×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. decembris, 2017
Drukāt

Manevri sākušies (18)

Politiskās partijas "KPV LV" valdes loceklis, dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un valdes locekle Linda Liepiņa piedalās partijas programmas 2018. gada Saeimas vēlēšanām atklāšanas pasākumā. Foto - LETAPolitiskās partijas "KPV LV" valdes loceklis, dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un valdes locekle Linda Liepiņa piedalās partijas programmas 2018. gada Saeimas vēlēšanām atklāšanas pasākumā. Foto - LETA

“Mēs sākam savu priekšvēlēšanu kampaņu,” jau pirms nedēļas, iepazīstinot ar partijas programmu 13. Saeimas vēlēšanām, skaļi paziņoja politiskā spēka “KPV” līderis Artuss Kaimiņš. Kaut gan Kaimiņš dedzīgi noraidīja pārmetumus populismā, “KPV” programma vairāk atgādina saukļus no interneta portālu komentāru sadaļas – likvidēsim koalīcijas padomi, samazināsim ministriju skaitu līdz sešām, likvidēsim rindas uz bērnudārziem, apvienosim visas Latvijas augstskolas vienā kvalitatīvā, ieviesīsim obligātas veselības pārbaudes, samazināsim medikamentu cenas, iesaldēsim visu nodokļu likmes utt. Partijas galvenā apņemšanās – līdz 2050. gadam palielināt Latvijas iedzīvotāju skaitu līdz 2,5 miljoniem. Iepazīstinot ar partijas programmu, “KPV” līderi arī uzsvēra, ka par spīti valdošās koalīcijas mēģinājumiem šo partiju “apglabāt”, tā attīstoties un aktīvi gatavojoties nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un savu dzīvotspēju apliecina, pirmā publicējot programmu.

ZZS un “Vienotība” dala reģionālos partnerus

Citas partijas pašlaik vēl tikai strādā pie priekšvēlēšanu programmām un sola tās publicēt tikai uz pavasara pusi. Taču arī tajās sākusies priekšvēlēšanu rosība, kura gan vairāk izpaužas aizkulišu līmenī. Tā, piemēram, Saeimā pārstāvētajās reģionālajās partijās, kuras pašlaik vēl darbojas konfliktu nomocītajā “Vienotības” frakcijā, uz nākamajām vēlēšanām meklē sev kādu spēcīgāku partneri. Un pirmā šajā sarakstā, protams, ir premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, kad “Vienotība” bija premjera partija, tā uz četriem gadiem noslēdza sadarbības līgumu ar septiņām reģionālajām partijām, iekļaujot reģionu politiķus vēlēšanu sarakstā. Šīs sadarbības ietvaros Saeimā ievēlēja deputātus no Latgales partijas, Jēkabpils partijas, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars ir informēts par reģionālu sarunām ar ZZS, bet, jautāts par iespēju turpināt sadarbību, tikai noplātīja rokas: “Reģionālās partijas uz šo lietu skatās pragmatiski – kura no lielajām partijām spēs nodrošināt resursus viņu pašvaldībām. Skaidrs, ka šobrīd ZZS kā premjera partija to spēj visefektīvāk.”

ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze nenoliedz, ka neoficiālas sarunas notikušas, bet ZZS nemēģinot pārvilināt “Vienotības” partnerus – reģionālo partiju pārstāvji paši esot uzrunājuši “zaļzemniekus”, nevis otrādi. Krauze pats par iespēju sadarboties ar šīm partijām bija skeptisks, jo ZZS jau šobrīd ir spēcīgi pārstāvēta reģionos un pastāvīgajiem biedriem varētu būt iebildumi pret šādiem jaunpienācējiem. Vēl jo vairāk tādēļ, ka nesen pašvaldību vēlēšanās daudzi no viņiem bija sīvi konkurenti.

