Foto – LETA
Foto – LETA
VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” jaunais korpuss.

Māra Libeka: Sieviešu drēbju vietā – vīriešu drānas 2

Nesen uzzinājām, ka atkal radušās problēmas ar mūsu gadsimta celtni – P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, kas būtu jāatver pavasarī. Šoreiz veto ēkas nodošanai ekspluatācijā uzlikusi Veselības inspekcija, jo konstatējusi būtiskas neatbilstības tehniskajam projektam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Izrādās, ka plāns, kuras nodaļas pārcelt uz dārgajām Vācijā ražoto fasāžu flīzēm rotāto ēku, radies ne jau pirms pieciem vai desmit gadiem, bet gan pēdējā brīdī. Tāpēc nav jābrīnās, ka, piemēram, tur paredzēto medicīnas manipulāciju telpu vietā, kopskaitā četru, pēkšņi divas tiek pārdēvētas par operāciju zālēm, jo nākusi apgaismība, ka tās, lūk, nepieciešamas gan ausu, kakla un degunu ārstiem, gan arī urologiem. Skaidrs, ka Veselības inspekcija šādām pārvērtībām nepiekrīt, jo tas ir apmēram tāpat kā sieviešu drēbju vietā uzvilkt vīriešu, izliekoties, ka tas taču ir normāli. Nieru transplantācijas nodaļas ārsti par pārcelšanu uzzināja vietējā slimnīcas avīzītē un negrasās posties jurģiem, jo nevar taču pārstādīt nieres telpā, kur nav pat operāciju galda.

Divdesmit otrajā janvārī apritēs gads, kopš lielākajā universitātes klīnikā Rīgas Austrumu slimnīcā ir atklāts daudzfunkcionāls operāciju bloks ar 22 operāciju zālēm – lielākais Baltijas valstīs. Taču jau pavasarī tur no ierindas izgāja gaisa dzesēšanas iekārtas un ārsti stāstīja, ka siltajās pavasara un vasaras dienās operāciju zālēs jutušies kā turku pirtī. Arī pacienti, kuri saņēma spinālo anestēziju, nav varējuši saprast, vai atrodas uz operāciju galda vai dienvidu valstu pludmalē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nu šis defekts ir daļēji palabots, taču nupat radušies jauni tehniski bojājumi, kuru dēļ vismaz četras reizes pagājušajā gadā un divas šogad iedarbojusies avārijas signalizācija, liekot ārstiem un pacientiem steidzīgi atstāt operāciju vietu. Kur gan skriesi, ja uz galda ir pacients narkozē! Vēl vairāk – vienā no šādām reizēm no ierindas izgājusi pat daļa aparatūras, un visas šīs nejēdzības notiek tikai tādēļ, ka slimnīcas valde ir centusies tik ļoti ietaupīt naudu, ka nav paredzējusi sekas lielajam taupības režīmam. Tas novedis pie pacientu dzīvībai bīstamas situācijas. Būtībā operāciju bloks būtu jāslēdz, lai novērstu pieminētās nejēdzības un ķirurgi varētu strādāt normālos apstākļos, bet slimniekiem nebūtu jābaidās, ka dakteri pazudīs, izdzirdot kārtējo avārijas signālu. Operāciju bloka vadība kopā ar ārstiem ir uzrakstījusi ziņojumu slimnīcas vadībai un gaida rīcību. “Gaiļezera” klīnikas valdei vajadzētu būt lielākai sapratnei par procesiem šajā ārstniecības iestādē, jo tā nav pirmo gadu ar pīpi uz jumta atšķirībā no “Stradiņiem”, kur vadība mainās ik pa gadam, turklāt vairākums vadītāju aizgājuši projām, nepateicības vārdu pavadīti.

No februāra Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē sāks strādāt bijusī Rīgas Dzemdību nama vadītāja Ilze Kreicberga, kura, visticamāk, tiks ievēlēta arī par valdes priekšsēdētāju. Bet vispirms gan vajadzētu izdzīt dēmonus no šī apsēstā krēsla, lai cilvēkam, kas tajā iesēdīsies, nebūtu atkal jāsāk cīnīties, lai kāds sieviešu drēbju vietā neliek uzvilkt vīriešu drānas.