Mobilā versija
+6.8°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
22. janvāris, 2017
Drukāt

Māra Libeka: Sieviešu drēbju vietā – vīriešu drānas (2)

VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss.VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunais korpuss.

Foto - LETA

Nesen uzzinājām, ka atkal radušās problēmas ar mūsu gadsimta celtni – P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jauno korpusu, kas būtu jāatver pavasarī. Šoreiz veto ēkas nodošanai ekspluatācijā uzlikusi Veselības inspekcija, jo konstatējusi būtiskas neatbilstības tehniskajam projektam.

Izrādās, ka plāns, kuras nodaļas pārcelt uz dārgajām Vācijā ražoto fasāžu flīzēm rotāto ēku, radies ne jau pirms pieciem vai desmit gadiem, bet gan pēdējā brīdī. Tāpēc nav jābrīnās, ka, piemēram, tur paredzēto medicīnas manipulāciju telpu vietā, kopskaitā četru, pēkšņi divas tiek pārdēvētas par operāciju zālēm, jo nākusi apgaismība, ka tās, lūk, nepieciešamas gan ausu, kakla un degunu ārstiem, gan arī urologiem. Skaidrs, ka Veselības inspekcija šādām pārvērtībām nepiekrīt, jo tas ir apmēram tāpat kā sieviešu drēbju vietā uzvilkt vīriešu, izliekoties, ka tas taču ir normāli. Nieru transplantācijas nodaļas ārsti par pārcelšanu uzzināja vietējā slimnīcas avīzītē un negrasās posties jurģiem, jo nevar taču pārstādīt nieres telpā, kur nav pat operāciju galda.

Divdesmit otrajā janvārī apritēs gads, kopš lielākajā universitātes klīnikā Rīgas Austrumu slimnīcā ir atklāts daudzfunkcionāls operāciju bloks ar 22 operāciju zālēm – lielākais Baltijas valstīs. Taču jau pavasarī tur no ierindas izgāja gaisa dzesēšanas iekārtas un ārsti stāstīja, ka siltajās pavasara un vasaras dienās operāciju zālēs jutušies kā turku pirtī. Arī pacienti, kuri saņēma spinālo anestēziju, nav varējuši saprast, vai atrodas uz operāciju galda vai dienvidu valstu pludmalē.

Nu šis defekts ir daļēji palabots, taču nupat radušies jauni tehniski bojājumi, kuru dēļ vismaz četras reizes pagājušajā gadā un divas šogad iedarbojusies avārijas signalizācija, liekot ārstiem un pacientiem steidzīgi atstāt operāciju vietu. Kur gan skriesi, ja uz galda ir pacients narkozē! Vēl vairāk – vienā no šādām reizēm no ierindas izgājusi pat daļa aparatūras, un visas šīs nejēdzības notiek tikai tādēļ, ka slimnīcas valde ir centusies tik ļoti ietaupīt naudu, ka nav paredzējusi sekas lielajam taupības režīmam. Tas novedis pie pacientu dzīvībai bīstamas situācijas. Būtībā operāciju bloks būtu jāslēdz, lai novērstu pieminētās nejēdzības un ķirurgi varētu strādāt normālos apstākļos, bet slimniekiem nebūtu jābaidās, ka dakteri pazudīs, izdzirdot kārtējo avārijas signālu. Operāciju bloka vadība kopā ar ārstiem ir uzrakstījusi ziņojumu slimnīcas vadībai un gaida rīcību. “Gaiļezera” klīnikas valdei vajadzētu būt lielākai sapratnei par procesiem šajā ārstniecības iestādē, jo tā nav pirmo gadu ar pīpi uz jumta atšķirībā no “Stradiņiem”, kur vadība mainās ik pa gadam, turklāt vairākums vadītāju aizgājuši projām, nepateicības vārdu pavadīti.

No februāra Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē sāks strādāt bijusī Rīgas Dzemdību nama vadītāja Ilze Kreicberga, kura, visticamāk, tiks ievēlēta arī par valdes priekšsēdētāju. Bet vispirms gan vajadzētu izdzīt dēmonus no šī apsēstā krēsla, lai cilvēkam, kas tajā iesēdīsies, nebūtu atkal jāsāk cīnīties, lai kāds sieviešu drēbju vietā neliek uzvilkt vīriešu drānas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt CIP vai FIB varētu noskaidrot tos Latvijas sabotierus?
    Vietējie “nevar” .

  2. Iespējamais pacients Atbildēt

    Par operāciju zālēm nerunāšu,jo tajā sfērā neorientējos. Toties jau paskatoties uz tām uztraucoši sarkanajām sienām ar neregulāri izvietotiem dažāda lieluma logiem,nerodas mierinājuma sajūta,ka šeit mani kā slimnieku glābs. Izmisušajam slimniekam jāieiet tādā kā pažarnieku depo.Vai par krāsu ietekmi uz cilvēku projektētāji neko nav dzirdējuši? Un vai tā logu un lodziņu kakofonija spēj nomierināt? Nesen pa TV parādītā pārbūvētā Tartu slimnīca izskatās klasiski atturīga.skaista,atjautīgi izplānota. Un kā šis viss “ansamblis” sader ar senatnīgajām ,majestātiskajām ēkām?
    P.S. Neesmu ne pret moderno arhitektūru,ne pret spilgtām krāsām,tikai šāds risinājums derētu kādam kazino,restorānam un tamlīdzīgām uzjautrināšanās iestādēm.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+