Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 28. maijs, 2017
6. augusts, 2014
Drukāt

Māras dienā Pokaiņos godinās sievietes un lūgs svētību ģimenei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tērvetes Dabas parks 10. augustā pulksten 13 aicina uz Māras dienas svētkiem Pokaiņu mežā, portālam LA.lv pavēstīja Tērvetes Dabas parkā.

Lai nav pārsteigums tiem, kas zina, ka Māras vārds kalendārā ierakstīts 25. martā – Mārijas jeb Māras dienas latviešiem pavisam bijušas četras, pa vienai katrā gadalaikā. Ziemas Māra jeb Sveču diena; pavasara Māra jeb kāpostu Māra; vasaras jeb Lielā Māra 15. augustā iezīmē viduspunktu starp Jāņiem un Miķeļiem, proti, ražas sezonas beigām, un rudens Māra, kad čūskas un visi citi tārpi salienot ziemas guļā.

Senlatviešu dievība Māra ir sevišķi tuva sievietei, palīdzot mūža svarīgākajos notikumos: tautās ejot, radībās un bērnu audzināšanā. Tādēļ svētku rīkotāji teic, ka šajā dienā veltīs uzmanību sievietei, godinās to, stiprinās sievišķību, lūgs Māras svētību bērniem un ģimenei. “Lūgsim Māras svētību mūsu bērniem un ģimenēm šajā enerģētiski spēcīgajā vietā – Pokaiņu mežā,” teic Tērvetes dabas parka informācijas centra vadītājas vietniece Laura Zalcmane.

Pēc rituāliem mežā ar “Pokaiņu akadēmijas” Zinātāju palīdzību būs iespēja papētīt sevi un bērnus, izmantojot dažādus instrumentus: skaitļus, Saules enerģijas kalendāru, roku līnijas un Rūnas.

Pievienot komentāru

Vasaras mode 2017. Desmit tendences, kuras vērts izmēģināt (1)Ārpus komforta zonas Jauna vasara, jauna mode!
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+