×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Mančinskis: Latvijas ekonomikai eiro ir iespēja, nevis dāvana

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas ekonomikai eiro ir iespēja, nevis dāvana, aģentūrai BNS sacīja “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis. Runājot par svarīgākajiem gaidāmajiem notikumiem 2013.gadā Latvijas ekonomikā, Mančinskis atzina, ka nākamais gads Latvijā iezīmējas ar vairākiem būtiskiem faktoriem un pirmām kārtām tas ir eiro ieviešanas process.

“Bankas uz eiro ieviešanu skatās no ekonomikas ilgtermiņa ieguvuma viedokļa – eiro ir Latvijas iespēja stiprināt ekonomikas attīstību. Turklāt tā ir valsts iespēja veicināt skaidras naudas norēķinu samazināšanos tautsaimniecībā, tādējādi samazinot arī pelēko ekonomiku. Eiro ieviešanas kontekstā uzņēmumiem nepieciešams jau tagad, plānojot 2013.gadu, izanalizēt, kas nepieciešams sekmīgai pārejai uz eiro. Savukārt mūsu kā bankas uzdevums ir palīdzēt klientiem visērtāk “pārcelties” uz eiro,” paskaidroja Mančinskis.

Tāpat viņš teica, ka ekonomikai kopumā eiro ir iespēja, nevis dāvana. “Lai izmantotu ieguvumus no iekļūšanas eiro zonā, svarīgi turpināt iekšējo darbu ekonomikas stiprināšanai,” uzsvēra Mančinskis.

“Swedbank” vadītājs Latvijā piebilda, ka vēl viens nākamā gada faktors ir vēlēšanu cikls, tāpēc ir svarīgi, lai iesāktās reformas neapstātos, bet tiktu turpinātas, turklāt pat ātrākā tempā.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+