×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Ja negrib piedalīties, lai brauc prom, patriotiskie Latvijas krievi iesaka tautiešiem (137)

1. Vieni un tie paši jautājumi, pieci cilvēki

1no7
Foto: Gunārs JanaitisFoto: Gunārs Janaitis
Uzziņa

Sabiedriskā organizācija "Jaunie latvieši" ir dibināta 2016. gadā, tā apvieno ārzemniekus, pa lielākai daļai krievus, kas ir saņēmuši termiņuzturēšanās atļaujas, dzīvo Latvijā, zina un cienī tās vēsturi un kultūru, runā vai mācās latviešu valodu. Tā nav ne politiska, ne nacionāla organizācija. Tās galvenais mērķis ir palīdzēt atbraucējiem iekļauties latviešu sabiedrībā, kļūt par pilntiesīgiem tās locekļiem.

Foto: Gunārs Janaitis

Valsts pastāv, kamēr tā spēj nosargāt savas robežas. Nācija eksistē, kamēr tā spēj nosargāt savu garīgo kodolu. Taču nosargāt kodolu nenozīmē dzīvot izolācijā. Labs saimnieks rūpējas par saimes ļaužu – gan ģimenes locekļu, gan iegātņu – labsajūtu un drošību. Labs saimnieks ienācējam dod iespēju iepazīties ar nama tikumiem un likumiem, bet labs ienācējs ar cieņu izturas pret nama paražām. Par to šis stāsts.

Savulaik vācu izcelsmes zviedru aristokrāts, kas runāja veiklu zviedru, krievu, franču un vācu valodu, nedaudz sliktāk angliski, bet somiski – ar stipru akcentu, kļuva par vienu no galvenajām personām Somijas neatkarīgas valsts dibināšanas un vēlāk arī tās neatkarības nosargāšanas procesā. Kārlis Gustavs Mannerheims, mans valstsvīra etalons, vienīgais pretinieks, ko esot cienījis Staļins, un vienīgais sabiedrotais, kam Hitlers neesot uzdrošinājies iebilst, uz fīrera prasību izdot Somijas ebrejus atbildējis: “Somijā nav ebreju. Pie mums dzīvo tikai somi. Lielākā daļa iet uz baznīcu, bet ir arī tādi, kas uz sinagogu, taču tas nevar kļūt par iemeslu vajāšanām.”

Arī pirmskara Latvijā vairums cilvēku runāja latviešu, vācu un krievu valodu, taču nevienam nebija ne mazāko šaubu par to, ka valsts valoda ir viena – latviešu. Un arī etnisku konfliktu Latvijā nebija, jo latviešus, poļus, krievus, leišus un ebrejus vienoja mīlestība uz šo zemi un valsti. Vai arī tagad būtu iespējams kas līdzīgs? Vai iespējams no jauna uzbūvēt Latvijā sabiedrību, kurā, sakot “mēs”, mēs patiešām domātu mūs visus?

1991. gada janvārī Rīgā uz barikādēm bija ne tikai latvieši. Un arī miliči, kas nostājās Tautas frontes pusē gan janvārī, gan augusta puča laikā, nebija latvieši vien. Tāpēc šoreiz es gribu runāt nevis par tiem, kas okupēja un izsūtīja, un ne par tiem, kas bļaustās, ka viņu tiesības tiekot ierobežotas, bet ar tiem, kas bija un būs ar mums gan priekos, gan pārbaudījumos. Ar tiem, kas Latviju izjūt kā savas mājas.

Esmu satikusies ar pieciem krieviem un katram no viņiem uzdevusi vienus un tos pašus jautājumus: ko jums nozīmē Latvija? Kāpēc esat šeit? Vai jūtaties diskriminēts? Kādā skolā mācās jūsu bērni? Lūk, ko viņi man atbildēja.

 1. Vieni un tie paši jautājumi, pieci cilvēki
 2. Esmu krievs un latviešu nacionālists
 3. Mana dalība neatkarības atgūšanā
 4. Vēlos tikt pieņemts, būt savējais
 5. Latvijā ir drošāk un mierīgāk
 6. Vislabāk jūtos Latvijā
 7. Nobeiguma vietā

Pievienot komentāru

Komentāri (137)

 1. Paldies, daktera kungs par Jūsu viedokli!

 2. un no kurienes šitādi Krievi rodas?

 3. Lai mums vairāk tādu pilsoņu, tautiešu un vienkārši – līdzcilvēku!

 4. Ziniet… Lasu un acis viegli aizmiglojas no aizkustinājuma. 🙂
  Visus savus 27 dzīves gadus, esmu vēlējies to, lai ir vairāk šādu cilvēku. Esmu vēlējies, lai neatkarīgi no tā, kādā valodā cilvēks runājis piedzimstot, lai viņš spētu atrast kopīgu valodu ar citiem un mūsu valsts veidotos spēcīga un vienota. Bez politiskiem saukļiem, lozungiem un partiju piesaukšanas. Bez negatīvisma, bez šaurpierainām, iepotētām idealoģijas kripatām.
  Esmu latvietis, lai arī mans vectēvs bija polis un vecvecvecmāmiņa bija vāciete, es esmu latvietis. Es ar to lepojos. Es mīlu savu valsti. Es esmu patriots. Es mīlu šo zemi un, ja vajadzēs, es atdošu par to savu dzīvību. Es esmu patriots, bet es neesmu nacionālists. Man ir svarīgi, lai mana valsts augtu laimē un saticībā, kļūtu spēcīgāka, nevis tiktu saplosīta dēļ tā, kādā valodā runājuši mūsu vecāki vai mēs piedzimstot. Šis raksts mani aizkustināja. Es priecājos par šiem cilvēkiem, kas minēti rakstā, es lepojos ar viņiem un par viņiem.

