×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Mārcis Jencītis: Kā Krievijas specdienesti izmanto reliģiju, lai šķeltu Latvijas sabiedrību (41)

baznica_leta

Jau vairākus gadsimtus Krievijas impērija Latvijā īsteno ļoti skaidri definētu politiku – viena ticība, viena valoda, viens cars. Pašā Krievijas Federācijā, kas šodien atdzimst kā impērija, ir veiksmīgi realizēti tās pamati: viena ticība – pareizticība ar patriarhu Kirillu augšgalā, valoda – krievu, imperators – Vladimirs Putins. Lai izprastu šī brīža Krievijas politiku Latvijā, jāmeklē kopsaucēji tieši šajos trijos impērijas balstos.

Lai paplašinātu un uzturētu savu impēriju, Krievija bijušajā PSRS teritorijā un pat aiz šīs teritorijas tur dzīvojošos krieviski runājošos cilvēkus izmanto kā piekto kolonnu. Vēl pavisam nesen Krievijas specdienesti cīnījās par to, lai Latvijas krievus, baltkrievus un ukraiņus paturētu vienā ticībā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas daudzi krievi pievērsās kristīgai ticībai, aktīvi apmeklēja protestantu, ieskaitot evaņģēlisko kristriešu draudzes. Lai parūpētos par krievu saliedēšanu zem vien ticības karoga, Latvijā tika uzsākta “sektu apkarošanas kampaņa”. Tika izveidota Latvijas Totalitāro sektu apkarošanas komiteja ar profesoru Aleksandru Dvorkinu priekšgalā. Šī komiteja darbojās ar čekistu propagandas metodēm, un drīz vien masu saziņas līdzekļus mūsu valstī pārplūdināja materiāli, kas nomelnoja un apmeloja protestantu, un jo īpaši neatkarīgās draudzes. Čekisti savu darbu paveica teicami, un, ja šodien pavaicāsi kādam krievu cilvēkam Latvijā, kuri gandrīz visi ir pareizticīgie, par protestantu draudzēm, tad atbilde būs viena – tā ir sekta! Arī latviešu vidū ir šāds, mākslīgi izveidots priekštats, un pašas latviešu draudzes sev nevēlamus konkurentus dēvē par sektantiem, tādējādi atbalstot Krievijas politiku.

Interesanti, ka arī Ukrainas teritorijā Krievijas specdienesti veica līdzīgu darbību. Liels balsts Ukrainas oranžajai revolūcijai bija tieši protestanti, evaņģēliskie kristieši, taču tas nekādi nesaskan ar Krievijas interesēm. Pirms Krievijas invāzijas Ukrainā Dvorkins darbojās arī tur, un sekas ir acīmredzamas.

Nākamais solis ir realizēt ideju par vienu valodu, un pie tā pašlaik aktīvi tiek strādāts. Nesen krievu intereses atbalstošās politiskās un sabiedriskās organizācijas panāca pat referendumu, lai mūsu valstī otrā valsts valoda būtu krievu. Šodien šīs pašas organizācijas Kremļa aizsegā cīnās un rada melīgu priekštatu Latvijas krieviem, latviešiem un pasaulei, ka krievi un viņu valoda tiek diskriminēti, apspiesti un mūsu valstī atdzimst fašisms. Šīs propagandas rezultātā pat ANO ieteica Latvijas valdībai ievērot krievu tiesības. Taču patiesība ir pavisam cita – fašisms atdzimst Krievijā, un tas apdraud gan Latviju, gan visu pārējo demokrātisko pasauli.

Vispirms Krievijas specdienesti veiksmīgi izveda karu par vienu reliģiju, šobrīd karš notiek par vienu valodu, taču noslēgumā būs karš par vienu ķēniņu. Tas nozīmēs kādas Latvijas daļas vai visas Latvijas nonākšanu zem Putina kontroles.

Latvijas politiķi nenovērtē Krievijas spēkus, kuri šobrīd darbojas ar Padomju Savienības laika aukstā kara metodēm. Daudziem šķiet, ka tik rupjas metodes mūsdienās vairs nevar darboties un cilvēki uz tām neuzķersies. Taču vēsture rāda pretējo, un arī mani novērojumi šodien rāda pavisam citu ainu. “Jo lielāki meli, jo vairāk sabiedrība tiem tic”. Tā savā laikā teica nacistiskās Vācijas propagandas ministrs Jozefs Gebelss.

Daudzi runā par NATO kā par drošības garantu, taču NATO drīzāk ir izaicinājums militāram iebrukumam. NATO nespēs mūs aizstāvēt, ja paši savā valstī nevarēsim uzturēt kārtību un iestāties par savām nacionālajām interesēm, nevis gļēvi izdabāt pasaules lielvarām mīļā miera labad. Ja mēs paši atdodam savu brīvību un valsti austrumu agresoram, ne Amerikas Savienotās valstis, ne Eiropas Savienība mums nespēs palīdzēt un nepalīdzēs. Ja mēs neko neliksim pretī Kremļa ideoloģijai, tad nonāksim neapskaužamā situācijā, kas faktiski jau ir pie durvīm.

