×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
16. oktobris, 2016
Drukāt

Jaunā “Vienotība” – mārketinga triks vai patiešām kas jauns? Saruna ar Andri Piebalgu (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kas ir pieteiktā jaunā “Vienotība” – mārketinga triks vai patiešām kas jauns? Kas notiks, ja decembrī partijas reitings nebūs sasniedzis solītos desmit procentus? Par to saruna ar “Vienotības” priekšsēdētāju ANDRI PIEBALGU.

 

– Runājot par “Vienotību”, bieži piesauc “Latvijas ceļa” likteni. Jūs esat bijis “LC” biedrs, sakiet, kur ir atšķirība?

– “Latvijas ceļš” bija veidojusies kā liberāla partija, un tā ir diezgan šaura niša. Tas ar laiku atstāja iespaidu uz vēlēšanu rezultātiem. Kad “LC” sāka sadarboties ar Šlesera Pirmo partiju, tā pavisam zaudēja savu identitāti un tas arī pielika punktu. Ar “Vienotību” ir citādi – tā ir centriski konservatīva partija un arī potenciāls līdz ar to ir lielāks. Taču arī mums šobrīd ir cīņa par pastāvēšanu, un tas nav viegli.

Tā līdzība, kas “Vienotībai” ir ar “LC”, bet vēl vairāk ar Tautas partiju, ir ilgstošā atrašanās pie varas. Tas uzliek zīmogu, pārmetumi nāk plašā spektrā. Kad runāju par darāmajiem darbiem, man bieži saka: “Kāpēc “Vienotība” to neizdarīja, kad bija pie varas?” Jā, toreiz neizdevās, bet mēģināsim tagad.

– Jūs laikam esat pirmais politiķis, kas kā mērauklu sava darba vērtējumam izvēlas partiju reitingus – ja decembrī nebūs desmit procenti, tad atkāpsieties…

– Ne tik kategoriski…

– Tomēr parasti mēraukla ir izdarītie vai neizdarītie darbi vai rezultāti vēlēšanās, bet ne reitingi.

– Es neesmu ne Saeimā, ne valdībā. Man nav cita mandāta kā sabiedrības uzticība tam partijas kursam, ko esmu noteicis. Ja šī uzticība pusgadu neaug, tad vai nu es neesmu labi izdarījis savu darbu, vai arī mana stratēģija ir nepareiza. “Vienotība” šobrīd ir brīvā pikējumā, nevar gaidīt vēlēšanas, tāpēc reitings kā sabiedrības vērtējums paliek vienīgais kritērijs. Tas arī parāda, vai veiktie darbi cilvēkus apmierina vai ne.

– Sociologi parasti uzskata, ka reitingos svarīgi ir ne tik daudz skaitļi, cik interpretācija. Ja decembrī nebūs desmit procenti, bet, piemēram, astoņi vai deviņi, ko tad?

– Pagaidīsim decembri! Protams, ja būs tendence, ka reitings pieaug, tad tā būs cita situācija nekā šobrīd, kad tas svārstās ap pieciem procentiem. Kā zināt, “Vienotības” jūnija kongresā bija dažādi viedokļi, ne jau visi balsoja par mani. Es piedāvāju savu redzējumu, tas ieguva vairākumu, bet partijā ir arī cits skatījums.

– Kas ir jaunā “Vienotība” – mārketinga triks vai patiešām kas jauns?

– Tas ir jauns pieteikums. Pirmkārt, mēs skaidri pasakām, ka esam prorietumnieciska, proeiropeiska partija.

– Tas gan nav nekas ­jauns…

– Līdz šim tas nebija skaidri formulēts. Otrkārt, divas prioritātes – drošība un labklājība. Par pirmo vēl varētu teikt, ka tā nav jauna, bet otrā neapšaubāmi ir tas, kas raksturo jauno “Vienotību”. Labklājība ar darbu, nevis resursu pārdali. Pirms kļuvu par partijas priekšsēdētāju, biju kreisāk noskaņots, taču, apspriežoties gan ar cilvēkiem partijā, gan arī ar vēlētājiem, es sapratu, ka tas nav populāri.

– Atceros, ka, kandidējot uz partijas priekšsēdētāju amatu, jūs diskusijās izteicāt atbalstu arī būtiskām konstitucionālām pārmaiņām, piemēram, tautas vēlētam prezidentam un parlamenta vēlēšanu sistēmas maiņai.

