×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Krievija neapzinās atbildību, Vācija apzinās (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Avīzē “Vesti segodņa” Eduards Eldarovs (Abiks Elkins) nācis klajā ar ērcīgu rakstu: “Bet rēķinu izrakstīsim Krievijai!”. Viņa dusmu iemesls ir tas, ka Rīgā atjaunojusi darbību komisija, kas aprēķina zaudējumus, ko Latvijai sagādājusi padomju okupācija.

Eldarovs pašapzinīgi atgādina, ka Krievija nav uzņēmusies atbildību par vairs neeksistējošās Padomju Savienības darbībām. Krievija jau deviņdesmito gadu sākumā uzsvēra, ka gan esot Padomju Savienības tiesiskā mantiniece, bet tikai tajā ziņā, ka saglabājusi ANO Drošības padomes pastāvīgās locekles statusu ar veto tiesībām. Tas patiešām nav maz! Un, atzīst Eldarovs, Krievija uzņēmusies visus PSRS parādus “trešajām valstīm” un starptautiskajam kreditoru klubam.

Tātad privilēģijas mantojusi, dažas parādu saistības, bet atbildību par PSRS darbībām – to ne.

Eldarovs liek saprast, ka mūsdienu Krievijas Federācijai nav nekāda sakara ar sabrukušo Padomju Savienību. Bet mūsdienu Vācijai (Bundesrepublik Deutschland) arī nav nekāda sakara ar Hitlera impēriju (Grossdeutsches Reich), bet pēckara demokrātiskās Vācijas kancleri – no Konrāda Adenauera līdz Angelai Merkelei – ļoti labi apzinās savu morālo atbildību par noziegumiem, kas pastrādāti “vācu tautas vārdā”, un maksāja, var teikt, itin taustāmu atlīdzību gan holokaustu pārdzīvojušiem, gan Izraēlai. Vācija šo savu mantojumu nav noliegusi – atšķirībā no Krievijas, kas kompensēt zaudējumus Baltijai kategoriski atsakās, bet ANO Drošības padomes pastāvīgās locekles statusu un veto tiesības paturējusi un šo privilēģiju visnotaļ izmanto. Pat tīri morālo atbildību Krievijas Federācija atsakās atzīt, apgalvojot, ka okupācijas nav bijis. Nu ko tu tiem padarīsi?

Beigās vēl gribētos citēt vienu teikumu no grāmatas “Naudas laiki Latvijā”: “1922. gada sākumā Latvijas valsts zelta fondā bija zelts, sudrabs un dārgmetāli par 12 752 735,20 latiem, to skaitā četri miljoni bija saņemti no Krievijas saskaņā ar miera līgumu.” Šie četri miljoni bija atlīdzība, piemēram, par 1915. gadā aizvestām rūpnīcu iekārtām – operāciju, ko veica cariskā Krievija. Bet boļševiku vara, kas noslēdza miera līgumu ar Latviju, taču teicās esam pilnīgi cita valsts – un tomēr maksāja atlīdzību. Šis citāts tātad nav gluži nevietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Teodors 14. janvāris, 2014 01:24 Atbildēt

  Krievi sevi saredz kā “vīrišķīgu” tautu. Tomēr krieviem pietrūkst “vīrišķības”, lai uzņemtos atbildību par savu valdību, savas nācijas nodarītajiem noziegumiem. Kāda tādai tautai var būt nākotne?
  Tāpat, kāda nākotne var būt KF (Krievu impērijai) kamēr tā turpina apspiest veselu virkni nekrievu tautu?
  —————————————————–
  – sods būs neizbēgams, bet no tā , kā un kad sabruks ši ļaunuma impērijas atlieka, būs atkarīga arī Likteņa bardzība krieviem caur paverdzināto tautu rokām

  • rejošais , rusofobais muļķa radījum, – kā tad izpaužas tā “apspiešana”? Krievijas Federācijas tautas, – čukči, tatāri, adigejieši, ņenci, vienalga, jebkuri, noteikti jau sen dzīvo labāk kā zviedreļu augļojošo plukatu un tamlīdzīgu salašņu apzagtie latvieši Latvijā, un tiem gan nepūlas iestāstīt daudzmiljardu parādu (2013. gada novembrī LR parādsaistības bija 38,6 miljardi latu, no tiem 8,6 ārējais parāds)

 2. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  hm 14. janvāris, 2014 10:37 Atbildēt

  Latviešu pienākums ir padzīt no savas zemes visus krievvalodīgos okupantus un kolonistus, ja jau reiz bija okupācija, kas ilga no 1940.-1941. un turpinājumā no 1944.-1991.gadam. Jocīgi sanāk, ka latvieši brēc par bijušo okupāciju, bet par deokupāciju un dekolonizāciju nemaz negrib cīnīties.

