Pasaulē
Eiropa

Mančestras spridzinātājs darbojās teroristu “tīklā” 16

AP/Scanpix/LETA

Terorists pašnāvnieks, kas pirmdienas vakarā uzspridzinājās Mančestras arēnā, noslepkavojot 22 cilvēkus, darbojies teroristu tīklā, trešdien paziņojis pilsētas policijas priekšnieks.

Mančestras aglomerācijas policijas galvenais konstebls Ians Hopkinss piebilda, ka straujās izmeklēšanas gaitā trešdien aizdomās par saistību ar pirmdienas teroraktu aizturētas vēl trīs personas, bet kādā dzīvoklī pilsētas centrā veikta kratīšana.

“Domāju, ir visai skaidrs, ka tas ir tīkls, pret ko vērsta mūsu izmeklēšana,” žurnālistiem Mančestras policijas galvenajā mītnē pavēstīja Hopkinss.

Iepriekš Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada pavēstīja, ka spridzinātājs Salmans Abedi nesen atgriezies no Lībijas, kamēr viņas Francijas kolēģis Žerārs Kolons paziņoja, ka Abedi esot bijis saistīts ar teroristisko grupējumu “Islāma valsts” un, iespējams, uzturējies arī Sīrijā.

Rada vienlaikus nosodīja ASV amatpersonas, kas atklājušas izmeklēšanas detaļas, pirms britu iestādes esot bijušas gatavas par tām ziņot publiski.

Kā ziņots, Abedi uzspridzinājās Mančestras arēnas foajē, kad tur beidzās amerikāņu popdziedātājas Arianas Grandes koncerts.

Grande savu karjeru sākusi, vēl būdama padsmitniece, kā amerikāņu televīzijas zvaigzne, un arī tagad viņas pielūdzēju vidū pamatā ir bērni un pusaugu meitenes.

Arī starp pirmdienas slaktiņa upuriem ir kāda astoņus gadus veca meitenīte, vairākas pusaugu meitenes, kā arī kāds poļu pāris, kas bija ieradies, lai pēc koncerta savāktu savas meitas.

Pēc šī nozieguma otrdienas vakarā Lielbritānijas terorisma draudu līmenis tika paaugstināts līdz visaugstākajam jeb “kritiskajam” līmenim gatavības pakāpes skalā.

Rada pavēstīja, ka drošības uzturēšanā Apvienotās Karalistes pilsētu ielās var tikt iesaistīti 3800 karavīri, lai atbrīvotu policistus patruļām un izmeklēšanai.

Sākotnēji policijas atbalstīšanai pamatā Londonā nosūtītas 984 militārpersonas.

Karavīri jau patrulē pie parlamenta, premjerministres Terēzas Mejas rezidences Daunigstrītā un pie Londonas policijas galvenās mītnes Skotlendjarda.

Lai no ikdienas pienākumu veikšanas atbrīvotu vairāk policistu atcelta arī tūristu iecienītā tradicionālā godasardzes maiņas ceremonija pie Bekingemas pils.

Saistītie raksti
LA.lv