Kultūra
Teātris un kino

Māra Ķimele M. Čehova Rīgas Krievu teātrī iestudējusi Ingas Ābeles lugu0

Publicitātes foto

Sestdien, 30. martā, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmizrādi piedzīvos Ingas Ābeles luga “Jūras vējš”, LA.lv uzzināja teātrī.

…Kapteinim Dzelmem pieder jahta “Magdalēna”, viesu nams “Kaija” un sieva Vilma. Tas ir, sieva, protams, viņam nepieder, viņa vienkārši ir. Un rodas jautājums: ko gan viņa vēlas?

…Magdalēnai ir bizness, Kārlis un atmiņas. Vai šajā rindā nav kaut kā lieka?

…Dorota ir nodzīvojusi kopā ar vīru trīsdesmit divus gadus. Vai gan viņš joprojām var viņu ar kaut ko pārsteigt?

…Adams sievas dēļ ir atteicies no jūras. Kādu izvēli viņš izdarīs nākamreiz?

…Helēnai bija bāka, pavasaris un naktis. Kas notiks tālāk?

Inga Ābele prot stāstīt dzīvus stāstus par dzīviem cilvēkiem – stāstus, kas ir tuvi un saprotami, tāpēc neskatoties uz notikumu asumu, spriedzi un neparedzamību neviens neteiks: “Tā nenotiek!”

Luga “Jūras vējš”, kuru teātrim piedāvāja režisore Māra Ķimele, nav izņēmums: varoņos ir viegli atpazīt, ja ne sevi, tad draugus un kaimiņus. Un vēl šeit, tāpat kā dzīvē, ir savijies aizskarošais un aizkustinošais, rupjais un maigais, skumjais un smieklīgais…

Lugu „Jūras vējš” teātrim piedāvāja Māra Ķimele, un krievu valodā tā tiek iestudēta pirmo reizi – tulkojis Roalds Dobrovenskis, kurš nu jau ne pirmo reizi ir palīdzējis latviešu autoru personāžiem runāt krievu valodā.

Bez teātra aktieriem iestudējumā piedalās tādi populāri aktieri kā Andris Bulis un Mārtiņš Vilsons – labi pazīstami ne tikai teātra mīlētājiem, bet arī kino filmu un televīzijas seriālu cienītājiem –, kā arī teātra valdes locekle Dana Bjorka un jaunā aktrise Anna Nele Āboliņa. Izrādē skan grupas “Instrumenti” mūzika.

LA.lv