×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

“Man-Tess” iekārtas darbības apturēšanu atzīst par tiesisku

Foto - LETAFoto - LETA

Vides pārraudzības valsts birojs atzinis par tiesisku Valsts vides dienesta (VVD) lēmumu par Rīgas ostā strādājošās stividorkompānijas “Man-Tess” iekārtas darbības apturēšanu, aģentūrai BNS pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska.

Vienlaikus VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova vērsa uzmanību uz to, ka kopš VVD pieņemtā lēmuma par “Man-Tess” darbības apturēšanu gaisa kvalitāte Rīgas brīvostas apkārtnē ir būtiski uzlabojusies.

“Lai nepieļautu vides kvalitātes stāvokļa pazemināšanos un veicinātu tā uzlabošanos, arī turpmāk VVD pastiprināti kontrolēs Rīgas brīvostas ostas teritorijā strādājošos uzņēmumus,” teica Koļegova.

“Man-Tess” valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons (attēlā) aģentūrai BNS sacīja, ka uzņēmums nav saņēmis informāciju par Vides pārraudzības valsts biroja lēmumu. “Tā kā pašlaik uzņēmums nav saņemis dokumentu par šādu lēmumu, mēs nevaram to novērtēt. Līdz ar to arī plašāki komentāri būs pieejami nākamnedēļ, kad būsim iepazinušies ar lēmumu,” viņš norādīja.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VVD pērn septembrī aizliedza kompānijai “Man-Tess” veikt jebkādas darbības ar naftas produktiem un ķīmiskām vielām. Šāds lēmums tika pieņemts, jo uzņēmums atkārtoti pārkāpa likumos noteiktās vides prasības. Jau toreiz uzņēmums pauda sašutumu par dienesta rīcību un brīdināja – ja darbības apturēšana radīs zaudējumus, uzņēmums tos piedzīs no valsts.

“Man-Tess” ir reģistrēts 1991.gada decembrī un nodarbojas ar degvielas termināļu, cauruļvadu estakāžu, kuģu piestātņu un dzelzceļa tīkla apsaimniekošanu, apkalpošanu un iznomāšanu. “Man-Tess” pamatkapitāls ir 3,172 miljoni latu, un uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “Alandam Capital”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+