Pievilcīgā LRA

Gadījumā ja reģionālajām partijām nesanāks vienoties ar ZZS, tad tās pie sevis gatavas uzņemt Latvijas reģionu apvienība (LRA), kas kļuvusi par pievilcīgu sadarbības partneri gan pārbēdzējiem no citām partijām, gan mazākām politiskām organizācijām. Reģionālās alianses un Vidzemes partijas veidotajai apvienībai šobrīd noslēgti sadarbības līgumi ar uzņēmēja Jāņa Vilnīša biedrību “Liepājnieki”, neatkarīgā Saeimas deputāta Edvarda Smiltēna organizāciju “Sabiedrību centriskai politikai”, bet LRA Saeimas frakcijai pievienojušies no Sudrabas partijas aizgājušie deputāti Silvija Šimfa un Arvīds Platpers. Rindā gaida arī citi potenciālie partneri, piemēram, akadēmiķa Andreja Krasņikova vadītā Tautsaimniecības atbalsta kustība. Tomēr ar kuru katru LRA nebrāļojas, vakar LRA Pārstāvju sapulce noraidīja ieceri veidot vienotu sarakstu ar partiju “Latvijas attīstībai” (“LA”), jo abiem politiskajiem spēkiem atšķiroties mērķi un redzējums par Latvijas nākotni. Rīgas domes vēlēšanās gan abi politiskie spēki veiksmīgi startēja vienā sarakstā un pašlaik galvaspilsētā strādā kopīgā frakcijā.

Nacionāļi paši par sevi

Kamēr citas partijas sākušas sabiedroto meklēšanu, Nacionālā apvienība stāv lepnā vientulībā un nedomā veidot kādas savienības. “Citas partijas šķēlušās, kamēr sašķēlušās tik mazās vienībās, ka vairs nav drošas par savām izredzēm vēlēšanās, tādēļ meklē iespēju stiķēties kopā uz sadarbības līguma pamata. Tā ir slikta prakse, jo organizācijai zūd ideoloģiskās bāzes, jebkura apvienošanās rada miksli pamat­uzstādījumos, bet uz šāda rasola spēcīgu organizāciju uzbūvēt nevar. Tikmēr mēs esam spēcīgs un vienots nacionālais spēks, varētu pat teikt, ka iekšējās vienotības ziņā esam līderi Latvijā,” lepni paziņoja Raivis Dzintars, kurš sestdien ievēlēts par NA vienīgo priekšsēdētāju, simboliski noslēdzot “Visu Latvijai” un TB/LNNK saplūšanu vienā organizācijā.

Tā vietā, lai zaudētu laiku sabiedroto meklēšanai, NA koncentrēsies uz savas programmas aktualizēšanu, izstrādājot padziļinātu redzējumu par vairākām nozarēm, piemēram, izglītību un aizsardzību, kā arī izstrādāt jaunu Tautsaimniecības attīstības programmu.

“Saskaņas” pretrunīgie signāli

Tikmēr no “Saskaņas” līderiem pienāk pretrunīgi signāli. Partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs sarunā ar “Latvijas Avīzi” izteicās līdzīgi kā Dzintars: “Mēs jau tagad esam vislielākā partija Latvijā, tādēļ sabiedroto meklēšana nav mūsu galvenais mērķis.”

Turpretim “Saskaņas” priekšsēdētāja vietnieks un Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs sestdien aizvadītajā partijas kongresā pauda viedokli, ka pirms 13. Saeimas vēlēšanām partijai tomēr vajadzētu meklēt reģionālos sabiedrotos. “Skatīties, kur ir līdzīgi domājošie, veidot priekšvēlēšanu koalīcijas ar mums līdzīgi domājošiem, kaut arī mūs kritizējošiem,” kongresa delegātiem teica Urbanovičs.

Partijas līderi gan ir vienisprātis, ka “Saskaņas” galvenais uzdevums tuvākajiem mēnešiem būs piedāvāt lietišķu programmu nākamajiem četriem gadiem. Ušakovs kongresā uzsvēra, ka tam jābūt izdarītam līdz 1. jūnijam. Plānots, ka pavasara pusē “Saskaņai” būs vēl viens kongress, lai lemtu par priekšvēlēšanu programmām, sarakstiem un premjera kandidātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. ARTUSS turies, baLSOSU PAR KPV.

 2. Kad kārtējā padziļināta redzējuma vietā sagaidīsim beidzot Dzintara sen solīto 12% PVN likmi pārtikai (vai vismaz 0% PVN bērnu pārtikai,demogrāfijas uzlabošanai)un progresīvā nodokļa izstrādājuma vietā-eiropejisku progresīvo nodokli ar atbilstošu neapliekamo minimumu? Vai NA padziļinātajā redzējumā nav saredzama pat NĪN atcelšana ģimenes vienīgajam mājoklim,sekojot Briseles piemēram?!

