Pasaulē

Manhetenas terorists bijis džihādistu “kareivis” 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Uzbekistānas pilsonis Saifullo Saipovs, kurš otrdien Ņujorkas Manhetenas rajonā nogalināja astoņus cilvēkus, ar auto uz velosipēdistu celiņa notriecot gājējus un velosipēdistus, bija džihādistu grupējuma “Islāma valsts” “kareivis”, ceturtdien paziņoja šis grupējums.[recent_posts title=”yes” thumbnails=”yes”]

“Viens no “Islāma valsts” kareivjiem uzbruka vairākiem krustnešiem uz ielas Ņujorkā,” teikts rakstā šī grupējuma iknedēļas avīzes “Al-Naba” jaunākajā numurā, par kuru informēja ASV bāzētā ekstrēmistu novērošanas organizācija “SITE Intelligence Group”.

29 gadus vecajam Saipovam, kurš ir imigrants no Uzbekistānas, ASV federālie prokurori trešdien izvirzīja apsūdzības terorismā. Saipovs atzinies, ka uzbrukumu sācis plānot pirms gada. Viņš tā īstenošanai izmantoja nomātu kravas automašīnu.

Apsūdzības dokumentā teikts, ka viņš atzinies, ka rīkojies “Islāma valsts” vārdā un “juties labi par izdarīto”. Saipovs pat pieprasīja izkārt “Islāma valsts” karogu savā slimnīcas istabā.

Policija atzīst, ka viņš ļoti rūpīgi sekojis “norādījumiem”, ko “Islāma valsts” saviem piekritējiem ievietojusi sociālajos medijos.

Viņam piederēja trīs naži, tūkstošiem “Islāma valsts” propagandas attēlu un desmitiem videoierakstu, kuros parādīts, kā “Islāma valsts” kaujinieki nogalina gūstekņus.

“Ar Allāha svētību šī operācija radīja bailes krustnešu Amerikā, pamudinot viņus pastiprināt drošības pasākumus un intensificēt darbības pret imigrantiem uz Ameriku,” bija teikts minētajā “Al-Naba” rakstā.

LA.lv