×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

“Manas tautas likteņdziesmas” dodas pie klausītājiem – aptauja noslēgusies

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dziedātprieks, aizrautība un tēvzemes mīlestība atkal apvienojusi Latvijas populāros mūziķus, lai tradicionāli sniegtu dāvanu Latvijai tās dzimšanas dienā. Latvijas Radio 2 iedvesmotā koncertprogrammā „MANAS TAUTAS LIKTEŅDZIESMAS” šogad apkopotas dziesmas, kas vienoja, sargāja un aizstāvēja mūs dažādos likteņu griežos. Ceļojumu pa Latvijas pilsētām koncertprogramma uzsāks 4. novembrī Ogres kultūras centrā.

Koncerta repertuāra izvēlē piedalījās arī Latvijas Radio 2 klausītāji un „Latvijas Avīzes” lasītāji, ar balsošanas palīdzību nosakot, kuras dziesmas vēlas dzirdēt koncertā. Balsojums notika vairākās kategorijās un visvairāk balsis ieguva Mārtiņa Brauna dziesma „Saule, Pērkons, Daugava” (kategorijā Spēka dziesmas), Zigmara Liepiņa „Atgriešanās” (Atmodas laika melodijas) un Alberta Legzdiņa „Es redzēju bāleliņu” (Dziesmas strēlnieku un karavīru piemiņai). Koncerta producents Aigars Dinsbergs atzīst, ka klausītāju balsojums ieviesis nopietnas korekcijas programmas dziesmu izvēlē: „Esam pateicīgi visiem balsotājiem, kuri ieteica un izvēlējās dziesmas, tādējādi kļūstot par līdzvērtīgiem programmas veidotājiem. Tie būs emocionāli svētki kopā ar dziesmām, kuras tauta ar savu mīlestību padarījusi par izredzētām.”

„Katram no mums ir kāda dziesma, ko saucam par savu. Sava dziesma, kad runājam par Latviju, par brīvību un Atmodu, par to spēku, kas mums vajadzīgs, lai dzīvotu un mīlētu savu zemi. Ir svarīgi to atcerēties, sajust un nodot nākamajai paaudzei,” atzīst Latvijas Radio 2 direktors Armins Ronis.
Laikraksts “Latvijas Avīze” saka vislielāko paldies visiem balsotājiem, kuri savas balsis nodeva gan balsojot elektroniski portālā www.la.lv, gan izgriežot anketu no avīzes vai žurnāla “Mājas Viesis”. Visi balsotāji piedalījās arī loterijā un varēja laimēt ielūgumus uz svētku sagaidīšanas koncertiem.

Ielūgumus uz koncertu “Manas Tautas Likteņdziesmas” laimējuši sekojoši aptaujas dalībnieki: Kristiāna Kārkliņa ( Ogre), Gita Krīgere (Valmiera), Solveiga Smiltiņa (Ventspils),
Andrejs Kravalis (Rēzekne), Intra Maļinovska (Tukums), Anita Vīksna (Jelgava), Mārtiņš Osis (Liepāja), Ilona Cilmere (Rīga -Dailes teātris), Aivis Paļulis (Daugavpils) un Lūcija Zemberga (Krustpils). Ar laimīgajiem ielūgumu saņēmējiem sazināsimies personiski.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tradicionālajā koncertā Imanta Kalniņa, Jāņa, Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča, Mārtiņa Brauna, Alberta Legzdiņa, Jura Kulakova, Nika Matvejeva, Ērika Ķiģeļa u.c. komponistu melodijas izpildīs lieliskie dziedātāji Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Normunds Zušs, Uģis Roze, Oranžo meiteņu trio un Jubilejas orķestris Jāņa Strazda vadībā.
Programmas muzikālā producenta, komponista Jāņa Strazda vadībā studijā ierakstītas pirmās dziesmas, kuras sākušas skanējumu radio stacijās. “Izvēlētās dziesmas ir ne tikai augstvērtīgs un jaudīgs mūzikas materiāls ar ko patiesi gods strādāt, bet tur ir klāt arī liela pievienotā kultūrvēsturiskā vērtība. Tās ir dziesmas, kurās sajūtama Latvijas kultūra, tagadne un nākotne,” uzsver Jānis Strazds.

Koncerti „Manas Tautas Likteņdziesmas” notiks 4.11.Ogres kultūras centrā, 5.11. Valmieras kultūras centrā 6.11. Alūksnes kultūras centrā, 8.11. Ventspilī, t/n Jūras Vārti, 9.11. Latgales vēstniecībā Gors, 10.11. Tukuma pilsētas kultūras namā,  12.11. Jelgavas kultūras namā, 13.11. Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē, 14.11.Rīgā, Dailes teātrī, 15.11. Rīgā, k/p Ziemeļblāzma, 16.11.Daugavpils kultūras pilī un 17.11.Krustpils kultūras namā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+