Foto – AFP/LETA

Mandžukičs iesit divus, Horvātija uzvar īrus 0

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra C apakšgrupas pirmās kārtas otrajā spēlē Horvātijas izlase svētdien ar 3:1 (2:1) uzvarēja Īrijas valstsvienību.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Horvātijas izlases labā divus vārtus guva Mario Mandžukičs, vienreiz izcēlās Nikica Jelavičs, bet Īrijas vienības rindās izcēlās Šons Sentledžers.

Jau mača trešajā minūtē pēc elegantas pussarga Darijo Srna piespēles ar galvu precīzi sita Mandžukičs, ātri izvirzot Horvātijas izlasi vadībā. Tomēr Īrijas futbolisti prata šajā situācijā neapjukt un turpmāko minūšu laikā veica trīs sitienus pa pretinieku vārtiem. Īru centieni tika atalgoti 19.minūtē, kad pēc centrējuma izspēles ar galvu precīzs bija Sentledžers, atjaunojot dueļa sākotnējo līdzsvaru.

Pēc straujā mača sākumā iniciatīva nonāca Horvātijas izlases rokās, kas nevairījās apdraudēt Šeja Givena sargātos vārtus arī no tālās distances. Givenam darba bija pilnas rokas, atvairot Lukas Modriča un Ivana Perišiča raidījumus.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, Horvātijas pārsvars kļuva nospiedošs. Regulāri pie Givena sargātajiem vārtiem tika nopelnīti stūra sitieni, bet bumba pretinieku soda laukumā tika nogādāta teju katrā uzbrukumā. Savu horvāti panāca 43.minūtē, kad ar precīzu raidījumu izcēlās arī otrs sākumsastāvā iekļautais nominālais uzbrucējs Jelavičs.

Līdzīgi kā pirmajā puslaikā, arī otrās 45 minūtes daudz sekmīgāk uzsāka Horvātijas izlase, kad 49.minūtē 3:1 ar saviem otrajiem vārtiem mačā panāca Mandžukičs.

Spēles turpinājumā bīstamus sitienus veica Srna un Ivans Rakitičs, tomēr īru pašaizliedzīgais sniegums sitienu bloķēšanā glāba komandu no ceturto vārtu zaudējuma. Mazliet izlīdzināt cīņas gaitu Īrijas izlase spēja vien pēc pirmo divu maiņu veikšanas, kad līdz mača beigām bija palikušas mazāk nekā 30 minūtes. Īrijas vienības pārstāvji pārvirzīja spēli tuvāk pretinieku soda laukumam, tomēr pacīnīties par intrigas atjaunošanu neprata.

Pirmajā C apakšgrupas pirmās kārtas cīņā 2010.gada Pasaules kausa uzvarētāja, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta spēcīgākā vienība Spānija svētdien cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar 2006.gada Pasaules kausa ieguvēju Itāliju.

Nākamo kārtu C grupas komandas aizvadīs ceturtdien, kad Itālija tiksies ar Horvātiju, bet Spānija spēkosies ar Īriju.

Horvātijas izlases sastāvs: Stipe Pletikosa, Darijo Srna, Vedrans Čorluka, Gordons Šildenfelds, Ivans Striničs, Ogņens Vukojevičs, Ivans Rakitičs (Tomislavs Dujmovičs, 90.min.), Luka Modričs, Ivans Perišičs (Eduardu da Silva, 89.min.), Mario Mandžukičs, Nikica Jelavičs (Niko Krančars, 72.min.).

Īrijas izlases sastāvs: Šejs Givens, Stīvens Vords, Ričards Danns, Šons Sentledžers, Džons O’Šī, Damjēns Dafs, Kīts Endrjūss, Glens Vīlens, Eidens Makgīdijs (Saimons Kokss, 54.min.), Robijs Kīns (Šeins Longs, 74.min), Kevins Doils (Džonatans Valterss, 53.min.).