×
Mobilā versija
Brīdinājums -9.7°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
10. septembris, 2017
Drukāt

“Man liberālisms nav pieņemams.” Kas vienos luterāņus? (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai iegūtu īpašumtiesības uz Pēterbaznīcu, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) un Vācu evaņģēliski luteriskā baznīca Latvijā (VELBL) paudušas apņēmību apvienoties. Vai iespējama arī LELB un Latvijas Evaņģēliski luteriskas baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL)apvienošanās?

Jānis Ginters, Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs: “Es vienmēr esmu bijis un esmu par darbību kopā. Ja tas nav iespējams, jāskatās, kāpēc un kas būtu jāupurē, lai vienotos. Protams, vienmēr ir jautājums, ar ko iet kopā. Šajā gadījumā panākta vienošanās par LELB un VELBL apvienošanos. Īpašumtiesības visbiežāk šķeļ, ja vieno, tā ir laba zīme. Manā skatījumā, jāvadās no tā, lai ieguvums būtu sabiedrībai. Darboties atsevišķi nav īpaši gudri.”

Arvīds Bobinskis, Nīcas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Vienot var uz cilvēciskuma un sapratnes pamata. No šāda skatpunkta LELB un nedaudzo vācu luterāņu draudžu Latvijā apvienošanās patiešām ir labs risinājums. Abas puses piekritušas, ka “mūsu vienotība ir augstāks mērķis par īpašumtiesībām”. Lai tā būtu! Kā īsti risināsies jautājums par īpašumtiesībām uz Rīgas Svētā Pētera baznīcu, vēl gan nav zināms, jo uz šo ēku ir vairāki pretendenti. Vismaz agrāk pretendentu vidū bija arī LELBĀL, kas nav gatava apvienoties. Uzskatu, ka ar šo baznīcu vajag sadarboties, nevis mākslīgi apvienoties, jo tā atbalsta lietas, kas neiet kopā ar bībelisko morāli. Daudz reālākas iespējas apvienoties bija pirms 20 gadiem, kad ārzemēs vēl dzīvi bija tie mācītāji, kuri atradās konservatīvās pozīcijās. Diemžēl tagad viņu vietā toni nosaka cilvēki, kas stāv liberālās pozīcijās. Man, tāpat kā daudziem citiem mācītājiem Latvijā, liberālisms nav pieņemams.”

Māris Ludvigs, Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Nedrīkst stāvēt malā. Vienot var, ja atbalsta. Jāvadās no atziņas, ka apvienoti spēki ir stiprāki.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Varbūt vajadzētu kristiešiem apvienoties? Svarīga ir pase, ne pasu daļa, kurā es to izņemu, ne tā?

  2. liberalisms arī baznīcai nebija pieńemams bet ko tad tur cepties par tādām lietām.

  3. Reiz nejauši uz ielas satikās prokurors Jēkabs Trubiņš un astoņas reizes tiesātais recidīvists Jānis Tūtiņš. Paklau, teica Tūtiņš, mums ir tik daudz kopīga… davai, dibināsim partiju un nosauksim “Brīvība visiem”! Jēkabs Trubiņš aizdomājās… un domā vēl šodien.

  4. Atskan daudz emocionālu saucienu… kas apvienos luterāņus? Luterāņus apvienosies, ja viņi beidzot PAŠI sāks lasīt Svētos Rakstus un pie viena kaut katrs desmitais personīgi iepazīs kaut vienu Mārtiņa Lutera darbu. Laba teorija noved pie labas prakses… un otrādi … .

  5. Nesaprotu kāpēc LELBAL Latvija vajadzīgas savas draudzes un baznīcas. Ja jau latvietis dzīvo Latvijā,lai iesaistās latviešu draudzēs. Ievest pie mums šadu kašķainu sērgu nebūtu vēlams. Dod, Dievs, mūsu luterāniskai baznīcai noturēties vienotai

    • Ojār, miers ar Tevi! Ja kādreiz redzēsi divus buļļus badāmies, pajautā viņiem, kāpēc. Atbilde būs universāla, plaši pielietojama… .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. 5. pants šajā nozarē nedarbojas!

“Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai “AP” paziņoja, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Rimšēvičs šos apgalvojumus kategoriski noliedz un uzskata, ka Guseļņikovs šādi cenšas ietekmēt Latvijas valsti, lai panāktu savu uzvaru starptautiskajā šķīrējtiesā iesniegtajā prasībā. Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola otrdien pauda viedokli, ka AS “Norvik banka” vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskatāmas par provokāciju un vēršanos pret valsti. Vakar “Norvik banka” izplatīja paziņojumu, kurā raksta: “Mēs noteikti nevēršamies pret Latvijas valsti kopumā, mēs tikai gribam vienlīdzīgu attieksmi.”

Jāpiebilst, ka janvāra beigās par “Norvik bankas” padomes priekšsēdētāja vietnieku tika iecelts bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Paziņojumā presei viņš toreiz rakstīja: “Priecājos [..] atjaunot savas ilgstošās un spēcīgās saiknes ar Latviju. Es ceru, ka mana pieredze būs noderīga bankas attiecību veidošanā ar valsts pārvaldes iestādēm un stratēģiskās izaugsmes centienos Latvijā un Eiropas Savienībā.”

Vai piekrītat, ka pret Latviju patlaban vērsta kampaņa no ārpuses?
Draugiem Facebook Twitter Google+