanas atvaļinājumā. Man kauns, ka es dzīvoju šādā valstī. Viņi man tādā veidā atriebjas par to, ka uzlaboju Latvijas demogrāfisko situāciju? Es nesaprotu!” sašutusi ir Jeļena.

VID Nodokļu metodikas galvenā inspektore Marija Radzjušonoka skaidro, ka naudas summa, ko pieprasa no sievietes, nav sods.

“Likums nosaka, ka, ja [taksācijas gada laikā] mikrouzņēmumā nav veikta nekāda darbība, ir jāmaksā minimālais nodoklis. Minimālais nodoklis ir 50 eiro par gadu, pat tad, ja gadu nav notikusi saimnieciskā darbība,” saka Radzjušonoka.

Vēl vairāk rēzeknietei Jeļenai kremt, ka VID paralizējis viņas saimniecisko darbību, likvidējot mikrouzņēmuma nodokļa maksātājas statusu, jo uzņēmumam nav bijis apgrozījuma.

“Bet vēlreiz – es taču aprūpēju bērnu! Kā man var būt saimnieciskā darbība! Tas ir absurds. Ja man ir laiks, es strādāju kaut kādus darbiņus, ja nav, tad nestrādāju, jo es audzinu bērnus,” aizvien neizpratnē ir Jeļena.

Radzjušonoka pārmetumus komentē, sakot, ka, “ja cilvēks plāno atkal uzsākt saimniecisko darbību, turpināt maksāt mikrouzņēmuma nodokli, līdz šā gada 15. decembrim jāiesniedz iesniegums VID par to, ka viņa atkal grib kļūt par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju. Tad viņam attiecīgi piešķirs šo statusu, un 2019. gadā varēs maksāt nodokli kā iepriekš.”

Tomēr šogad Jeļena vismaz pašreizējā mikrouzņēmuma ietvaros nevar darboties, jo par apņēmību turpināt piepelnīties šogad nav uzrakstījusi iesniegumu līdz pērnā gada 15. decembrim. Sieviete uzskata, ka “cilvēks-parastais” šādos likuma līkločos viegli var apmaldīties, sauc kārtību par nesaprotamu birokrātiju.

“Varbūt kaut kādus ienākumus es iegūšu, bet sanāk, ka par tiem neziņošu VID. Nedošu ziņu. Būšu kā krāpnieks. Bet es gribu godprātīgi, gribu maksāt šo nodokli,” saka Jeļena.

VID pārstāve Radzjušonoka kā risinājumu iesaka saimnieciskās darbības izbeigšanu, pēcāku tās atsākšanu un pieteikšanos mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusam atkārtoti, tādā gadījumā varēs veikt saimniecisko darbību arī šogad. Tomēr Jeļena stāsta, ka viņai noslodzes dēļ nav laika mesties birokrātijas ritenī.

Vairāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. politma…ai.nauda par maz premijam!!!

 2. 2.pants. Mikrouzņēmuma tiesības izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli
  (6) Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs, kurš ir pārtraucis saimniecisko darbību un mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanu taksācijas periodā, nevar atkārtoti izvēlēties maksāt mikrouzņēmumu nodokli tajā pašā taksācijas periodā un pēctaksācijas periodā.

 3. Vai tad nesajēdz, ka SOCIĀLAIS nodoklis jāmaksā?
  Te lielākā daļa domā, ka nauda, kura aiziet pabalstiem un pensijām, aug kokos.

 4. ja nestrādā vienalga 50 eiro jāmaksā!, tas ir tāpat par elektroenerģiju tev ir skaitītājs bet nelieto maksā 1,50 eiro no šī gada jau 2,71 eiro tas tev pāķi arī liekas normāli KO?

  • Tepat citā rubrikā LA raksta, ka jaunus uzņēmumus dibina arvien mazāk. Tad nu gatavojaties drīz šķirties no simtnieciņa )))

 5. Tu lūdzu vari beigt kopēt un pārkopēt šito huiņu zem katra raksta?

 6. Gejiem tagad LV daudz labākā dzīve nekā “parastajiem”!

 7. Var lamāt valsti, bet ja cilvēks nepaziņo, ka neveiks saimniecisko darbību, tad ko – kādam to izzīlēt?!
  Savulaik tak visi cīnījās, ka BKA jāļauj strādāt…..