 5. Jauki cilvēki, pareiza domāšana. Lai Jums veicas!

 6. Lasu te komentarus un brinos kada necienja vienam pret otru. Ne jau valoda vainiga bet gan attieksme vienam pret otru.Es personlig runaju vairakas valodas un lepojos ar to.Es dzivoju ne Latvija un kad saku dzivi citur man bija jamacas valoda.Interesanti bija tas ka pret mani izturejas ar cienju bet nerunaja ar mani citas valsts valoda,ne latvisk,ne angliski,ne vaciski.Gribi komunicet macies valodu,ja ne sedi majas vai sajuties lieka sabiedribaa.Pat mans kaimins kas labi zin anglu valodu ar mani runaja tikai savaa valodaa.Un Tagad jautajums……uz KO lai es dusmojos?………videla pardomam….

 7. Kaut visi tā domātu!…..

 8. Biezie krievi

 9. Arī komentāros redzu Putina atballstīrāju izteicienus! Cienu visus krievus, kas uzskata par lepnumu būt piederīgiem Latvijai! Vairāk būtu tādu!

 10. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 11. Aizkustinoši,ja nelasa komentārus.Tos lasot ,viss labais noskaņojums kaut kur aizspurdz.

 12. Labs raksts. Nekādu problēmu ar tādiem bāleliņiem! Lai ir 🙂

 13. Nekādu problēmu ar tādiem bāleliņiem! Lai ir 🙂

 14. Eiropas Ekspertu Asociācija Atbildēt

  Jā,labi gan, ka savulaik paglābām nabaga ebrējiņus no HIMLERA-HITLERA -Rotsildmēslu bandas, tagad jāglābj arī ASV tautele.

 15. svarīgi ir neļaut aizmukt kopā ar laupījumu zviedreļu, žīdēļu,Rotšildmēslu augļojošajām salašņām , šie lopiskie atkritumi jau agonē, tāpēc kā vienīgo aizsardzības taktiku izvēlās Austrumeiropas tautu savstarpēju rīdīšanu.

 16. Ziniet, reti, ļoooti reti, ir nācies satikt šādus krievvalodīgos ar šadiem uzskatiem un viedokļiem. 95% ir jāklausās ka esam fašisti, mums ir sobačij jazik…, u.t.t. Ziniet, nav man tiesību savā dzimtenē nekādu, bet viņiem ir visas tiesības uz visu. Nerunāsi ar viņu krieviski – viņus apspiež, diskriminē! Bet kā ar mani? Ar mani krievs latviski nerunās, pat nepacentīsies! Tā nav diskriminācija, necieņa? Un nav svarīgi, vecs vai jauns? Vecie uz šejieni atbrauca pēc kara, 40.-50. gados. Un pa 60 gadiem valodu nevar iemācīties?! Jeb tie kas te dzimuši vēlāk, …arī nevar iemācīties valodu?! Kam to grib iestāstīt?
  Pati māku trīs valodas. Krievu valodu iemācījos sētā (vecākā paaudze sapratīs), angļu valodu (ķādu laiku dzīvojot starp angļiem), latviešu (dzimtā) + nedaudz vāciski (skolā mācīja). Ja braukšu vēl uz kādu valsti ilglaicīgi, arī tās valsts valodu iemācīšos, tur dzīvojot. Nav man īpašas dotības uz valodām, taču uzskatu to par pašsaprotamu.

 17. Man ģimenē arī ir viens krievs, manas meitas vectēvs, kurš ne tikai runā, bet pat domā latviski. Un klients – ukrainis, kuram latviešu valoda ir primārā valoda. Tā kā – VAR, ja vien grib!

 18. glupo par sabiedroto??????? ha ha hā…pasaki, kas tavi draugi…dažiem suņi…

 19. Labs raksts. Prieks lasīt par darbīgiem, pozitīviem cilvēkiem, kasi ciena un mīl Latviju!

 20. “Sovetskijiem” tiešām nav ne tautības, ne dzimtenes!?

 21. KĀPĒC lai rusofobija neturpinātos? KĀPĒC? KO LIEN un KO šeit komentāros MEKLĒ KRIEVI? Galīgi nav nepieciešami viņu atzinumi!? Esam dažādi audzināti! NEKAD NEKAS NEVAR BŪT KOPĒJS! Vai tad katrs LATVIJAS NOVADS nav ar savu īpatnību? IR!!! MŪS VIENO VALSTS VALODA un nevienu no mums netraucē piederība savam novadam, jo ESAM LATVIEŠI! Mēs nelienam viens otram virsū ar sevi, bet darbojamies vienam mērķim – LATVIJAI! Nav iebildumu pret cilvēkiem, kuri Latviju respektē un prot valsts valodu, ar kuriem kopā jūtos labi! GRIBU NETRAUCĒTI RUNĀT LATVIEŠU VALODĀ SAVĀ TĒVZEMĒ UN BŪT SAPRASTAI! Krievu valoda man ir viena no apgūtajām svešvalodām, jo padomju laikā bez tās NE SOLI! Bet nu gan PIETIEK TO UZSPIEST UN KLADZINĀT, LIEKI AIZŅEMOT LAIKU UN VIETU! VISAM IR SAVA ROBEŽA, KUNGI!

  • Вообще то, статья про нас, про русских. Это так, к слову, если вы не заметили. Странно было бы, если бы статью комментировали только одни латыши. И любой человек имеет право высказать своё мнение, независимо от того, нравиться вам это или нет! Вы можете и дальше сходить с ума от руссофобии, это ваше право. И вам никто не мешает и не запрещает говорить и писать на вашем языке, который вас всех объединяет. Но, точно так же как вы, мы ценим и любим свой русский язык, который объединяет нас! И если я пишу и говорю по русски, это не означает априори, что я обязательно ненавижу другие народы и их языки!
   Вот так просто!

   • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

    Sen jau ir gribējies ar Jums parunāt, pareizāk sakot, uzdot Jums vienu pašu jautājumu. Zinu, ka Jūs pārzinat latviešu valodu, esat spējīgs latviski rakstīt bez acīmredzamām kļūdām, vai vispār bez tām, neesmu iedziļinājies. No tā secinu, ka latviešu valodu pārvaldat pilnībā. Tāpēc no augstāk minētā arī jautājums-kādēļ šeit, latviešu vietnē, komentējat krieviski? Kā tas jāsaprot-kā lielkrievu šovinisma izpausme, spītība, impēriskas valsts pārstāvja ambīcijas val kas cits… Nosaukt Jūs par stulbu būtu muļķīgi un nepareizi, tāds Jūs noteikti neesat, tādu epitetu varētu piemērot Jūsu tautības purčika pašpuikam, kuram izglītības apguve beigusies reizē ar bērnudārza izlaidumu. Kur pretī no Jūsu komentāru satura spriežu, ka esat izglītots un erudīts. Tad kādēļ šāda rīcība? Varbūt esmu vecs muļķis, un nesaprotu… Ja neuzskatat par apgrūtinājumu-atbildiet, esiet tik laipns.

    • Ar lielāko prieku atbildēšu uz Jūsu jautājumu. Tas ir ļoti vienkārši, un nav nekādu kontekstu. Rakstīt savā dzimtajā krievu valodā man sanaca ērtāk, ātrāk un vienkāršāk. Kad es rakstu komentārus latviešu valodā, man sanaca sausais un pelēkas komentārs, man vajag ilgs laiks, lai atrastu vārdus, lai precīzi izteikt savas domas.
     Jā, es tiešām gribu pārvaldat latviešu valodu pilnībā, bet diemžēl, tā nav.

     • Visu cieņu, grafist, jums! Jums ir ļoti laba latviešu valoda, ņemot vērā ka tā nav jūsu dzimtā valoda. Apsveicami! Tā pilnveidosies un kļūs vēl labāka, ja to pielietosiet ikdienā.
      Jebkuras valodas zināšana ir liels pluss. Vēl jo vairāk, zināt tās valsts valodu, kurā dzīvo. Tas nozīmē ne tikai cienīt valsti kurā dzīvo, bet arī sevi!
      Veiksmi jums!

   • latgaļiеm stāstiet

   • Tev šķiet, ka šī komentāra autore pēc atbildes krievu valodā, kļūs mazāka rusofobe? Jeb tev vienkārši ir tas ir izdevīgi? Ne es ne šī sieviete krievus nesāks cienīt dēļ tādiem cilvēkiem, kā tu, lai cik būtu tādu, kā raksta autori un personāži.

   • Tu izlasi rakstu, grāpist.

 22. Nevar jaukt krievus ar “sovetskijiem”! Krievi ir tie ,kas ciena sevi un citus,bet sovetskijiem nav nekã ne tautības,ne dzimtenes!

 23. Brīnišķīgi cilvēki! Es arī pazīstu gana daudz krievus, kas atmetuši šovinistisko ideoloģiju un padomju sentimentu, viņi ir brīvi un laimīgi cilvēki, kas ir liels, nenovērtējams ieguvums Latvijai. Paldies vecākiem, ka jau no mazotnes bērniem tiek dota iespēja kļūt pilnībā piederīgiem šai brīnišķīgajai valstij, Būt piederīgiem Latvijai taču nenozīmē atteikties un aizmirst savu valodu, kultūru, taisni tur jau slēpjās tā bagātība un spēks, ja mūsu valstī kļūst vairāk tādu cilvēku, kas neatkarīgi no tautības spēj brīvi/ neapspiesti dzīvot Latvijā.

 24. Krievs var būt tikai Krievu nacionālists,bet latvietis latviešu nacionālists.Cita runa iet par patriotsmu.

 25. Krievu valoda ir lieliska valoda ,bet tas ko runā Maskavas politiķi ir slikta valoda .

 26. Vislielāko cieņu krievu cilvēkiem, kas jūtas piederīgi Valstij! Mana bērna tēvs ir krievs un nu mana vedekla arī. Lepojos ar to! Esmu LATVIETE un mani senči ir te simtiem gadu…Un runā šie Krievi – brīvi latviski! Un mīl savu zemi!

 27. Šo vajadzētu iztulkot krievu valodā

 28. Paldies “jaunajiem latviešiem”. Jūs ESAT savējie, kaut jūsu būtu vairāk.

 29. Nesen pabiju Krievijā. Ierodoties Latvijā, izjutu, ka mīlu šo valsti ar visiem mūsu krieviem. Mūsējie uz ielas nespļaudās,”semenes” negrauž visās malās un ir elementāri laipni. Krievijā tādu krievu tikpat kā nav.

 30. “pirmskara Latvijā vairums cilvēku runāja latviešu, vācu un krievu valodu”
  – – – – – – – – – – –
  Vairums nerunāja vis visas 3 valodas. Vairums, bez latviešu, runāja vēl kādu svešvalodu. Tā varēja būt vācu, krievu, leišu, poļu, igauņu, vai kāda cita.

  • Runāja, protams, dažādās valodās, bet, strādājot ar cilvēkiem, obligāti bija jāpārvalda latviešu valoda, kā arī jāzin krievu un vācu valoda.

  • Pirms okupācijas aptuveni 600 000 latviešu runāja latgaliešu valodā.
   Vāciešu un krievu valodu galvenokārt zināja tikai lielpilsētu un izglītotie latvieši. Laukos mierīgi varēja iztikt ar 2 klašu izglītību un bez svešvalodu zināšanām.