 3. Zaglis-no Antonijas ielas Atbildēt

  No zviedreļu augļojošajiem plukatām piedzītos 48 miljardus eiro(zaudējumu atlīdzība par genocīdu)varēs itin labi labi izmantot priekš izmirstošās Latvijas(visstraujāk pasaulē izmirstošās, diemžēl..) bērniņiem un vecīšiem

 4. Ļaunuma impērija – var tikai apbrīnot prezidentu Reiganu par šo precīzo un – uz visiem laikiem ! – padomijas raksturojumu un apzīmējumu, kurš visā pilnībā ir pārnesams uz mūsdienu krieviju ar savu čekas puspulkvedi tronī.

 5. Tas Eldarovs-elkins fiziski atrodas Latvijā,bet ar sirdi un dvēseli kalpo Krievijai.Izskatās,ka nauda nāk no Krievijas.Nav viegli šai personai visu mūžu dzīvot Latvijā,bet kalpot Krievijai.Apbrīnas vērts fenomens.

 6. No zviedreļu augļojošajiem plukatām piedzītos 48 miljardus eiro(zaudējumu atlīdzība par genocīdu)varēs itin labi labi izmantot priekš izmirstošās Latvijas(visstraujāk pasaulē izmirstošās, diemžēl..) bērniņiem un vecīšiem

  • Un ko ar to naudu darīsim? Nodrošināsim tādus slaistus kā Tevi ar banāniem līdz kapa malai?

  • kas ir, lopiņ gļēvais, neredzi kā zviedreļu augļotaju apzagtā Latvijas tauta izmirst>? Neredzi večukus kas guļ būceņos savos izdalījumos un gangrenozos izgulējumos? Neredzi salstošos bērniņsu, bezcerīgo bezdarbnieku pūlus un 350 000 aiumukušos, mēslamuša zagļu pēcpuses laizošā?

   • Nē, neredzu. Dažiem rādās baltās pelītes, citiem citi monstri. Skaidrs, ka ja tādi kā Tu mazāk draudzētos ar zaļo pūķi un mācētu strādāt, valsts ātrāk attīstītos.

 7. Ja Vācija tiešām ir parādā Latvijas tautai 128 miljardus eiro par 2. Pasaules kara laikā tīši Latvijas teritorijā noslepkavotajiem vairāk kā 110 000 civiliedzīvotājiem un vairāk kā 40 000 ēku un infrastruktūras objektu tīšu sagraušanu, ko paveica vācu hitleriskie salašņas -zemcilvēki, tad rēķins par nepilnus 700 gadus ilgušo Latvijas izzagšanu, ko veica vācu baroneļi ,varētu būt vēl vismaz 300-350 miljardi eiro.

 8. Krievija neatzīs sevi kā PSRS mantinieci vien tāpēc, ka patreizējais režīms turas uz sabiedrības lielākas daļas pārņemtajiem ar nostaļģiju pēc PSRS, jo klrievu tautas genofonds ir iznīcināts, atlikusī daļa vairākumā ir komunistu radītie homo sovieticus, kuri Staļina režīmu uzskata par attaisnojamu un kuri dievina Putinu ar visu viņa attieksmi pret PSRS sabrukumu un pazaudēto lielvaru, ar tieksmi pielietot maigo varu zaudētājās PSRS republikās

 9. Krievija sevi redz kā vīrišķīgu mērkaķi ar granātu rokā.

 10. ka nevija iespējas pārprofilēt PSRS atstāto mantojumu .
  ————————————————————————————–
  Uz ko ???

