×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. septembris, 2017
Drukāt

“Man liberālisms nav pieņemams.” Kas vienos luterāņus? (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai iegūtu īpašumtiesības uz Pēterbaznīcu, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) un Vācu evaņģēliski luteriskā baznīca Latvijā (VELBL) paudušas apņēmību apvienoties. Vai iespējama arī LELB un Latvijas Evaņģēliski luteriskas baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL)apvienošanās?

Jānis Ginters, Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs: “Es vienmēr esmu bijis un esmu par darbību kopā. Ja tas nav iespējams, jāskatās, kāpēc un kas būtu jāupurē, lai vienotos. Protams, vienmēr ir jautājums, ar ko iet kopā. Šajā gadījumā panākta vienošanās par LELB un VELBL apvienošanos. Īpašumtiesības visbiežāk šķeļ, ja vieno, tā ir laba zīme. Manā skatījumā, jāvadās no tā, lai ieguvums būtu sabiedrībai. Darboties atsevišķi nav īpaši gudri.”

Arvīds Bobinskis, Nīcas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Vienot var uz cilvēciskuma un sapratnes pamata. No šāda skatpunkta LELB un nedaudzo vācu luterāņu draudžu Latvijā apvienošanās patiešām ir labs risinājums. Abas puses piekritušas, ka “mūsu vienotība ir augstāks mērķis par īpašumtiesībām”. Lai tā būtu! Kā īsti risināsies jautājums par īpašumtiesībām uz Rīgas Svētā Pētera baznīcu, vēl gan nav zināms, jo uz šo ēku ir vairāki pretendenti. Vismaz agrāk pretendentu vidū bija arī LELBĀL, kas nav gatava apvienoties. Uzskatu, ka ar šo baznīcu vajag sadarboties, nevis mākslīgi apvienoties, jo tā atbalsta lietas, kas neiet kopā ar bībelisko morāli. Daudz reālākas iespējas apvienoties bija pirms 20 gadiem, kad ārzemēs vēl dzīvi bija tie mācītāji, kuri atradās konservatīvās pozīcijās. Diemžēl tagad viņu vietā toni nosaka cilvēki, kas stāv liberālās pozīcijās. Man, tāpat kā daudziem citiem mācītājiem Latvijā, liberālisms nav pieņemams.”

Māris Ludvigs, Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Nedrīkst stāvēt malā. Vienot var, ja atbalsta. Jāvadās no atziņas, ka apvienoti spēki ir stiprāki.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Varbūt vajadzētu kristiešiem apvienoties? Svarīga ir pase, ne pasu daļa, kurā es to izņemu, ne tā?

  2. liberalisms arī baznīcai nebija pieńemams bet ko tad tur cepties par tādām lietām.

  3. Reiz nejauši uz ielas satikās prokurors Jēkabs Trubiņš un astoņas reizes tiesātais recidīvists Jānis Tūtiņš. Paklau, teica Tūtiņš, mums ir tik daudz kopīga… davai, dibināsim partiju un nosauksim “Brīvība visiem”! Jēkabs Trubiņš aizdomājās… un domā vēl šodien.

  4. Atskan daudz emocionālu saucienu… kas apvienos luterāņus? Luterāņus apvienosies, ja viņi beidzot PAŠI sāks lasīt Svētos Rakstus un pie viena kaut katrs desmitais personīgi iepazīs kaut vienu Mārtiņa Lutera darbu. Laba teorija noved pie labas prakses… un otrādi … .

  5. Nesaprotu kāpēc LELBAL Latvija vajadzīgas savas draudzes un baznīcas. Ja jau latvietis dzīvo Latvijā,lai iesaistās latviešu draudzēs. Ievest pie mums šadu kašķainu sērgu nebūtu vēlams. Dod, Dievs, mūsu luterāniskai baznīcai noturēties vienotai

    • Ojār, miers ar Tevi! Ja kādreiz redzēsi divus buļļus badāmies, pajautā viņiem, kāpēc. Atbilde būs universāla, plaši pielietojama… .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+