– Es neesmu mainījis viedokli, taču man ir sajūta, ka šobrīd vēlētāji vairāk gaida ekonomiskās pārmaiņas.

– Pirms gada “Vienotība” visur staigāja ar savu piecpadsmit punktu simtgades plānu. Tagad to vairs nepiemin, nav pat īsti atskaites, vai programma darbojas vai ne, kas no solītā izpildīts, kur ir lažas. It kā nekas nebūtu bijis…

– Decembrī būs gan atskaite, gan diskusijas. Varbūt nepieciešamas kādas izmaiņas, jo situācija ir mainījusies. Piemēram, šajā plānā bija liels uzsvars uz administratīvi teritoriālo reformu – novadu apvienošanas ideju. Mērķis nav mainījies, taču var diskutēt par veidu, kā pie tā nonākt.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Atkal cenzējat manu komentu? Par daudz goda priekš manis.Vai pašiem neapnīk?

 2. Piebalga k-gs,jūs nu gan mums gribat iestāstīt īstākās pupu mizas,JO ITIN NEKAS !! Vienotībā netiek darīts ,cerēts utt.pa jaunam.Jums pat ideju šajā virzienā jaunu nav !!
  Tapēc arī faktiski nav cerību uz uz panākumiem.Neviens jau nedomāja,ka jūs ne ar ko neatšķirsieties no Āboltiņas.Vienotības noracēji!Nekādas “jaunas”Vienotības jums nav un nebūs ar tādu attieksmi pret šodienas politiku.

 3. tutuluma propoganda Atbildēt

  cik var murgot par jaunam sejam kas valsti jau novedusi lidz iznicibas robezai. jauns ir truls un nejega prot tikai mobilajos taustinus spaidit un trulinesakarigi lerkstet. parazitu ierednu baram ir vajadzigas ir sis trulas jaunas sejas politika lai labak septet un izagt valsti un nekam vairak jaunas un nepgarotas un bez intelekta pazimem nav vajadzigas. valsti vajag nodbriedusus gudrus politiku kas patreiz ir liels defecits un piepludums nav gaidams uz jaunam sejam nav ko ceret pat nebus derigi pec 100 gadiem kur nu vel sodien.

 4. Piebalgu par Prezidentu, tad mus būtu Laime Pilnīga, jo jau Finks esot it kā teicis, ja, ja predeinets būšot uz burtu P, tad visiem būšot labi.

 5. Vai tad neesat pamanījuši? Atbildēt

  Vienotībai jauns vadonis!

 6. Piebalgam dzīve izdevusies – varējis deklarēties Jūrmalā! Laiks dzert šampanieti! Prosit!

 7. 3,8 % MaXXXimums Saeimas ārkār†as vēlēšanās!

 8. Jauna Vienotība,jauni mēģinājumi,jauna administratīvi-teritoriālā reforma! Tikai solītāji-tie paši vecie vēži!

 9. Es skatos,ka Latvijas avīze ir VISKVĒLĀKAIS jenotības atbalsts !
  Katru dienu atgādina, ka ir tāda jenotība (kautkur vēstures miskastē).