 11. Latviešu pienākums ir padzīt no savas zemes visus krievvalodīgos okupantus un kolonistus, ja jau reiz bija okupācija, kas ilga no 1940.-1941. un turpinājumā no 1944.-1991.gadam. Jocīgi sanāk, ka latvieši brēc par bijušo okupāciju, bet par deokupāciju un dekolonizāciju nemaz negrib cīnīties.

 12. Atšķirībā no 1915 .gada ,pēc pSRS sabrukuma nekādas rūpnicas uz Krieviju neaizveda,tās palika Latvijā tika izlaupītas radot nevienu vien miljonāru.Arī Liepājas metalurgam pietika lūžņi 20 gadiem ,lai padarītu bagātus viņa īpašniekus.Par izzagto Latviju jāatbild un kompensāciju jāprasa arī no miljonāriem ,kas uzvārījās prihvatizējot kādreiz kopīgo mantu .lai nestāsta pasaciņas ,ka nevija iespējas pārprofilēt PSRS atstāto mantojumu .

  • Verotajam diemzel taisniba…Bet tas jau ir cits temats – par pasmaju mantas izzadzejiem.

  • Vērotāj, vai Latvija 1940. g. aicināja Krieviju ierasties ciemos ? Kādā veidā Latvijas tauta to darija? Tā sauktās vēlēšanas notika pēc Staļina konstitūcijas, tas ir, pēc padomju likumiem. Cik bija vēlēšanu kandidātu(partiju) sarakstu? Vai vēlēšanas var par tādām saukt, ja nebija paša galvenā-nebija IZVĒLES iespēju? Domā, vērotāj! Varu nosaukt daudz citu argumentu, bet redzu, ka nespēsi atbildēt ,jo trūkst prātiņa.

  • Uz kā Tu būtu gribējis centralizētu ražošanu pārprofilēt? Paneļu mājas tirgot dāņiem, vai mikroautobusu Latvija pārdot vāciešiem? Šis mīts tikai norāda uz to, cik sazombēts padom ju cilvēks reāli ir. Pats vairs nesaprot, kas ar viņu tika izdarīts. Un ja nu reiz tev rūp vietēji miljonāri, tad uz priekšu – ķeries klāt pie Ventspils karaļa tiesāšanas. Varbūt viņš ar Tevi padalīsies!

 13. ”Eldarovs pašapzinīgi atgādina, ka Krievija nav uzņēmusies atbildību par vairs neeksistējošās Padomju Savienības darbībām. Krievija jau deviņdesmito gadu sākumā uzsvēra, ka gan esot Padomju Savienības tiesiskā mantiniece, bet tikai tajā ziņā, ka saglabājusi ANO Drošības padomes pastāvīgās locekles statusu ar veto tiesībām. Tas patiešām nav maz! Un, atzīst Eldarovs, Krievija uzņēmusies visus PSRS parādus “trešajām valstīm” un starptautiskajam kreditoru klubam.”

  Tātad privilēģijas mantojusi, dažas parādu saistības, bet atbildību par PSRS darbībām – to ne.
  Ko tas liecina – par valsts stiprumu vai arī vājumu. Atbildības neuzņemšanās par savas valsts darīto liecina tikai par valsts vājumu un nākotnē tas raisīs pašā Krievijā lielas problēmas līdz pat teritoriju seperatismam. At tankiem var karot ar kaimiņiem – savulaik ar Somiju, Poliju un nesen pat ar Grūziju, bet tālāk – ar kaimiņiem naids, ar provincēm (šodien Kaukāzu ) naids. Kas tālāk? AR sevi karot ar tankiem? Tātad brukšana… vai greku nozēla valstiskā līmenī. Grēku nožēla par vadoņa Staļina represijām u.t.t. – tikai centieni Staļinu reabilitēt ko dos? Laikam tikai vājumu uz terora pamatiem…

 14. Krievi sevi saredz kā “vīrišķīgu” tautu. Tomēr krieviem pietrūkst “vīrišķības”, lai uzņemtos atbildību par savu valdību, savas nācijas nodarītajiem noziegumiem. Kāda tādai tautai var būt nākotne?
  Tāpat, kāda nākotne var būt KF (Krievu impērijai) kamēr tā turpina apspiest veselu virkni nekrievu tautu?

Draugiem Facebook Twitter Google+