×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. maijs, 2013
Drukāt

Maoistu uzbrukumā Indijā 28 nogalinātie, tostarp politiķi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Maoistu partizānu uzbrukumā Indijas austrumos sestdien nogalināti 28 un ievainoti 24 cilvēki, un nogalināto un ievainoto vidū ir arī Indijas valdošās Kongresa partijas politiķi, svētdien informēja policija.

Uzbrukums noticis Čhatisgarhas štatā, un tajā piedalījušies apmēram 200 maoistu kaujinieku. Viņi nogāzuši kokus un ar tiem aizšķērsojuši ceļu, tāpēc policistu apsargātā autokolonna, kurā brauca politiķi, kas bija piedalījušies partijas atbalstītāju mītiņā, bijusi spiesta apstāties. Tad partizāni uzspridzinājuši bumbu un atklājuši uguni uz automašīnām.

Nogalināto vidū ir četri Kongresa partijas politiķi un pieci policisti.

Viens no nogalinātajiem ir Kongresa partijas vietējais politiķis Mahendra Karma, kurš izveidoja brīvprātīgu paramilitāro organizāciju, kas cīnās pret maoistu partizāniem. Šī organizācija tiek apsūdzēta nepamatotā vardarbībā pret vietējiem iedzīvotājiem.

Dzīvību zaudējuši arī Kongresa partijas Čhatisgarhas štata oganizācijas vadītājs Nands Kumars Patels un viņa dēls. Ievainoto vidū ir bijušais Indijas valdības ministrs Vidja Čarans Šukla.

Kongresa partijas līdere Sonja Gandija notikušo nodēvēja par uzbrukumu demokrātijai, savukārt Indijas premjerministrs Manmohans Singhs solīja, ka valdība darīs visu iespējamo, lai uzbrucēji tiktu notverti un sodīti.

Maoistu nemieri Indijā sākās 1967.gadā Rietumbengāles štatā kā zemnieku sacelšanās un ir izplatījušies uz lielāko daļu no Indijas   štatiem. Tajos nogalināti tūkstošiem cilvēku.

Maoistu partizāni apgalvo, ka cīnās par cilšu un bezzemnieku tiesībām, bet varas iestādes apsūdz partizānus iebiedēšanas un izspiešanas izmantošanā, lai piespiestu iedzīvotājus sadarboties ar viņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+