×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Māras Alksnes personālizstādes “Zīds un rotas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 8.novembrī Radošo darbu galerijas izstāžu telpā tiks atklāta Māras Alksnes izstāde „Zīds un rotas”.
Māra Alksne vairākus gadus strādājusi par tekstila kursu un zīmēšanas pasniedzēju. Pēdējos gados bijušas vairākas personālizstādes Tukumā, Engurē, kā arī Rīgā.
Mākslinieci zīda gleznojumos saista abstrakti formu ritmi un stilizēti augi. Darbos tuva ir košu krāsu intensitāte un spēks, vienlaikus vēsi toņi: krāsa ir tā, kas uzrunā. Veidojot darbus māksliniece neizmanto skices, jo tās tikai ierobežo, tādēļ arī māksliniece ļaujas iedvesmai, brīvai iztēlei un krāsu spēlei – gala rezultāts ir kā pārsteigums. Arī rotās tiek ielikta izpratne par krāsu un materiālu saskaņu, izceļot rotu kā neatņemamu tērpa sastāvdaļu.
Mārai Alksnei pievērsties zīda apgleznošanai rosinājuši latviešu mākslinieces Ivetas Vecenānes darbi, kā arī tuva ir austriešu mākslinieka Gustava Klimta daiļrades dekoratīvais ritms un simbolu savienojums kompozīcijā ar tēliem un portretiem. Māra Alksne iedvesmojas arī no abstrakcionista un mākslas teorētiķa Vasīlija Kandinska darbiem, kuros krāsu akordi, kas plūst no gleznām, veido piesātinātu krāsu simfoniju.
Izstādē izstādītos darbus – gan zīda gleznojums, gan rotas, būs iespējams iegādāties savā īpašumā. Izstāde apskatāma līdz 7. decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+