×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

ManaBalss.lv publicē portāla versiju krievu valodā runājošiem LR pilsoņiem (8)

Foto- LETAFoto- LETA

Lai Saeimā tiktu iesniegtas jaunas idejas, ko atbalsta arī tie Latvijas Republikas pilsoņi, kuru dzimtā valoda vai ikdienā lietotā ir krievu valoda, 29.jūnijā sabiedrības iniciatīvu portāls ManaBalss.lv publicējis versiju īpaši krievvalodīgajiem, portālu “la.lv” informēja ManaBalss.lv vadītāja Madara Peipiņa.

“Portāla krievu valodas versija izveidota kā atbilde uz pieaugošajām bažām par mazākumtautību iedzīvotāju, nu kuriem liela daļa ir tieši krievvalodīgie iedzīvotāji, norobežošanos no sabiedrībā un politikā notiekošā. Portāla krievu valodas saturs dos iespēju lielai daļai Latvijas pilsoņu, neatkarīgi no dzimtās valodas, iedziļināties iniciatīvās paustajās idejās, un izlemt – atbalstīt tās vai ne,” skaidro M.Peipiņa.

Viņasprāt Latvijai šobrīd vairāk kā jebkad ir nepieciešama spēcīga, saliedēta pilsoniskā sabiedrība: „Drošas, stipras, labklājīgas valsts veidošanā mums ir nepieciešami visi – ticam, ka portāla saturs krievu valodā pavērs iespējas daudz vairāk cilvēkiem Latvijā iesaistīties labu ideju virzīšanā uz Saeimu.”

Portāla ManaBalss.lv krievu valodas versija izveidota ar ASV vēstniecības Latvijā, Meirovica biedrības par progresīvām pārmaiņām finansiālu atbalstu un SIA Skrivanek Baltic atbalstu.

Portāla saturs krievu valodā būšot korektā, sertificēta tulkošanas biroja apstiprinātā tulkojumā.

Ievērojot Saeimas kārtības rulli, iniciatīvas gan joprojām tiks iesniegtas tikai latviešu valodā. Versijā krievu valodā būs iespējams izlasīt tulkojumu visām portālā publicētajām iniciatīvām, kā arī krievu valodā varēs aplūkot visas portāla sadaļas, norādes un paskaidrojumus par balsošanu.

Kā zināms, portālā “ManaBalss.lv” ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā. Ikviena balsotāja identitāti apstiprina LR reģistrētas internetbankas.
Piemēram, šobrīd tiek vākti paraksti par Kopdzīves likuma ieviešanu, bezmaksas bērnu ēdināšanu bērnudārzos, par izdienas pensiju noteikšanu arī pašvaldības policistiem u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tā vairs navmana balss, bet ….

  • tā ir tikai viena notiekošā hibrīdkara izpausme, un to tendenciozo informāciju, ka “krievu valodas versija izveidota ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu”, mēs jau vēl nedrīkstam vērtēt kā sabiedroto nodevību.
   Ja tas tiešām tā ir noticis, tad mums būtu jāsaprot, ka noticis tas pēc vietējās iniciatīvas, bet ne pēc sabiedroto ierosinājuma. Iespējams, ka attiecīgie amerikāņi vien uzklausa to ko viņiem stāsta un neapzinās, ka viņiem šeit nav darīšana ar krieviem, bet gan ar kriev-valodīgām okupācijas sekām un potenciāliem separātistiem.

 2. Tagad ir kolonistu, saskaniešu, kremlistu balss…. Un varam sagaidit, ka tiks ari izmantota jaunam strategiskam vajadzibam. Velviens lidzeklis pargajis kolonistu rokas.

 3. Kads kurs sodien Latvija jutas “norobezots no sabiedriba un politika notiekosa” ir pats vainigs un tikai pats.

  Krievu valoda noteikti nav cels uz “drosas, stipras, labklajibas valsts veidosana”.

  Kas par naivu domu !!!

 4. Kārtējais Trojas zirgs. Jācer, ka jaunais Valsts prezidents novērsīs šādas diversijas pret Valsts pamatu graušanu.

 5. Nolādēta liekulība! Atbildēt

  Latviešu valodas, valsts valodas vērtības un statusa samazināšana ir pretrunīgi ar nacionālās patstāvības jēgu, itseviški kad tā jau šī valoda pati par sevi ir apdraudēta. ManaBalss degošai mājai pienes ne ūdeni bet benzīnu. “Ārsts” nes ne jau labvēlīgas bet kaitējošas zāles.

 6. Man ir sajūta ka mēs latvieši Latvijā tiekam sagatavoti kaut kam nopietnam. Kas tas varētu būt? PAr cik šeit tiek atkal pacelts jautājums par krievu – okupantu izredzētību Latvijā, tad varētu nozīmēt, ka tiekam gatavoti Krievijas iebrukumam, un NATO valstu sarunās ar Krieviju piekāpšanās par sliktu Latvijai. Ar integrāciju šeit nevar neko saistīt, jo tas praktiski neiet kopā. Kas cits, vēl lielākas pietātes un pazemības izrādīšana okupantiem, – bet viņi joprojām latviešus sauc par fašistiem un atsakās runāt “suņu valodā”. Pēc tikko JUnkera teiktā, ka brūkot Eģiptes finansu sitēmai brūk arī ES. MAn ir aizdomas ka Krievija taisni šinī laikā izmantos iebrukumu Latvijā, lai sasķeltu Baltiju. Kāpēc Putinam notika supersplepenas sarunas ar Berluskoni kaut kur Urālos.
  Politiskās partijas kāpēc klusējat? Vai tas notiek ar jūsu ziņu un aktīvu atbalstu?

 7. Cełš uz divvalodību Atbildēt

  Vēlviens tunelis zem latviešu valodas aizsardzības mūra. Ejot šajā virzienā, gluži bez latviešu valodu varēs iztikt. Jau tagad Rīgā ar latviešu valodu łoti daudz vietās vairs nevar nopelnīt maizi. Vai dzīvojam Krievijas kolonijā? ManaBalss ir kapitulējusi kolonistiem. Tā vairs nav mana balss.

Draugiem Facebook Twitter Google+