  • Dzīvoju Rīgā. Pabiju Pēterburgā, kur ļoti publiskās vietās zem “harčām” un “semenēm” nav saskatāms asfalta segums.

   • Вот не хочется вас оскорблять и грубить, но….. Есть такая поговорка, «свинья» всегда грязь найдёт!
    Вот в Петербург приехали специально грязь искать или по музеям походить?

 31. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Paldies savas valsts patriotiem. Arī es esmu Latvijas patriote un mazāk cienu savu mītnes zemi kā latvieši. Beidzu arī latviešu skolu, kas man deva pilnu izpratni par Latviju. Pilnībā esmu iekļāvusies Latvijas sabiedrībā un man ļoti aizskar, ja mani ieskaita kaut kādas nesaprotamas tautības klubā – “kevvalodōgie”/ šis jautājums kā pamats tika izvirzīts arī manas Ukrainas daļas okupācijai, ka tiek diskriminēti krievvalodīgie, ko ekstrēmisti izvirza arī Latvijā. šķeļot Latviju latviešos un krievvalodīgajos. Mēs nekad vairs nebūsim “krievvalodīgie” pēc tā, kas notika un notiek Ukrainā. Bet ne par to stāsts.
  Kad Latvijā vairākums krievi pasludinās:
  -ka Latvija 1940 un 1945.gadā bija okupēta;
  – ka krievi Latvijā pārtrauks veidot etniskās partijas;
  – ka krievi nedalīs skolas latviešu un krievu skolās;
  – ka krievi Latvijā neprasīs ieviest krievu valodu, kas pārvērsta par okupācijas restaurācijas instrumentu. par otro valsts valodu –

  Latvijā iestāsies miers.

  Protams, pie noteikuma, ka arī TB/LNNK/NA pārtrauks kurināt nacionālo naidu ar saviem aplamiem lozungiem par “latvisku Latviju” un tml., bet gan darīs to, lai Latvija būtu latviska.

  Kad abas puses vienreiz sapratīs, ka latviska Latvija un sapratne: kad ska “latvieši”nozīmē visas tautības bez ciniskā Latvijas dalīšanas vārda ”
  “latviešvalodīgie” un “krievvalodīgie”/

  Paldies par izpratni, kas ir latviska Latvija – miers un saticība.

  • Ну и кто вы теперь, украинская девушка Соня?! Явно не Леся украинка! Вы ярчайший пример ассимиляции. Вы полностью интегрировались в латышское общество, перфектно знаете язык, считаете себя патриоткой…..Но (!), своей вы так и не стали! Это чувствуется между строк вашего комментария. Ну не обидно ли вам ощущать это после стольких страданий?
   И разве Украина только ваша?! А что, русские люди там не жили никогда?! Наивность простительна, особенно у молодой девушки. А вот политическое невежество, увы, наказуемо, так как приводит к человеческим жертвам!
   Мира, в твоём понимании, в Латвии не наступит никогда, ибо на все твои требования ответ будет отрицательным.

   • Ну, конечно Украинанаш, Латвиянаш, все бывшиереспубликиСССРнаш, Сириянаш все,кударусскиеприпрерлисьнаш?

    • Вот только не надо упрощать и опошлять! Попробуйте дискутировать, используя ну хоть какие то аргументы!

     • Man pašam gan nekādi argumenti galdā nav jāceļ. Tiklīdz kāds kaut ko iebilst, krītu histērijā un sāku bļaut par cenzūru un rusofobiju.

     • О чём можно дискутировать с вором?! О том, как надо правильно воровать? Или у кого можно воровать, а у кого – нет? Ты вор! Прекрати воровать чужие ники, курва!

     • Man ir tiesības uz vārda brīvību! TIESĪBAS!!! Neesi rusofobs!!!

  • Vienīgie brīvību atguvušās krievu kolonijās, kas “kurina nacionālo naidu”, ir okupanti-krievnacisti.

   • Опять ты, гавно унылое! Твоё место в тюрьме, на нарах у параши. Прекрати воровать чужие ники, курва! (по просьбе одного комментатора меняю твоё название)

 32. K-K PALDIES! LA jau pielaiž PIETAISĪŠANAS politiku!? LA ĻOTI PATĪK!? Tiem var skaidrot cik uziet, NEKAS NEMAINĪSIES, jo viņi NESPĒJ NOLAISTIES līdz SAPRAŠANAS LĪMENIM! Komentāros mainās vienīgi vārdu kārtība, CITS NEKAS! Viņi nejūtas VAINĪGI un NEJUTĪSIES! Viņi sapratīs TIKAI TAD, ja svešinieks OKUPĒS VIENU NO DZĪVOKĻA ISTABĀM un izvietos tur savas parpalas, savus traukus un citus piederumus izvietos pa atlikušajām vietām, SĀKS DIKTĒT SAVUS NOTEIKUMUS…VELTĪGI IESAISTĪTIES KAUT KĀDOS KOMENTĀROS!? Skumji tikai tas, ka tiek aizņemta vieta kirilicai!!! Skumji, ka BEZ šīm “gudrībām” NEVAR IZDZĪVOT PATS LA KOLEKTĪVS!?

  • Krievu valoda darbojas kā ierocis, ar kuru šauj sirdis, ar kuru pazemo citas tautas , tas ir pārvērsts par okupācijas resaturācijas instrumentu – tādēļ nebrīnies, ko paši krievi pietaisījuši, to pašiem jāiztsrebj un jāpierāda, ka vairs krievu valoda nebūs okupācijas atjaunošanas līdzeklis.

   Kamēr ar savu valodu karosiet, tikmēr tā būs bieds tautām, naida simbols.

