×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Mantija karstāka, nekā domāts (2)

Foto: Eric Leifer/Caters News/LETAFoto: Eric Leifer/Caters News/LETA

Pētnieki noskaidrojuši, ka Zemes mantija, kura veido 84% Zemes tilpuma, ir apmēram 60 grādus pēc Celsija karstāka, nekā domāts iepriekš. Pētījums varētu precīzāk izskaidrot to, kā tektoniskās plātnes slīd gar mantijas virsmu, jo, ja mantijas temperatūra ir augstāka, domājams, tā ir šķidrāka un pārvietojas ātrāk.

Pētījuma līdzautore Emīlija Sarafjana norādījusi, ka zinātnieki jau gadu desmitiem cenšas noteikt precīzu mantijas temperatūru, taču parasti notiek strīdi par pārmaiņām desmit grādu diapazonā. “Sešdesmit grādu lēciens ir kaut kas pavisam jauns.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jo sliktāk Jeloustonas supervulkānam un jenkijiem! Cilvēku lepnības dēļ mūs (arī Eiropas Savienībā) sagaida aukstums , totāla neraža un bads, kā tas jau reiz bija 1601-1603. Tikai šoreiz tās ir beigas cilvēces vēsturei, bet ne beigas cilvēkam. Kas zin tas sapratīs.

  2. Kārtējie zinātnieku murgi.Visi procenti un grādi tiek izzīsti no pirksta.Dziļākais urbums ir 15 km dziļš,zemes rādiuss 6371 km,tātad par pārējiem 6356 km var sapņot ko grib atkarībā no zinātniskā grāda.

Draugiem Facebook Twitter Google+