Kultūra
Kultūrpolitika

IESKATIES: Kā acis mirdz “Māras zemē”. Šovakar skatāms otrais lieluzvedums0

Foto – LETA. XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedums “Māras zeme” Daugavas stadionā.

Daugavas stadionā 7. jūlijā plkst.22 notiks otrais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedums “Māras zeme”, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā. Ieskatieties, kā tas noritēja vakar.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejos latviešu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas valsts simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks atainota tautas dejas un dziesmas saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Uzvedumā skanēs grupu “Iļgi”, “Auļi” mūzika, kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā. Pasākuma virsvadītāji ir Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, kā arī svētku debitantes Dagmāra Bārbale un Selga Apse (Kanāda). Savukārt uzveduma Goda virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva, Uldis Šteins.

Saistītie raksti

“Māras zemes” režiju veidojis Elmārs Seņkovs, bet scenogrāfiju – Reinis Suhanovs. Pasākuma mākslinieciskie vadītāji ir Jānis Ērglis, Jānis Purviņš.

 

Kā ziņots, līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuros piedalās vairāk nekā 42 000 dalībnieki. Šoreiz svētki notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

LA.lv