   • Ах вот даже так, язык как оружие, язык как средство оккупации?! Это круто, всё таки здорово вас обрабатывают и зомбируют. Язык то сам в сердце не стреляет, стреляет произнесённое с его помощью слово! Что б вы знали. Язык, как символ ненависти может быть только у не совсем созревших народов. Языковое гестапо есть ведь только у вас. И именно вас призывают стучать и писать доносы, ведь так.

    • Ieteiktu šo cilvēku dzēst no sociālajiem tīkliem vai bloķēt.degradējies cilvēks.

    • Деградация наблюдается именно у вас, Янис! Мы не в социальной сети, а на сайте газеты. Не надо призывать цензуру, если вам не нравится моё мнение. Вы попробуйте меня опровергнуть! Цензоры ведь не думают, они удаляют всё!

    • Статистически даже самая умная голова обычно проигрывает в споре с тупым предметом.
     (citāts)

    • Piektdienim tas ir GĒNOS, ka otrs ir jāapēd.
     Nekāda psalmu lasīšana priekšā nelīdzēs !

    • «природе» уже ничто не поможет, а вот умная голова на то и умная, чтобы не встречаться с тупыми или острыми предметами!

  • Es runāju vienlīdz labi lagaļu, latviešu, krievu un angļu val. Būdams etniskais latgalietis Padomju Armijā dienēju par rakstvedi 1. tanku divīzijas štābā par rakstvedi. Krievs, kurš ir ar mani vienos gados, piedzimis šeit, nerunā latviešu valodā un mani saukā par nacionālistu. STULBUMS. Es esmu nacionālists, jo ar krievu runāju krieviski.

 33. А сам то ты не идиот конечно, так ведь?! А похож как, не отличишь!

 34. Paldies, lielisks raksts! Es zinu, ka ir Latvijā daudz lielisku krievu tautības cilvēku – Latvijas patriotu. Žēl, ka par to tik maz tiek runāts un rakstīts.

 35. Vajadzētu tā saucamo Uzvaras pieminekli Pārdaugavā oficiāli nosaukt par Okupācijas piemiņas zīmi un pielikt uzrakstu par 1940.g okupācijas norisi un par vēlāko gadu teroru pret latviešu nāciju.Jo daudzi krievi jau domā, ka viņi šeit tiešām ieradās kā atbrīvotāji 2.Pasaules kara beigās un tāpēc viņiem šeit būs būt īstajiem saimniekiem. Viens starptautisks noziedznieks Staļins nomainīja otru tādu pašu-Hitleru. Bet 1940. gadā Latvija un citas Baltijas valstis bija brīvas un neatkarīgas , ekonomiski attīstītas valstis ar augstu kultūru,ko samina okupantu kirzas zābaki un sarkanais fašisms.

 36. Igaunijas “trumpetisti” jau rīkojas:”Centristu līdera un koalīcijas valdības vadītāja Jiri Ratasa ideju piešķirt pilsonību bez papildu prasībām visiem, kas nodzīvojuši Igaunijā ne mazāk kā 25 gadus, “zināmā mērā” būtu gatavi atbalstīt valdības koalīcijā ietilpstošie sociāldemokrāti….” (LA, 27.01.2017.)

 37. ja visi butu tadi ka Pavels mums nebutu si etniska spriedze ja sie ir patiesi vardi tad viņš ir daudz labaks par dauziem tukstosiem mūsu latviesiem

 38. Paldies par rakstu!

 39. Manā “Nagrā” tika ierakstīts viss, kas tur notika. Pēc tam aparatūru atstājām, bet kasetes ar safilmēto materiālu noslēpām zem Andra biezā džempera. Gājām pāri Doma laukumam, visapkārt omonieši ar automātiem, virs mums helikopteri.

 40. Manā “Nagrā” tika ierakstīts viss, kas tur notika. Pēc tam aparatūru atstājām, bet kasetes ar safilmēto materiālu noslēpām zem Andra biezā džempera. Gājām pāri Doma laukumam, visapkārt omonieši ar automātiem, virs mums helikopteri.
  ???????

 41. Prieks ka ir tādi cilvēki!

 42. Ļoti vērtīgs un savlaicīgs raksts! Arī es esmu konstatējis, ka vislielākie sovjeti ir tie, kas te ieradušies padomju okupācijas laikā; tie ir neglābjami…Nepieciešams turpināt runāt par tiem, kas te iedzīvojušies kā Latvijas patrioti. Paldies autorei!

 43. Grafisti arī ir visādi, ir normāli,kā es un šovinistisks mērglis kā tas otrs grafists !

  • pzda, jblo zakroj, sraņ voņučaja!

  • Cik es saprotu,tad tu sēdi cietumā pie kaut kāda spaiņa netālu no durvīm?

   • А я не вор, в отличии от тебя! Я чужие ники не ворую! В тюрьме не сидел. Но точно знаю, что именно там твоё место. Прекрати воровать чужие ники, сука!

  • Latviešu valodā “suka” ir ķemnei līdzīgs priekšmets, ar ko ķemmē (sukā) matus. Krievu valodā šis vărds nozīmē – sieviešu dzimtes suns j eb – kuce. Tad kāpēc šo vārdu izmanto cilvēku sarunā kā uzrunu vai apzīmējumu…?

   • Русский язык очень богат на выбор выражений. Могу этого комментатора, ворующего чужие ники, называть курвой, только, чтобы вам угодить.

  • Grafistam( krievu val.) Atbildēt

   Kas ar tevi noticis,ka esi palicis rupjš valodā,agrāk tevi cieniju.

   • Если вы, уважаемый, не заметили, то сообщаю вам, что я всего лишь отвечаю на грубости других комментаторов.

  • ,,grafists,, laikam ilgi sēdējis urķī un nav brīnums ,ka viņa vieta bijusi pie ,,parašas,, .

