×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Mandela pievienots dzīvības uzturēšanās iekārtām

LETA/AFPLETA/AFP

Pirms trim nedēļām slimnīcā ievietotais bijušais Dienvidāfrikas prezidents un Nobela miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela pievienots dzīvības uzturēšanās iekārtām, trešdien paziņoja viņa klana līderis.

“Jā, viņš izmanto iekārtas elpošanai,” sacīja Napilisi Mandela pēc 94 gadus vecā eksprezidenta apciemošanas slimnīcā. “Tas ir slikti, taču ko mēs varam darīt.”

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) prezidents Džeikobs Zuma trešdien pēc Mandelas apmeklēšanas pavēstīja, ka viņš joprojām atrodas kritiskā stāvoklī, un atcēla vizīti kaimiņvalstī Mozambikā.

LETA jau ziņoja, ka Mandela tika ievietots slimnīcā 8.jūnijā ar atjaunojušos plaušu infekciju.

Pēdējo septiņu mēnešu laikā Mandela slimnīcā ievietots jau četras reizes.

6.aprīlī viņš tika izlaists no slimnīcas pēc tur pavadītām desmit dienām, kur viņam tika ārstēta pneimonija.

Mandelam novecojot, medijus periodiski pāršalc baumas, paužot bažas par leģendārā demokrātijas cīnītāja veselības stāvokli.

Aparteīda režīms Mandelu 27 gadus turēja ieslodzījumā, taču 1990.gadā, iznākot brīvībā, viņš joprojām bija uzticīgs demokrātijas principiem un spēja panākt vienošanos par vispārēju vēlēšanu tiesību atzīšanu.

1993.gadā viņš līdz ar toreizējo baltādaino Dienvidāfrikas prezidentu Frederiku de Klerku saņēma Nobela Miera prēmiju par vienošanos, kas ļāva īstenot miermīlīgu aparteīda režīma izbeigšanu un pāreju uz demokrātiju.

1994.gadā Mandela kļuva par pirmo tumšādaino DĀR prezidentu un vadīja valsti līdz 1999.gadam. Kopš 2004.gada viņš sabiedrībā rādījies reti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+