 8. Labāk ķīnieti, vai ne???
  Jeļena (Latgalē populārs vārds!) ir centusies sakārtot savu dzīvi tā, lai izdzīvotu LV!
  Jābūt vismaz metodiskajam materiālam par tēmu “Kā tiesiski sakārtot PAPĪRUS, lai mikronodokļa maksātājs bez bailēm var izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu”.
  Skumji.

 9. man jau sen kauns….!

 10. Vajadzētu uzlikt nodokli visiem nestrādājošiem. Piem. 21% no min. algas. Lai maksā!
  Kāda atšķirība no uzņēmuma, kurš nedarbojas un nesaņem ienākumus?

 11. nedraudzīga valsts Atbildēt

  Iedzīvotājiem un uzņēmējdarbībai nedraudzīga valsts

 12. sito parazitu valsti noladesu lidz kapa malai cerams ilgi mums ta nebus jamokas te katkas briest

 13. Vai tad nodokļiem ir sava LIKUMDOŠANA? kurš dod ar nodokļiek saustītos likumus? Bija taču pieņemts par likumdevēju uzskatīt Saeimu un MK. Kurš piedalijās nodokļu likumdevēja vēlēšanās?

 14. Vai šai valstī cilvēks ir vajadzīgs? Nē . Šeit ir ierēdņiem vajadzīga nauda lai varētu dzīvot uz nebēdu

 15. Latviešu folklorā jauna paruna: Ja neesi pieteicies VIDā līdz iepriekšējā gada 15.decembrim, tad vari neko nedarīt visu nākamo gadu! Nē, nu kur vēl nebirokrātiskāk, un neelastīgāk!

  • Muļķības raksti! Tāpēc ka nēesi uzņēmējs! Jebkurā momentā tu vari pieteikties ,kā pašnodarbinātais vai maksāt patentu.
   Mikrouzņēmums ir izņēmuma stāvoklis ar atvieglotiem noteikumiem…

 16. Mans koments pazuda, jo uzrakstīju taisnību.

 17. Kautkāds murgs ar to mikrouzņēmumu ,nez par ko jāmaksā nodoklus ja nav ieņēmumu ,stulbums

  • 50 euro nodoklis ir par sistèmas un ierēdņu uzturēšanu……tas ka tu nestrādā un nemaksā nodokļus nenozīmē ,ka nestrādā ierēdņi ….pocisti un skolotàji utt…..maksā un nečivini.

  • Tāpēc jau ir tas nodoklis, lai neturētu tukšus uzņēmumus. Ja negribi maksāt, tad slēdz uzņēmumu ciet. Vienkārši sieviete pati neorientējas visvienkāršākajos normatīvajos aktuos. Tur tiešām nav nekā sarežģīta.

 18. Tas ir absurds ar mūsu likumdošanu. Arī parastam SIA ir tas pats variants. Vienīgā SIA īpašniece ir bērna kopšanas atvaļinājumā, tak tāpat jānodod atskaites un gada pārskats. T.i. jāveic darbības, kuras nedrīkst veikt, ja saņem pabalstu. Ierēdņiem dota pārāk liela vara un vienmēr viņi aizsedzas aiz likuma. Kāpēc tiem, kas šos sū… uztur nav nekādu tiesību. Mana laimīgākā diena būs tā, kad šahiste ar viņas komandu tiks ar kaunu padzīta no ministrijas. Jau tagad ir valstis, kas nesaprot, ko viņa ir savārījusi nodokļos. Par pašmāju grāmatvežiem un viņas barotājiem pat nerunāsim, jo nevienam nav skaidrs šitas murgs. VID skrien mēli izkāruši pildīt to ko paši nesaprot.

 19. Man ar vien biežāk rodas jautājums, kam mums sava valsts vajadzīga?

 20. Man ar vien biežāk rodas jautājums, kam mums sava valsts?

 21. Parasti jau cilvēki cenšas noskaidrot kā ietekmē vai kādas sekas atstāj viņa saimnieciskajā statusā tādas darbības kā – bērnu kopšanas atvaļinājums.

