×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Manifestu atbalstījis 2721 cilvēks

krapane_ts_3

“Latvijas Avīzes” lasītāji interesējas, kas noticis ar mācītāja Jura Rubeņa rakstīto un uz Valsts prezidenta pili atnesto “Labas gribas manifestu”, kuru lielā sajūsmā pirmajās dienās parakstīja daudzi inteliģences un politiskie pārstāvji, piemēram, gandrīz visa Zatlera Reformu partijas spice. Par to Egils Līcītis vaicāja prezidenta preses padomniecei LĪGAI KRAPĀNEI. 


 

E. Līcītis: – Cik cilvēku pauduši labo gribu un parakstījuši Labas gribas manifestu?

L. Krapāne: – Pašlaik to izdarījis 2721 labas gribas cilvēks. Līdz 29. februārim parakstīties varēja ne tikai atnākot uz Rīgas pili, bet arī Latvijas pašvaldībās, kas atsaucās Valsts prezidenta kancelejas aicinājumam izvietot paraksta lapas pašvaldību telpās. Šobrīd parakstīties var tikai Valsts prezidenta kancelejā ikvienu darba dienu. Parakstīšanās nav ierobežota laikā.

– Lūdzu, nosauciet pazīstamākos manifesta atbalstītājus!

– Jau tika minēti pirmie parakstīšanās iniciatori, un to vidū bija, piemēram, Marija Naumova, Marina Kosteņecka, Jānis Stradiņš un “Prāta vētras” mūziķi. Vēlāk viņiem pievienojušies Georgs Andrejevs, Mārcis Auziņš, Ojārs Spārītis, Ivars Knēts, Pēteris Zvidriņš, Ivars Lācis, Tālavs Jundzis, Viktors Hausmanis, Jānis Streičs­, Gundars Āboliņš, Gvido Zemribo, Solvita Āboltiņa, Ingrīda Latimira, Gundars Daudze, Indulis Emsis, Jānis Dūklavs, Anatolijs Gorbunovs, Andris Teikmanis, Edgars Rinkevičs, Žaneta Jaunzeme-Grende, Maija Baltiņa, Karina Pētersone, Juris Ekmanis.

 

Kaut ne pirmo dienu intensitātē, taču joprojām rodas jauni manifesta atbalstītāji. Šobrīd ikviens, kas vēlas parakstīt manifestu, var to izdarīt darbdienās jebkurā laikā Valsts prezidenta kancelejā 2. stāvā. Kā jau minēju, parakstīšanās beigu termiņš nav noteikts un ierobežots.

 

– Vai labi pazīstami kungi, teiksim, Nils Ušakovs, Jānis Urbanovičs, Aivars Lembergs vai Andris Šķēle ar dzīvesbiedri arī ir parādījuši labo gribu?

– Šķiet, jūsu nosaukto personu parakstu pagaidām nav.

– Ko darīsiet ar savāktajiem parakstiem, kas notiks tālāk ar “Labas gribas manifestu”?

– Jau sākumā tika uzsvērts, ka manifests nav nedz aizsākums jaunai politiskai partijai, nedz kādas sabiedriskās organizācijas aizmetņi. Pirmkārt, manifests ir apliecinājums tam, ka ikvienu sabiedrībā nozīmīgu vai problemātisku jautājumu ir vērts risināt sarunu un sapratnes meklējumu ceļā, neizceļot atšķirīgo, bet gan kopīgo. Tādēļ arī savā turpmākajā darbībā Valsts prezidents Andris Bērziņš būs starp tiem politiķiem, kas Labas gribas manifesta garā iesaistīsies, piedalīsies un arī pats iniciēs aktivitātes sabiedrības saliedēšanas un kopīga redzējuma meklējumiem, lai dzīve Latvijā kļūtu labāka un saskanīgāka, lai sabiedrības provocēšana no ekstrēmu viedokļu paudēju puses vairs nebūtu iespējama. Par konkrētiem pasākumiem Valsts prezidenta kanceleja informēs masu medijus.

– Lasītāji vaicā, vai parakstīties iespējams arī šonedēļ, kad Andris Bērziņš ir atvaļinājumā un prezidenta pienākumus pilda Saeimas priekšsēdētāja?

– Jā, šķēršļu nav.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+