   • Какой выразительный ник у вас, многое поясняет сразу. Да нет, не было в моей жизни такого «счастья», к вашему сожалению.

  • Сам урод! Прекрати воровать чужие ники, курва!

 44. Cilvēku starpā nepastāv nekādi etniska rakstura konflikti,visi grib dzīvot vienā valstī mierā un labklājībā.
  Visu šo putru vāra un tautas grib sanaidot politiskā kliķe ,kurai tas ir izdevīgi,jo vieglāk manipulēt ar tautu

 45. Tādi Grafisti -naida kurinātāji un sabiedrības šķēlēju, Latvijā ir tūkstošiem! Viņi pat nepieļauj domu, ka latvieši un krievvalodīgie varētu būt vienoti, jo tad Kremlim trūktu iemesla ”cīnīties”par savējo tiesībām Baltijā! Viņi , visus šo okupācijas gadus, baltiešus par nacistiem un fašistiem saukājuši, ka pat nav pamanījuši, ka paši par tādiem palikuši ,un pat pārspēj Hitleru visās vārda ”fašisms” definīcijas izpausmēs !Tu, grafist, izlasi ko nozīmē fašisms, un vai pati Krievija pašlaik šai definīcijai neatbilst visvairāk !

  • Какие «глубокие» мысли у вас. Ох, не любите вы правду, совсем не любите. И разве наши права не ущемлены? Ну почитайте ваши законы! О гражданстве например, или о выборах, не говоря уже о законе о государственном языке. Я вот головать не могу, и гражданства получить тоже, не положено.

   • u tebja ņet prav golosovatj pptomu što ti zdesj nahodišsja ņezakonno. I ņebudet!

    • Сам иди в жопу, умник! Чего это вдруг, незаконно?! Как брать с меня налоги так – законно, а как голосовать – так нет?! Лозунг американской революции помнишь? Могу напомнить!

   • Kas tevi šeit tur gtafist? Tik slikti ir, pārcelies uz matušku rusiju.

    • Да как у вас всё просто! Не нравится – уезжай! А сами уехать не хотите ли? Без вас здесь лучше будет.

   • Neviens nesaka,ka likumi ir ideāli,bet…Mana mamma nokārtoja pilsonību,runā,raksta un lasa perfekti, un tu nevari?Kurš likums tev traucē gribēt?Gribi visu pienestu uz paplātes,nu tad jau esi tikpat liels latvietis,kā daļa mūsu slinko tautiešu.Cik man stāstījuši,īsti krievi ir viesmīlības un sirsnības paraugs.Tu tāda imitācija savā ilūziju pasaulē.Ne tu īsts krievs,ne īsts latvietis,Pats nezini,ko gribi.

    • Законы не идеальны, согласен. Но многие комментаторы, вроде вас например, и этих законов не читали даже. В законе о гражданстве до сих пор существует множество ограничений на получение гражданства! Почитайте на досуге. Унижаться и кляньчить гражданство я не буду.

     • Nu nespiež taču neviens to pilsonību”kļaņčiķ”, dzīvo tālāk, tikai nekauc, ka pilsonības nav! Sliktāk būtu, ja tādiem kaucējiem pilsonību piespiedu kārtā dotu. Pats taču labi zini ar ko beidzās visu Latvijas ļaužu pataisīšana par padsavienības pilsoņiem. Pēc kara vēl pārmetumi bija jāklausās, ka visi nebija padsavienību mīlējuši un savas dzīvības par Staļinu atdevuši. Nu nebūs tā, ka tev pilsonību pie dīvāna klāt pienesīs, no krūzītes mutē ielies, nebūs tā nekad.

     • Да, не заставляют. Но и я сам не стремлюсь, и живу себе дальше. Вы сами по себе, и мы отдельно от вашего государства, тоже сами по себе. Так все и живём. Вот только вашим политикам надо перестать охать по поводу какого то там единого общества, какой то там интеграции, единой нации и всего прочего. Нет этого и не будет уже никогда. Надо принять как данность, и наше двухобщинное государство, и два языка. Причём, это не мы начали обособляться первыми. Вы то такими были с самого начала. Вы же с самого начала сказали, что атмода, демократия и всё прочее это только для вас. А мы так, мы – никто!

 46. Var tie “labie krievi” kaut no biksēm izlekt, par patriotiem taisīdamies, vienalga latvieši viņus par urlām, vateņiem, putinosiem un 5. kolonnu saukās.

  • Nevajag runāt muļķības! Es cienu cilvēkus, kas, šeit dzīvodami, prot latviešu valodu, ciena šo zemi. Jo cieņa jau sākas ar valodu, ar šis zemes vēstures apzināšanos. Un neviens normāls cilvēks nesauks tādu par okupantu. Mans draugs( krievs, starp citu) saka, ka tos, kas te dzīvodami, vēl arvien iedomājas sevi par atbrīvotājiem, viņi saucot par sovakiem. Ne jau par tautību ir runa, jo vai visi mūsu tautieši pelnījuši cieņu?

  • Nemuldi niekus.

  • Vienu no viņiem pazīstu personīgi un jāatzīst, ka pirms uzzināju vārdu un iepazinu tuvāk, prātā nenāca, ka tas cilvēks ir krievu tautības, jo akcents tikai tik daudz, cik kādam no Latgales vai vienkārši no laukiem. Un tieši tāds tas cilvēks arī ir, kā rakstā atspoguļots, tā ka, ja kādam gribās domāt, ka tas ir safabricējums vai ”trojas zirgs”, diemžēl būs jāsarūgtina – nē, tas tiešām tā ir 🙂

 47. Paziistu dakteri Paavilu Naumovu un par vinu varu teikt tikai to labaako.Labs specialists,loti jauks cilveeks,sirsniigs,izpaliidziigs,gudrs.Kaut vairaak buutu taadu cittautiesu.

