×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. novembris, 2014
Drukāt

Māra Libeka: Dunča dūriens Judina mugurā (16)

LETALETA

Saeimas deputātu Andreju Judinu (“Vienotība”) necieš ne tikai Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš viņu iekļāvis “melnajā sarakstā”, bet arī koalīcijas partneri Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS), kuri no Judina baidās kā no spitālīgā. Ja viņam dos teikšanu pār kriminālprocesa likumu un krimināllikumu, tad tas būs rādītājs, ka ZZS virsotne ar Augustu Brigmani un Gundaru Daudzi priekšgalā nav bijusi gana izdarīga, lai būtu apmierināts smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs.

Tāpēc iepriekš koalīcijas starpā runātais, ka Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisija jāvada deputātam Judinam, beidzās ar to, ka partijas biedrs saņem dunča dūrienu mugurā un par apakškomisijas priekšsēdētāju kļūst bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris no opozīcijā palikušās Ingunas Sudrabas partijas “No sirds Latvijai”. Un tas viss notika ar “Vienotības” klusējošu piekrišanu.

Komisijas zaļzemnieku pārstāvji Daudze, kurš ir viens no partijas menedžeriem starp Rīgu un Ventspili, kā arī Juris Vectirāns, kurš pakļāvīgi izpilda visus bosa rīkojumus, draudzīgi kopā ar “Saskaņas centra” (“SC”) pārstāvjiem nobalsoja par Kūtri, nevis Judinu, tādējādi sasniedzot savu mērķi. Šāda taktika bija paredzama jau tad, kad koalīcijas padomē ZZS pārstāvis brīdināja “Vienotību” par kopīgas koalīcijas apdraudējumu, ja “Vienotība” nenovērsīs Judina risku jeb ZZS interešu neietveršanu kriminālprocesa likumā un krimināllikumā. Viņu bija paredzēts virzīt ne tikai par minētās apakškomisijas vadītāju, bet arī Juridiskās komisijas priekšsēdētāju kā savas partijas pārstāves un bijušās komisijas vadītājas Ilmas Čepānes pēcteci. Bet gaiteņos ar smaidu uz lūpām lietas tika izkārtotas tā, lai tur no Judina nav ne smakas un lai Nacionālajai apvienībai tiktu ne tikai tieslietu ministra, bet arī komisijas priekšsēdētāja portfelis, neraugoties uz to, ka ar saimniekošanu ministrijā nav īsti veicies.

Tas, ka ZZS grib stiprināt sadarbību ar Sudrabas politisko spēku, nav nekāds jaunums, bet tagad, izrādās, kārtīgs atbalsts ir atrasts arī saskaņiešu vidū. Amatu sarunāšanas nenotiek par vīna glāzi, pēc laika būs redzams, kāda bijusi šī darījuma cena un vai šādā veidā netiek gatavota augsne jaunai koalīcijai, kurai būs daudz vairāk kopīga nekā pašreizējai.

Kad parlamentā tika spriests par Judina virzītajiem grozījumiem Kriminālprocesa likumā, tad viens no apspriežamajiem jautājumiem bija par zaļās gaismas došanu tiem kriminālprocesiem, kuros apsūdzētas valsts amatpersonas. Pirms nebija pieņemti šie labojumi, lietu skatīšanu, kurās iesaistīta valsts amatpersona, varēja pārcelt par vairāk nekā gadu, bet tagad likums uzliek par pienākumu šādas tiesas sēdes atlikt, augstākais, par mēnesi. Toreiz “Saskaņas centra” deputāts Andrejs Elksniņš Juridiskās komisijas sēdē bija izteicies, ka šie grozījumi ir veidoti saistībā ar kriminālprocesiem pret Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, un saskaņieši parādīja savu stingro gribu, tos neatbalstot. Toreiz Judins uzsvēra, ka “Lembergs manā galvā nedzīvo” un ka viņš grozījumus ir iesniedzis nevis viena procesa dēļ, bet lai kopumā uzlabotu tiesu darba plānošanu. Dažiem šie izteikumi bija kā sarkana lupata vērsim.

Judins masu medijos ir bijis atklāts par dažādām liela apjoma krimināllietām, tostarp arī Lemberga apjomīgo krimināllietu. Pirmo sodu par šādu izrunāšanos ar ZZS un “SC” balsīm viņš saņēma 2010. gadā, kad viņu neievēlēja par Augstākās tiesas senatoru, kaut Augstākā tiesa viņu bija izvirzījusi šim amatam un Juridiskajai komisijai nebija iebildumu.

Piešķirot deputātam Judinam Krimināltiesību politikas apakškomisijas sekretāra amatu, viņam nav tiesību pavēlēt apakškomisijas priekšsēdētājam iekļaut darba kārtībā vienu vai otru jautājumu, vai celt ārā no atvilknes tur iestrēgušu likumprojektu. Priekšsēdētājam ir tiesības pašam izlemt, kā rīkoties. Tagad Judins būs atkarīgs no Kūtra gribas.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Pievienojos NU,NU un “krā”.Paldies par komentiem.Bet to dunci mugurā jau opozīcijai palīdz dziļāk iegrūst daži Vienotības biedrīši,t.i., Āboltiņas spārns,jo Judins ir viens no nedaudziem,kurš nestāv miera stājā,ja ko sludina Vienotības “vienīgā”glābēja,par ko gan stipri šaubās pašas tauta vēlējot.Lai kaut ko pan’āktu Vienotībā ir jābūt Solvitas apjūsmotājam un marionetei,par kādu kļuvis pat Šadurskis un Piebalgs!
  NAV Vienotībā ne demokrātijas ,ne viedokļu dažādības!!!
  To jums pierādīs rīt 6.12 viņu kongress.Piem.DISKUSIJAS TIKAI !!!pēc vēlēšanām pašā noslēgumā kad 1/2 delegātu būs prom un jēgas pēc vēlēšanām nu NEKĀDAS !!!!Iepriekš kā bija vienā portālā,Āboltiņas uztic'[ibas personas instruēja delegātus par ko JĀBALSO un kurus jāsvītro vai nav jāizvirza !!
  Tā esot vadošā partija! Bija kauns lasīt salkano Āboltiņas interviju “LA”,bet paldies par atrādīto !!