 3. … Sedot pirma loza, NT generalmeginajumos, ka skolas zens, vienmer izjutu ko lidzigu patriotismam, lidzigi tevam, kas darbojas uz skatuves … tas tacu bija musu pasu Nacionalais Teatris … sasniegums, izglitiba, skaidriba un lepnums … !!!

  … Bet, ejot uz majam ar tevu vienmer atgriezos realitate … ka ar Tevi Artuss … ? Vai nemani ka reali iegut 5% savai partijai bus par grutu … un tamdel, Tu varbut tik skaldi latviesu elektoratu …!!!

  … Kura latviesu partija stav tuvak tavam velmem … izmanto iespeju staties sakaros ar sadu … vienu, kas vecas nomenaklaturas samaksatas prognozes 5.2% vieta ieguva 17 vietas … un soreiz bus daudz vairak, vairak pat par ZZS … bez LZ partijas atbalsta !

 4. Ja gribam ko mainīt mūsu valstī, tad jābalso par KPV. Tumšie spēki, protams, to mēģinās nepieļaut, kā tas notika, kad KPV ieguva lielu procentuālo atbalstu. Labi varēja redzēt, kā tika izmantots neo un ufo, lai diskreditētu apvienību, bet tauta to nesaprata, jo akli tic masu medijiem, kas ir tumšo spēku pakļautībā.

 5. Balsošu par KPV.LV,nevis par tām sīkpartijām-biznesa interešu grupām,ZZS ieskaitot!

 6. Šoreiz vēlēsim Fui!

 7. Var jau kāds to Kaimiņu saukt par klaunu, TAČU! šis klauns ir gandrīz visus savus priekšvēlēšanu solījumus izpildījis. Kura gan vēl partija ir izdarījusi to pašu?
  Jāpiekrīt, ka vairāk neko arī viņš un viņa deputāti nevarēja izdarīt, jo tika gan preses zākāti, gan citu partiju bloķēti. Jo nepatika jau tās Kaimiņa aktivitātes! Cita iemesla jau tai zākāšanai nav.

 8. nečiepsti, Ģirt ! Atbildēt

  (1) Pasaki, labāk, ko tu saproti ar “populismu” un kā tas atšķirās no “demokratijas”?
  (2) Kāpēc tu lieto nievājošo apzīmējumu “nacionāļi”, bet tani pašā rakstā nerunā arī par “saskaņiešiem” ?

 9. Kurš lielāku solījumu burbuli uzpūtīs – tā partija pirmā pa burbuli aizies!

 10. Kaimiņš noteikti labāks par esošo eliti- 100% labāk ar Kaimiņu iesācēju, nevis ar zaglīgo un tautu necienošo zzs, na un vemjotību

 11. Kad tāds klauns nosprāgs?Cik ilgi dumjā latvijas tauta ievēlēs tadus debilus? Vai tiešām Latvijā palikuši vieni debili!

  • lAI KĀ KAIMIŅŠ KĀDAM NEPATĪK,BET VIŅŠ IR VIENĪGAIS,KAS SAKA VISU ĪSTAJOS VĀRDOS UN NEBAIDĀS.KAUNS SAEIMAS VADĪTĀJAI MŪRNIECEI,VIŅA KLAJI IZRĀDA RIEBUMU PRET KAIMIŅU UN VISĀDI NIŅAM TRAUCĒ IZTEIKTIES UN VISĀDIEM PAŅĒMIENIEM GRIB DABŪT NOST NO TRIBĪNES.RIEBJAS SKATĪTIES,KĀ VIŅA ŠĶOBA ĢĪMI UN KLAJI ŅIRGĀJAS.

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Atkal ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … ( apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)

  =======

  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)
  .
  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 13. Atkal, tas klauns kaimis.NE ar ko labaaks par citiem soliitaajiem.

 14. Vai tad Latvijas Satversmei neatbilstošās Koalīcijas padomes,kā augstākās lēmējinstitūcijas likvidēšanai ir jāpaliek tikai sauklim un ministriju skaitam Latvijā ir krietni jāpārsniedz pat Beļģijas un Šveices ministriju skaitu,nodokļu maksātājiem tās uzturot??!

 15. Puisīt, kā tu samazināsi medikamentu cenas, vai ieviesīsi sociālisma likumus? Kā tu palielināsi dzimstību, ja nav priekšnosacijumi? Atceries- kas nep…….īs, tas nenesīs to Dieva kroni debesīs! Sācies lielais muldēšanas laiks, kad deputātu kandidāti no rokas ēd.

Draugiem Facebook Twitter Google+