 48. Krievu naids pret latviešiem savā Dzimtenē nekad nebeigsies, kamēr vien viņi te dzīvos un jutīsies kā augstāka šķira par latviešiem. Tur komentāri pilnīgi lieki. Viņi nekad latviešus neuzskatīs par savai tautai līdzvērtīgiem. Viņi vēlas tikai vienu, lai te latviešu paliktu mazāk.

  • Ne jau krievi latviešus aizdzina emigrācijā, kad 25 gadu laikā no latviešiem trešdaļa ir devusies prom- jaunākie, čaklākie un darbaspējīgākie. Ne jau krievi darīja visu,lai cilvēkiem būtu jadodas prom. Paši, mīļā Laimdota, visu paši…

 49. Нельзя такое не прокомментировать. Как говорится, в семье не без уродов. Я считаю всех, показанных нам как пример «правильных» русских, моральными уродами! Да, вот так, несмотря на все их прекрасные внешние и внутренние качества, и возможно, богатый внутренний мир. Они не настоящие. Тех, кто добровольно принял путь ассимиляции, понять я могу, это их выбор. Но принять – нет! Тем более, не могу принять их готовности, под видом защиты Родины, стрелять в таких же, как они сами людей, той же самой национальности, веры и языка. Стрелять, только потому, что они не разделяют ваших убеждений.
  А политические «беженцы» от режима, вообще, достойны только презрения. Там политики нет совсем, один голый шкурный интерес. Да и диссиденты из них так себе, и в России их никто не знал, и здесь про них тем более, никому ничего не известно. По большей части, всё их «сопротивление режиму» высосано из пальца. Однажды предавший, обязательно предаст и в следующий раз. Они вам нужны? Берите.

  • Morālais kroplis un intelekta invalīds ir cilvēks, kurš 25 gadu laikā nespēj iemācīties 1 valodu! Fašists ir tas cilvēks, kurš vēlas, lai apkārtējie latviešu bērni un vecvecāki tiek nogalināti tikai tādēļ, ka nerunā krieviski! Man ir aizdoma ka par jūsu komentāru jāraksta iesniegums DP kā par rasistisku un nacionālā naida kurināšanu!

   • Димочка! А что привело вас к такой мысли то?! Почему вы вдруг решили, что я не знаю латышского языка? Какая у вас извращённая логика. Где я говорил хоть что то про убийство детей?!!! Вот не надо свои извращения приписывать другим.
    Хотите писать доносы? Запретить не могу, пишите да обрящете.

  • Pareizs krievs vai pareizs latvietis ir tikai tas, kurš dzīvodams kādā valstī ciena un ievēro tās likumus un cilvēkus. Latvija latviešiem ir vieta zem saules, kur viņiem ir tiesības runāt savā valodā. Viņi neprasīs, lai latviešu valoda būtu otra valsts valoda Krievijā, ASV vai jebkurā citā valstī.

   • А почему вы, Илга, решили что мы не соблюдаем законы этой страны?! Соблюдаем, платим налоги, имеем аплицибы, и всё прочее. В противном случае, мы бы все сидели в тюрьме, ведь так. Или вы об этом только и мечтаете?

    • kāpēc tad neraksti “našej” strani, bet raksti “etoj” strani?? Abos terminos ir milzīga atšķirība būtībā!
     Un es zinu, kas zem šī nika slēpjas. Tas ir viens provokātors krievs, kurš ļoti labi zina latviešu valodu, raksta publikācijas latviešu valodā, bet provocē ar komentāriem krievu valodā. Aizmirsu viņa vārdu, bet atcerēšos. 🙂
     NEUZĶERIETIES UN PROVOKĀCIJĀM!!

     • vēl par grafistu

      viņš ir šausmīgi vecs, sačārkstējis vecis, kam neko citu nav dzīvē, ko darīt, kā tikai tupēt internetā un rakstīt provokatīvus komentārus visos, itin visos portālos.

     • А у меня в паспорте написано – чужой!
      Я латышский язык знаю, но не до такой степени, чтобы писать статьи. Так что, вы меня с кем то путаете, увы. И я вовсе не провокатор, я просто высказываю своё мнение, и только.

  • Ага, те русские моральные уроды, значит? А ты, считающий себя патриотом России, НЕ предатель России? Сидишь тут у недобитых фашистов и гансов в Латвии, вместо того, чтобы помогать любимой России подняться с колен, ноешь насчет гражданства, радеешь о признании русского языка наивеличайшим…Как жалко таких обиженных

   • Да, я считаю их моральными уродами! И нет, я совсем не считаю всех людей в Латвии «недобитыми фашистами и гансами»! Это только ваши слова, не мои! А я как раз считаю, что нормальных то людей гораздо больше, намного больше, чем таких комментатров, как вы. Да, я считаю себя патриотом России, просто потому, что это моя Родина. Но совсем не в том смысле, который вы вкладываете в это слово. И вовсе не являюсь ура патриотом. И я Россию не предавал, наоборот, это Россия однажды предала нас всех в лице «царя» Бориски Ельцина! (да чтоб ему пусто было на том свете!) Но мы её простили всё-равно любим, потому что Родина хоть и уродина, но всё-равно – Родина!
    И разве Россия стоит на коленях?! С чего вы взяли?! И по поводу гражданства я вовсе не ною, вашего мне надо одназно. И да, я считаю русский язык не величайшим, но лучшим в мире! Точно так же, как вы свой латышский. И не надо меня жалеть, жалейте лучше сами себя!

