Apbrīno

Mārcis Auziņš aicina uz tūri “Viens” 0

Publicitātes foto

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš martā dodas Latvijas koncerttūrē “Viens”, kurā skanēs gan albumā iekļautās Maestro Raimonda Paula melodijas, gan Mārča oriģinālkompozīcijas, gan brīvās improvizācijas.

“Līdzās albumā iekļautajām 12 Maestro dziesmu aranžijām ģitārai šajos koncertos izpildīšu arī oriģinālkompozīcijas un džeza klasiku savā apdarē, kā arī brīvus, improvizatoriskus lidojumus, iedvesmojoties no katras koncertēšanas vietas un publikas, no enerģijas koncertā. Gribu, lai koncertos ir silta māju atmosfēra, it kā viss notiktu manā dzīvoklī,” stāsta Mārcis.

“Viens” ir ģitārista pirmais solo albums, lai arī Mārcis ir pieprasīts instrumentālists un koncertē kopā ar vadošajiem Latvijas solistiem un sastāviem, solo albuma ideja pie ģitārista atnāca savā ziņā nejauši. “Man nebija domas par pilna solo albuma ierakstu, un vēl mazāk es plānoju pats savu koncerttūri, viss sākās ar manu pateicību Maestro par ģitāru, kuru viņš man pirms sešiem gadiem uzdāvināja,” saka Mārcis. Pateicībā Maestro tapa aranžija un video versija dziesmai “Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc”, vēlāk īsā laikā tika ierakstīts arī pilns albums. “Nedaudz uztraucos, kā Maestro uztvers to, ka atkal kāds ķēries klāt viņa zelta fondam, viņam tas ne vienmēr patīk, tomēr, ierakstīju trīs dziesmu demo, parādīju Maestro un viņš teica, ka noteikti jāturpina. Man šī viņa svētība bija ļoti svarīga,” neslēpj Mārcis.

Mārcis ir viens no pieprasītākajiem poproka un džeza ģitāristiem Latvijā, kas šobrīd aktīvi darbojas vairākos projektos: akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, Daumanta Kalniņa kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Donu, Lindu Leen un citiem komponistiem un izpildītājiem. “Līdzās aktīvai darbībai pavadošajos sastāvos un to vadīšanā, kas neapšaubāmi ir nozīmīga un mīļa manas nodarbošanās šķautne un tāda vienmēr paliks, man ģitāra vienmēr ir interesējusi arī kā solo instruments. Tas ir liels un teju nebeidzams muzikāls izaicinājums,” atklāj Mārcis un atzīstas: “Komponēšana ir neatņemama manas mūzikas un ģitārspēles dzīves sastāvdaļa – veids, kādā notīs izstāstīt stāstus un emocijas. Neviens cits jau nevar sakomponēt manus skaņdarbus.”

Mārcis uz skatuves būs viens. Viņš neslēpj: “Uztraukums ir, tomēr tas ir pozitīvs, jo zinu, ka koncerts būs labs – spēlēšu mūziku, kuras tapšanā esmu ieguldījis lielu darbu un kura nevar atstāt vienaldzīgu.”

 

Uzziņa

9. III 19.00 Alūksnes Kultūras centrs

11. III 18.00 Mālpils muiža

15. III 19.00 Mūzikas nams “Daile”

25. III 16.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” (papildkoncerts)

25. III 19.00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis”

15. IV 19.00 Dikļu pils

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no 7 līdz 20 eiroLA.lv