×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

“manabalss” aicina iedzīvotājus izvirzīt un nobalsot par prezidenta kandidātu

Foto: LETAFoto: LETA

Portāls “manabalss.lv” pirmdien uzsācis kampaņu “Mans Prezidents”, aicinot iedzīvotājus izvirzīt un arī nobalsot par savu prezidenta amata kandidātu. Izvirzīšana un balsojums notiks platformā “MansPrezidents.lv”.

Portāla “manabalss.lv” vadītāja Madara Peipiņa norāda, ka šī nav kustība par tautas vēlētu prezidentu, bet gan aicinājums deputātiem veidot demokrātiskas sabiedrības cienīgu un caurskatāmu prezidenta izraudzīšanās procesu.

Iedzīvotāji kampaņas “Mans Prezidents” pirmajā kārtā aicināti iesūtīt savu prezidenta kandidātu. Pēc nedēļas, 20.aprīlī, “MansPrezidents.lv” atklās otro kārtu, kad vietnē publicēs kandidātus, kuriem partijas vai atsevišķi deputāti pauduši publisku atbalstu, kā arī cilvēkus, par kuriem no 13.aprīļa līdz 17.aprīlim būs saņemti visvairāk iedzīvotāju ieteikumu.

No 20.aprīļa Latvijas iedzīvotāji varēs nodot savu virtuālo balsi par kādu no publicētajiem kandidātiem, šādā veidā arī aicinot Saeimas deputātus uz atklātu balsojumu, kurā ņemts vērā sabiedrības viedoklis.

Atklātais iedzīvotāju balsojums “MansPrezidents.lv” sāksies 20.aprīlī plkst.12 un ilgs līdz Valsts prezidenta ievēlēšanas brīdim. Par izvirzītajiem kandidātiem ar savu internetbankas autorizāciju varēs parakstīties ikviens Latvijas pilsonis, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu. Savāktie paraksti apkopotā veidā tiks nodoti Saeimas deputātiem Valsts prezidenta ievēlēšanas dienā.

Projektu īsteno nodibinājums “Sabiedrības līdzdalības fonds” un portāls “manabalss.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+