Apbrīno

Mārcis Auziņš laiž klajā jaunu skaņdarbu “Strīds” un izziņo koncerttūres “Viens” rudens sēriju 0

Publicitātes foto

Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš pirms koncerttūres “Viens” Rīgas koncerta rīt mūzikas namā “Daile” laiž klajā vēl vienu paša rakstītu skaņdarbu “Strīds” un izziņo tūres “Viens” rudens koncertu sēriju.

“Pēc pirmajiem solo koncertiem sapratu, ka manā dzīvē ir ienākusi pavisam jauna un nebijusi emociju gamma, kura raksturīga tieši solo muzicēšanai. Šis process ir kā mešanās nezināmajā – katru reizi citādāks un mainīgs – šķiet, ka šādos koncertos mūziķis ar klausītāju atrodas vistuvāk – jo īpaši tamdēļ esmu priecīgs par katru, kas atradis laiku kopā būt šādā veidā. Uz tikšanos koncertos,” saka Mārcis Auziņš.

“Šis “Strīds” ir tāds auglīgs un labestīgs, tāds, pēc kura viss noskaidrojas, viss ir izrunāts un nekas nav palicis nepateikts,” saka Mārcis. “Strīds” pieejams arī visās digtālajās mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās.

Rīt tūres “Viens” koncertā Rīgā, Mūzikas namā “Daile” Mārcis Auziņš koncerta otrajā daļā uzstāsies kopā ar virtuozo igauņu ģitāristu Andre Maaker, kurš, tāpat kā Mārcis Auziņš, Igaunijā ir pieprasīst studijas, muzikālo sastāvu ģitārists, kā arī solo ģitārists. Abi kopā Igaunjā koncertējuši vairākkārt, Rīgā šis būs pirmais kopīgais koncerts.

“Es nevaru sagaidīt, kad atkal satikšu Mārci uz skatuves, jo tas vienmēr ir aizraujošs ceļojums mūzikā – spontāns, pilns ar radošu enerģiju un trausliem mirkļiem. Savā solo albumā “Viens” viņš ir ieguldījis ļoti daudz enerģijas gan kā ģitārists, gan aranžētājs un tas tiešām ir ļoti kvalitatīvs ieraksts, es ļoti gribu to dzirdēt dzīvajā izpildījumā uz skatuves,” saka Andre Maaker.

Mārcis Auziņš ir viens no pieprasītākajiem pop / rok un džeza ģitāristiem un muzikālo sastāvu vadītājiem Latvijā, 2005. gadā ieguvis otro vietu “Riga Jazz Stage” konkursā kategorijā “Jazz guitar”, pirmais solo albums “Viens” nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums 2016. gadā. Ģitārists šobrīd darbojas akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, Daumanta Kalniņa kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Donu, Lindu Leen un citiem komponistiem un izpildītājiem. Muzikālais vadītājs “Cabaret” projektos “Piccolo”, “La Luna”, “Cabaret Palladium”, “ReLOVEution”, “Peerle”, Mārtiņa Brauna, Borisa Rezņika un citu lielkoncertu muzikālo sastāvu vadītājs un programmas aranžētājs.

Koncerttūres “Viens” norises vietas:
15.marts, 19:00 Mūzikas nams “Daile” – izpārdots
25.marts, 16:00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” (papildkoncerts)
25.marts, 16:00 Vidzemes koncertzāle “Cēsis” – izpārdots
15.aprīlī, 17:00 Dikļu pils
23.septembrī, 19:00 Kuldīgas kultūras centrs
14.oktobrī, 18:00 Līvānu novada kultūras centrs
20.oktobrī, 19:00 Saldus mūzikas un mākslas skolas akustiskā koncertzāle
25.oktobrī, 19:00 Mūzikas nams “Daile”


LA.lv