 50. Savukārt es esmu okupants un Latvijas pārkrievotājs. Mani senči piedalījās nacisma sakaušanā (lai gan 2.pasaules karu uzsāka kopīgi boļševistiskā Krievija un nacistiskā Vācija) un pēc 1945.gada kā īsti okupanti palika uz dzīvi Latvijā (atbrīvotāji aiziet, bet okupanti paliek) un no 1945.-1991.gadam nodarbojās ar Latvijas kolonizāciju. Es eju viņu pēdās.

  • Tādi kā grafists izmirs ar laiku.. izmirs visa 5.kolonna… un mūsu skaistā zeme atbrīvojusies no naida kurinātājiem un nemiera sējējiem atdzīvosies un uzplauks… šeit dzīvos un strādās visi tie, kuriem Latvija ir dārga…

   • Мечтать не вредно! Все мы умрём когда то, и даже ты тоже! Но вот насчёт освобождения и расцвета этой земли, да ещё под вашим то руководством, у меня очень большие сосмнения!

 51. Mums jau tagad valstī ir nenormāli izkropļota etniskā situācija, tāpēc jūsmot par krieviem kuri te turpina iebraukt ir vismaz muļķīgi lai neteiktu vairāk. Vai tiešām Beinertes kundze ir kvēla uzturēšanās atļauju atbalstītāja?

 52. Mannerheima kā etalona minēšana ir nekorekta !
  Varētu domāt, ka somi vēl nebija nokāpuši no kokiem.

 53. tautība nav anahronisms ! . Atbildēt

  Nekorekta aptauja !
  Ja intervētājs būtu viņu pašu tautības, atbildes, iespējams, būtu atšķirīgākas, bet ne par to gribu teikt.
  Nenormāli ir pieprasīt, lai cilvēki nostātos pret saviem tautiešiem ! Pieprasīt var tikai būt neitrāliem, kas gan, būtībā, nozīmē to pašu, lai samazinātu uzbrucēju skaitu.
  Pieprasīt var, lai sociāli un ekonomiski, necenšas noraut priekš sevis lielāku kumosu nekā pamattautībai t.i. iedzimtajiem.
  Pārtautošana nes ļaunumu gan pārtautotājiem, gan pārtautojamajiem !

  • Man ir tiesības pieprasīt, lai manā guļamistabā nenakšņo un blaktis(kuru tur nav) iznīcina ar citādiem paņēmieniem, sveši ?

 54. Paldies autorei par pozitīviem (gribas teikt – labestīgiem, jo vārds “pozitīvs“, kopš tas sākts lietot kā iesaiņojums un aģitācijai, uzdzen šermuļus) paraugiem. Jo tik daudzie krieviskajā vidē nodzīvotie gadi un un tajā dzirdētie visiem zināmie izteicieni “sobacjij jazik“, “njedobitij latisj, “gansiki“, “latisji batrakami bilji i budut“, “naciki“, “fasjisti“ utt. utt. no mutēm, kuras pirms mirkļa tevi maigi uzrunājušas Laimočka, Laimočka, bija iznīcinājušas jabkādas ilūzijas par to, ka krievu naids pret latviešiem kādreiz varētu beigties.

  • Экая вы больная дура, Лаймочка! А сами вы гадости про русских не говорили никогда?! Вот совсем, совсем?! Стоило вам только выйти из того окружения, что вы позволяли себе в своей среде? Ну ка расскажите ка.

   • Runa jau ir par tās tautas un zemes cieņu, kurā esi nolēmis dzīvot. Ja es apmestos uz dzīvi Krievijā vai jebkurā citā valstī , man pat prātā nenāktu, ka kādam manis dēļ veikalā vai kur citur jārunā latviski, Un vispirms es pacenstos iemācīties valodu. Jo tikai tad es varētu gribēt, lai mani ciena. Un es pēc pāris mēnešiem jau kaut cik saprastu un runātu, bet NOTEIKTI pēc gada pārvaldītu to valodu. Tā kā izdariet secinājumus.

    • Не кажется ли вам, Инга, что уважение должно быть взаимным?! Да и язык уже почти все знают, может быть не применяют его так часто, как вам хотелось бы, но понимаю то все. Да и в магазине, если хотите мне что то продать, говорите на понятном мне языке, хоть мне и без разницы, просто мне будет приятнее и охотнее сделаю покукупку.

     • sagribēji gan! Kas tad te visiem būtu jāmāk krievvalodu?? Murgs pilnīgais! Jaunatne vispār nesaprot krievu valodu. Un, kāpēc tieši krievu? Veikalā būtu jārunā visās pasaules valodās? Atbraucis francūzis – veikalā runā franciski, atbraucis ķīnietis, veikalā runā ķīniski? Nemurgo!

     • Да вот тебе и ага! Тебя никто не заставляет, просто закон бизнеса. Мне не понравится обслуживание и я уйду в другой магазин, и всё. Оставайся со своими принципами и гонором.

     • jauki, anonīmais, vari taču droši jozt uz savu roģinu, tur visi ar tevi runās krieviski. 🙂 kāpēc vēl joprojām esi tur, kur tev riebjās? m?

     • Тебе, убогому, этого не понять потому, что ты судишь обо всех по себе! Сам бы ты давным давно сбежал, правда ведь?!

  • Laima,esmu diezgan daudz to dzirdējusi no citiem,bet pati nekad savā dzīvē neesmu piedzīvojusi,mani nekad neviens nav tā apsaukājis.
   Un vēl,kad biju ciemos pie brāļa armijā Gorkijā(vēl pad.laikā),iegājām kafejnīcā viens tur sāka murmulēt kaut ko par vāciešiem,jo nesaprata mūsu valodu,viņš tika ļoti ātri apklusināts no cita krieviņa,kurš kara laikā bijis Latvijā,kur viņu izglābuši un ārstējuši latvieši,viņš saprata kādā val.mēs runājam.
   Tēma pārdomām.

 55. Paldies par sadu rakstu

Draugiem Facebook Twitter Google+