 22. pidarassi tie vidioti

 23. Tas vēlreiz pierāda to , ka jādarbojas brīvi – bez mikrouzņēmumu reģistrēšanas , jo cilvēktiesības paredz : “katrm ir tiesības ar darbu nodrošināt savu eksistenci “

 24. Baigais brīnums 50 eiro nodeva gadā no strādājoša vai nestrādājoša ir spēkā jau 2 vai 3 gadus.

 25. Tie likumi ir ņemti no .., kā var prasīt maksāt ienākuma nodokli,ja nav saņemti reāli ienākumi, no kurienes????

  • Pamatojums it kā samaksa par nodokļu deklarācijas apstrādi, tie 50 EUR, ja nav ienākumu, jāmaksā visiem, kas kā privātpersonas reģistrējušies VID, ne tikai mikrouzņēmumiem.

 26. vajag braukt prom uz ārvalstīm

 27. Sistēmu, kura tevi iznīcina, nav jābaro.

 28. Latvija nav valsts bet aferistu , korumpantu midzenis . Cilveki ir materialisti un par naudu savai miesigajai matei rikli pargriezis .

 29. Kartejais iemesls lai pamestu so bananu republiku. Cilveks seit ir tikai problema.
  Valstij labak kad tuksas pilsetas lauki

  • Ja valsts , kur tu dzīvo tev ir banānu republika, tad ar steigu projām, nav ko draudēt, tagad brīva iespēja tikt uz visā četrām debess pusēm, meklēt vietu, kas nav banānu republika

   • Brauc jau arī, sēdi vien tālāk savā saucamas valsts darbiņā-drīz varēsi grauzt nagus, jo nebūs no kā nozagt sev aldziņu :-)))

 30. tas ta nu ir musu valsti, viens pazinja ari no spanijas gribeja atvert LV uznemumu 2 gadus skraidija kartoja papirus pa kuriem protams ari ietur samaksu ta vinjsh izniekoja i laiku i naudu. Galu gala apnika un atvera igaunija menesha laika viss bij ok. smiekligi mums ta viss pakartots ka tik uznemeji giganti var sheit kauko stradat un nopelnit, mazajiem pat nav ko megjinat. P.S. pazinjam starp citu iet labi jau 3 filiali 3 igaunijas pilseta vers valja. Un runajot tieshi par vid personals vispar nezin ko dara, parzin tik lv likumus i vso kad paprasa kur kas parkapts ka izlabot ir tik viena atbilde Jums pasham tas jazin smiekligi..

 31. He hē man mātei ir invaliditāte pateica maksā 50 eur par nokavējumu, ja nē būs 70 eur jāmaksā. Viņai pencija mēnesī 50 eur. Interesani ja manis nebūtu jāiet ar izstieptu roku pa pasauli :D:D:D

 32. Tur jau likums nepareizi sastādīts, nav atrunāts bērna piedzimšanas variants.

 33. Viņai kauns par Valsti? Atradusi par ko kaunēties. Nezin kāpēc birokrātija nenostrādā, piemēram, tieslietu, veselības un citās sistēmās, kad, cilvēks vienkāršais ar savu prasību vēršas pie amatpersonām? Viena taisnība un likums nestrādā jau SEN. Man kādreiz arī bija kauns par Valsti. Nu jau palicis tikai naids.

  • Kad reiz “gudrie” komentētāji sapratīs, ka Valsts esam mēs paši, bet likumus izdod valdība. Bet varbūt es ne tā sapratu un viņiem ir kauns pašiem par sevi? Vispār jau tā vajadzētu būt.

   • Jeļena?Viss skaidrs-kārtējā krievu imigrante,kura ienīst Latvijas valsti.

    • Labāk ķīnieti, vai ne???
     Jeļena (Latgalē populārs vārds!) ir centusies sakārtot savu dzīvi tā, lai izdzīvotu LV!
     Jābūt vismaz metodiskajam materiālam par tēmu “Kā tiesiski sakārtot PAPĪRUS, lai mikronodokļa maksātājs bez bailēm var izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu”.
     Skumji.

Draugiem Facebook Twitter Google+