×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Māra Martinsona kino projekts saņēmis Japānas atbalstu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Māra Martinsona topošā pilnmetrāžas mākslas filma “Maģiskais kimono” saņēmusi Japānas kultūras ministrijas atbalstu filmas ražošanai vairāk nekā 200 000 eiro apmērā, portālam pavēstīja studijas pārstve Inese Dābola.

Šis ir pirmais precedents Baltijā, kad Japāna sniegusi atbalstu kinoprojektam tik lielā apmērā, norāda Dābola. Pašlaik turpinās gatavošanās filmēšanai, kas augustā sāksies Rīgā un Japānas pilsētā Kobē.

“Maģiskais kimono” ir viena no tikai piecām pilnmetrāžas filmām, ko šogad atbalstīja Japānas Kultūras ministrija. Latviešu režisora iecere zaļo gaismu saņēmusi līdz ar citiem pasaulē augsti novērtētiem režisoriem – atbalstu guvis arī, piemēram, 2008. gada Kannu kino festivāla Grand Prix ieguvējs, Japānas režisors Kijoši Kurosava.

Dābola stāsta, ka žūrija vērtējusi ne tikai filmas sižetu un galveno varoņu savstarpējās attiecības, kas vairāk saista skatītājus, bet arī to, kā komanda gatavojas filmēšanai, izvērtējot tās potenciālu starptautiskajā arēnā. Vērtēšanas procesā piedalījās profesionāla Japānas režisoru un producentu elite: Tokijas kino festivāla programmu direktors Kenji Išizaka, par Japānas Spīlbergu dēvētais Satoru Iseki, Tokijas FILMeX programmu direktors Ičijama Shozo, Japānas kino asociācijas viceprezidents Ojama Hidenors un citi.

“Ziņa par Japānas Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu, protams, mums kā komandai ir ļoti patīkama, taču tā ir nozīmīga visai Baltijai, jo apliecina, ka mūsu radošās sfēras pārstāvji ir gatavi realizēt ne tikai lokālus projektus, bet arī pieteikt sevi starptautiski. “Maģiskais kimono” vēl ir izstrādes stadijā, bet jau saņēmis tik lielu novērtējumu – ceram, ka filma būs gan baudījums skatītājiem visā pasaulē, gan veicinās Latvijas un Japānas ekonomiskās attiecības un radošo sfēru sadarbību,” saka režisors Māris Martinsons.

Līdz filmēšanas sākumam augusta vidū turpinās stratēģiska kopproducenta piesaiste no Francijas un Luksemburgas, kā arī finansēšanas avotu apzināšana, ko paredzēts noslēgt maija vidū Kannu kino festivāla laikā.

“Maģiskais kimono” ir latviešu režisora Māra Martinsona filma par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu. Pusmūža sieviete Keiko (Kaori Momoi) cenšas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru un nonāk Rīgā, kur plānojusi piedalīties kimono šovā, taču dažādu notikumu sakritības rezultātā viņai rodas iespēja atvērt restorānu. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu un šeit dzīvojošos cilvēkus, latviskās tautas vērtības, kultūrmantojumu un virtuvi (konsultants Mārtiņš Sirmais). Filmu kopproducē producēšanas kompānijas “Krukfilms” (Latvija), “Oree films” (Igaunija) un “Loaded films” (Japāna). Tās pirmizrāde paredzēta 2016. gadā.

Filmas “Maģiskais kimono” attīstību atbalstījuši: Borisa un Ināras Teterevu fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Live Riga, Nacionālais Kino centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+