Kultūra
Teātris un kino

Mārča Lāča fantasmagorija uz slidām ceļos uz Durbi0

Foto: Anna Rosalie Uudre

Pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros 2. jūnijā plkst. 19 Durbē tiks spēlēta Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Neiekostais elkonis” – fantasmagorija uz slidām Mārča Lāča režijā pēc Sigizmunda Kržižaņevska stāsta, LA.lv uzzināja teātrī.

Tulkotājs stāsta priekšvārdā raksta, ka Kržižanovskis “līdz ar saviem nosacītajiem vienaudžiem Mihailu Bulgakovu, Andreju Platonovu un Jevgeņiju Zamjatinu ir sāpīgi spilgts pierādījums par agrīnajai padomju literatūrai atņemto iespēju pacelties jaunās pasaulēs”.

Nedēļas pārskats” izveidoja aptauju, kuru izsūtīja abonentiem līdz ar jaunāko laikraksta numuru: “Jūsu mīļākais rakstnieks, vidējie nedēļas ienākumi, dzīves mērķis.” Šķirojot materiālus, starp daudzajām aizpildītajām anketām bija arī veidlapa Nr. 11111, kura kādu laiku paklejoja pa šķirotāju pirkstiem, bet tā arī neatrada sev piederīgu mapi. Veidlapā Nr. 11111 iepretī iedaļai “Vidējie ieņēmumi” bija ierakstīts “0”, bet pie jautājuma “Kas ir jūsu dzīves mērķis?” – skaidriem, apaļiem burtiem: “Iekost sev elkonī.”

Iestudējuma radošā komanda: režisors, mākslinieks Mārcis Lācis, aktieri Reinis Boters, Jānis Kronis, Klāvs Mellis, horeogrāfe Katrīna Albuže, komponists Matīss Runtulis, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kustīgā dizaina mākslinieks Kārlis Stiģis, skrituļslidošanas instruktors Mārtiņš Enģelis. S. Kržižaņevska stāstu tulkojis Vilis Kasims. Katrīna Albuža 2016./2017. gada sezonā nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kā Gada kustību māksliniece.

LA.lv