 10. Skumjais Bruņinieks Atbildēt

  Vienotība sen ir kļuvusi par darbā iekārtošanās biroju – siltu vietu izkārtotāju pašas partijas treknajai birokrātijai. Vienotība sen ir kļuvusi par firmu(viņķele sauc to par “organizāciju”), kas izkārto finansējumus sev labvēlīgiem reģioniem.
  Tāpēc, kā “darba un siltu vietu izkārtotājam” un ” naudas plūsmu” garantētājam, Vienotībai ir vajadzīgs reitings. Tas ir saprotams , jo Vienotības produkcijas pircēji nomenklatūra un reģioni no paplukušas organizācijas preci nepirks(lasi neatbalstīs) un , kā blusas pārleks uz biezāku kažoku , ko arī novērojam.
  Vienotības preces pircējiem neinteresē par ko partija cīnās, par ko iestājās – svarīgi ir tikai, cik ietekmīga tā ir valstī un , ko no tās var dabūt pretī.
  Un tāpēc firmas vizītkarte REITINGS ir vissvarīgākais Piebalgam un Āboltiņas Vienotībai.
  Tiem naivajiem, pēdējiem palikušajiem Vienotības karsējiem , kas alkst pēc vērtībām, kuras “partija ir pazaudējusi”, Āboltiņas zicpriekšsēdētājs Piebalgs kā prioratīvu piedāvā (uzmanību!)
  LABKLĀJĪBAS NODROŠINĀŠANU!!!
  Cik mīļi tas skan, uzreiz paliek labāk un drošāk…kaut kāda liekulīga partija droši vien būtu pūtusi miglu acīs vēlētājam un solījusi “lai vienmēr būtu saule” vai atkal iestāsies par “laimi zemes virsū”, bet uz tādu populismu Piebalgs, protams, neiet.
  Kāds naivais vai, piemēram, igaunis, zinot , kādā bedrē mēs esam(faktiski, kraha priekšā), būtu cerējis uz tādām stulbām prioritātēm, kā
  Cīņa par tiesiskumu un tiesisku valsti
  Cīņa pret korupciju
  Veselības sistēmas reformēšana
  Katastrofālās nodokļu politikas maiņa
  VID reformēšana, lai miljardi neaiziet valstij gar degunu
  Bet vai tad Vienotības preces pircējiem tas ir svarīgi, tieši otrādi – augstāk minēto lietu neesamība nodrošina un ir nodrošinājusi līdz šim viņiem treknu dzīvi.
  Nu un, protams, savam naivajam vēlētājam, kas vēl nav aizbēdzis no savas Dzimtenes, Dombrovska “Veiksmes stāsta” un “Augam gudri” iespaidā, Vienotība piedāvā lēto, ārišķīgo valdības opozicionāra tēlojumu.
  Bet tiklīdz kāds no Vienotības sāk sprēgāt, tā Kučinskis tā klusām piemin Liepājas metalurgu(jāprasa būtu atbildība no V…) un Āboltiņas partija pierimst, nokaunās un atgriežās pie Piebalga un partijas galvenā uzstādījuma – Labklājības nodrošināšana.
  Piebalgam un Vienotībai vajadzētu atbildēt uz šādiem jautājumiem:
  Ar kādām tiesībām Vienotība un Āboltiņa, Dombrovska personā, ignorēja referendumā pausto tautas gribu un sauca padzīto Lembergu un viņa ZZS atkal valdībā
  Kāpēc Dombrovskis vienpersoniski, bez Saeimas uzticības balsojuma gāza pirmo bezoligarhu un bezlemberga valdību valsts vēsturē
  Kāpēc tautai(nodokļu maksātājiem) nav tiesību zināt Dombrovska brīnumportfelīša Nr3 saturu, kur privātā, promaskaviskā bankā RB paslēpās valsts bankai parādā palikušie.
  Vienotības atbildība par to, ka valstī vara ir 100% nodota smagos noziegumos apsūdzētā rokās.
  Vismaz iesākumam pietiks, bet tad vēl var prasīt atbildību (no kā gan cita prasīt. ja ne no ilglaicīgas premjerpartijas) –
  Par sagrauto tiesu sistēmu, kur, kā šokolādē, peldās valsts nozadzēji ar smagos noziegumos apsūdzēto priekšgalā
  Par sagrauto veselības un izglītības sistēmu(kur V politiķi ir bijuši jau sen par ministriem un vairākkārt)
  Par sagrauto KNAB
  Par degradēto VID
  Nopietnam, domājošam Vienotības vēlētājam gribētos sīkāku partijas darbības izvērtējumu, Piebalga kungs, bet nevis –
  Atgriešanās pie vērtībām ,
  Jā, kļūdiņas ir bijušas,
  Nosodām Zaķa darbības.

 11. Ķirsis patiešām nav nopietns kandidāts, lai sacenstos ar Saskaņu un GKR.
  Uzmetis savulaik Zatleru, pārkāpis vēlēšanu noteikumus arī Vienotībā, puisis bez harismas. Tukšs plātīzeris.

 12. Internetā ir jālasa raksts “Biezādainā Putnu Biedēkļa koncepti”. Tur viss ir pateikts, kā tas ir ar Piebalgu.

  • Tukša, gluma, dumja muldēšana ar Piebalga muti…
   Vēstures mēslaines un PSKP biedrs, kas iedomādamies, ka ir kaut kas, nav NEKAS!

Draugiem Facebook Twitter Google+