Mančestras “City” futbolists Rahīms Stērlings izcēlies ar cēlu žestu, atceroties savu bijušo skolu.

Mančestras “City” izglābjas pret “Schalke 04”; Ronaldu ar nodurtu galvu atgriežas no Madrides 0

Anglijas čempione futbolā Mančestras “City” trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē
izbraukumā vien spēles beigās guva uzvaras vārtus pret Vācijas klubu Gelzenkirhenes “Schalke 04”, kamēr slavenais portugālis Krištianu Ronaldu un Itālijas čempione Turīnas “Juventus” ar nodurtām galvām atgriezās mājās no spēles ar Madrides “Atletico”.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Mančestras “City” viesos svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2 (1:2), uzvaras vārtus pamatlaika beigās gūstot Rahīmam Stērlingam, kamēr “Atletico” savā laukumā “Juventus” komandu uzveica ar 2:0 (0:0).

Uzvara mazākumā

Gelzenkirhenē notikušajā duelī spēles 18.minūtē pēc laukuma saimnieku vārtsarga un aizsarga nesaprašanās Serhio Agvero atklāja cīņas rezultātu, izvirzot vadībā mančestriešus. Tomēr septiņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Nikolass Otamendi savā soda laukumā nospēlēja ar roku, mājiniekiem iegūstot tiesības uz “pendeli”, kuru realizēja Nabils Bentalebs.

Puslaika beigās “Schalke 04” panāca vadību ar 2:1 – Matija Nastasičs pēc soda sitiena izspēles tika kavēts “City” soda laukumā un Bentalebs realizēja vēl vienu 11 metru soda sitienu.

Mančestrieši pavisam nepatīkamā situācijā nokļuva otrā puslaika vidū, jo 68.minūtē Otamendi saņēma otro dzelteno kartīti, atstādams viesus mazākumā. Tas gan netraucēja viesiem izraut uzvaru. Vispirms sešas minūtes pirms pamatlaika beigām ar izcilu soda sitienu no aptuveni 30 metriem izcēlās Līrojs Sanē, bet pamatlaika pēdējā minūtē Rahīms Stērlings pēc stūra sitiena guva uzvaras vārtus.

“Atletico” pelnīta uzvara

Madridē notikušajā spēlē devītajā minūtē Ronaldu bija iespēja atklāt cīņas rezultātu, taču “Atletico” vārtsargs Jans Oblaks atvairīja portugāļa raidījumu. Tuvojoties puslaika beigām, Ronaldu lika manīt, ka guvis traumu, taču maiņa nebija nepieciešama.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs viesu vārtu drošību apdraudēja Djego Kosta un Antuāns Grīzmans, kā arī vienā no epizodēm tikai videotiesneši nepiešķīra 11 metru sitienu uz viesu vārtiem. Madridiešiem piederēja pārsvars un 20 minūtes līdz pamatlaika beigām bumbu tīklā ieraidīja Alvaro Morata, taču atkal mājinieku svinības izbojāja videotiesneši.

Tiesa, deviņas minūtes vēlāk “Atletico” tomēr izdevās gūt vārtus, pēc stūra sitiena burzmā bumbu iegūstot urugvajiešu aizsargam Hosē Marijam Himenesam, kurš panāca 1:0. Vēl pēc četrām minūtēm madridieši dubultoja pārsvaru, pēc soda sitiena izceļoties Himenesa tautietim Djego Godinam. Ronaldu kompensācijas laikā bija iespēja vienus vārtus atgūt, tomēr ar galvu sistā bumbu lidoja nedaudz pāri vārtiem.

Spēle bija emocionāla un pēc gūtajiem vārtiem “Atletico” treneris Djego Simeone savu prieku izrādīja gana amizantā veidā.

Ronaldu šī bija pirmā atgriešanās Madridē, jo viņš laikā no 2009. līdz 2018.gadam pārstāvēja citu šīs pilsētas klubu “Real”, bet pērn pievienojās “Juventus”, kuru cer aizvest līdz pirmajai UEFA Čempionu līgas trofejai kopš 1996.gada.

Zīmīgi, ka “Juventus” un “Atletico” pēdējo piecu sezonu laikā pa divām reizēm spējušas iekļūt UEFA Čempionu līgas finālā, tomēr galveno trofeju komandām tā arī nav izdevies izcīnīt.