 2. Judina un visas Reformu partijas mērķis ir Lemberga rīkle. Kāds brīnums, ka Lembergs meklē patvērumu pa visu fronti? Libeka ļoti uztraukusies, ka viņas cīņubiedrs Judins tiek pieklājīgi pastumts ar elkoni lai nomierinātu kunga asinskāri. Libeka, Libeka nu re, esi beidzot izgaismojusies….

 3. Nu re, cik Libekai ir tuvs Judins, kā pašas miesa. Abi tādi melni sprogaini

 4. JUDINS IR TIPISKS SOROSIETIS, KAS TIEŠĀM NO K-LIKUMA JĀTUR BŪTU LIELGABALA ŠĀVIENA ATTĀLUMĀ !!!

 5. Nu žēl,Judins ir pārāks par tiem ;spēlētājiem; piem.nevisai gudro elksniņu,jeb izlecīgo zariņu.nu par viltīgo Brigmani nav ko runāt.Tomēr, normāli domājošiem cilvēkim JUDINk-gs ir PERSONīBA!!!

 6. Mozus savējos 40 gadus vazāja pa tuksnesi, kamēr izmira tā paaudze, kas bija pieredzējusi verdzību. Domāju, ka mums tas pats ceļš būs ejams. Kamēr Latvijā un Ventspils apkaimē klejos “zilās govis”, Lembergs būs mūžīgais neoficiālais līderis Latvijā.
  Esiet gatavi vēl vismaz 20 gadus šādi čakarēties, bet, jaunie, gatavojieties tam laikam, mācieties būt godīgi. Patreiz gods un godīgums ir paslaucīti zem kājslauķa. Velciet to ārā un spodriniet. Un neticiet tiem, kas saka, ka godīgi dzīvot nav iespējams. Ir iespējams.

 7. Ka tas ir “dunča dūriens” Judinam, tas ir tiesa. Un nepelnīti. Bet “Vienotības” taurētājai Libekai būtu jāatceras, ka augstprātīgā Dombrovska-Āboltiņas valdība savā laikā arī deva vienu otru dunča dūrienu mugurā saviem sabiedrotajiem.

 8. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Vai nebija brīdinājums par ZZS gaisa jaukšanas māku komentāros, ja šī partija ATKAL būs SAEIMĀ ??? BIJA!!! Liekas, ka VISS SĀKAS!? Ne VELTI DAUDZE parādījies SAEIMĀ kā deputāts, “upurējot” darbu pie prezidenta, jo NOTEIKTI gatavos Bērziņa kunga otrreizējo ievēlēšanu par prezidentu… Ne velti Lemberga kungs KATRU reizi bija Rīgā ministru kabineta veidošanas procesā…Nesnauž Sudrabas kundzes partija… Saskaņieši VIENMĒR NEATLAIDĪGI gājuši uz savu MĒRĶI un to cītīgi turpina, jo nu SAEIMĀ ir radies atbalsts…Sliktākajā variantā 2018.gadā LATVIJAS 100-gadi varēsim svinēt lielā kaimiņa tik mīļajās skavās…Atgādinājums: V.Dombrovska vadītās valdības tik ilgi varēja nostrādāt vienīgi pateicoties ZZS atrašanās dēļ opozīcijā!?? Tādēļ jau arī Straujumas kundze neapgalvoja, ka nostrādas visus 4 gadus, to jau nejauši vai jauši izmeta arī A.Brigmanis pēc vēlēšanām…!!! Mums vēl visi pigori priekšā, ko sarūpēs ZZS!!! Vai nebūtu laiks ministru kabinetam sākt strādāt valsts un tautas labā NEMAINOTIES kā apakšbiksēm, un ievērot PĒCTECĪBU!?? Pretējā gadījumā valsts NEKAD NETIKS UZ LABKLĀJĪBAS CEĻA UN TAUTA NEDZĪVOS NORMĀLI PĀRTIKUŠU ĻAUZU DZĪVI!!!

 9. izskatās, ka godīgiem ļaužiem Latvijas politikā grūti, jo TE visu nosaka hūte.

 10. Malači, shēmotāji valdošā koalīcija! Vai Ventspils stipendijas jau saņemtas?

 11. nu kā tā var ignorēt sorosa pārstāvi judinu tā nevar ,par to redziet daži rakstītāji ir neapmierināti.

 12. Tādi juristi kā Kūtris uzskata ka pusaudži strādājot padomju laikā ir pārkāpuši neatkarīgās Latvijas likumus un tādēļ šis darba periods nav iekļaujams pensijas aprēķinos.Arī šeit darbojas Šķēles izpratne par labākajiem ieredņiem.

 13. Tas ko ZZS izdarija Judinam Atbildēt

  Tie bus gatavi darit visai Latvijai. Tie ir jau velnam sen atdevusi savu mazo pirkstinu un no tiem jau tagad tas nem ari visu parejo. Ar laiku vel lielaki brinumi bus sagaidami.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+