Nupat aizvēra vienu Krievijas melu propagandas kanālu, bet četri turpina brīvi darboties, un tā vietā, lai ierobežotu šo aģitāciju, “TV3” pazuda arī no “Lattelecom” kabeļtelevīzijas klāsta.

Mums, Latvijas tautai, ir jāiestājas par brīvu, suverēnu un demokrātisku Latvijas valsti ar vienu valodu – latviešu, ar reliģijas brīvību un tautas vēlētu valdību. Lai nekad šeit nebūtu Krievija ar savu valodu, savu reliģiju un savu caru. Dievs mūs ir radījis brīvībai!

Autors Mārcis Jencītis ir evaņģēlisko kristiešu draudzes “Kristus Pasaulei” vecākais mācītājs

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Nepiekrītu izteikumam par kaut kādu īpašu “krievu pareizticību”. Ja cilvēks tā spriež, tad viņš ir aprobežots, jo Pareizticība ir mantota no apustuļiem un šīs daudzās reliģijas, kas ir radušās no nebaidzamās šķelšanās un dalīšanās ir cilvēku augsto prātu radītas un nenāk no Dieva. Pareizticība ir Vispasaules ticība un tā Krievijā ir ienākusi no Grieķijas, tāpēc tā nav nekāda “krievu ticība”. Tad jau visus pareizticīgos, neatkarīgi no tautības, vajadzētu saukt par krieviem. Krievu problēma ir tā, ka viņi nevēlas sludināt Patiesu ticību citām tautām – arī latviešiem, starp kuriem viņi dzīvo. Dievkalpojumi tiek noturēti pamatā krieviem un slāvu valodā, taču Kristus ir licis sludināt Evaņģēliju visām tautām. Un sludināt kādai tautai – nozīmē sludināt tās tautas valodā, kurā šī tauta saprot. Turklāt ticība nekādā mērā navar būt saistīta ar politiku. Diemžēl mūsu valsts politiķi bija tik akli stulbi, ka piekrita, lai Latvijā Pareizticība būtu tikai un vienīgi zem Maskavas Patriarhijas, izslēdzot jebkādu iespēju šeit atrasties citai Pareizticīgās Patriarhijas jurisdikcijai, tāpēc pareizticīgo latviešu un dievnamu stāvoklis ir ļoti nožēlojams, viss tiek mērķtiecīgi iznīcināts.

  • Tas nav Latvijas politiķu kompitencē – būt vai nebūt citai Patriarhijai(bez Maskavas) Latvijā, tas ir visupirms atkarīgs no mums – latviešiem. Kad būs iespēja likt savu artavu Latviešu Pareizticības atjaunošanā, šī iespēja nav jālaiž garām, jeb vēl labāk par to interesēties un piedalīties. Nekas nav neiespējams.

 2. Par spīti firmas ar valsts daļu Lattelecoma vietējā biznesa, un Latvijas kanālu TV3 nezinkā pārpirkušās zviedrijas firmas savstarpējam komerckaram, kad tv3 pazuda no kabeļiem, to nedaudz tomēr var paskatīties inernetā kā tv3Play, un varbūt kādā virszemes televīzijā arī. Vai apgalvojums, ka tv3 tiešām tik labi kā senāk piedalīsies eiropiešu kontrpropagandas karā pret uzbāzīgiem austrumu Kiriliem un Raspūķiniem, par to laikam pagaidām jāšaubās, bet laiks rādīs. Možu garu!

 3. Ļoti patīk šis raksts!

 4. Paldies mācītājam par rakstu, gluži manas domas.piekrītu 100%!

 5. Neko piebilst, ne ko atņemt. Viss tā arī ir. Zināmais humorists Zadornovs kādā no saviem skečiem ir nosaucis eiropiešus par truliem cilvēkiem. Es teiktu savādāk: mēs neesam truli, mēs esam labdabīgi un tāpēc naivi. Mēs ticam, ka katrā cilvēkā ir kas labs un, ja ir ļaunums, tad tā ir tikai biezāka vai plānāka čaula, kas var tikt atskaldīta, ja labi pacenšas. Realitātē bieži šī čaula ir kļuvusi par paša cilvēka būtību. Ja kādreiz mēs šausminājāmies par Mežonīgajiem Rietumiem un teicienu “Labs indiānis ir miris indiānis”, tad tagad Krievijas propaganda to jau saka par ukraiņiem. Pēc 2. pasaules kara mūsu tēvi un mātes dabūja dzirdēt vārdus “Vsje latiši – fašisti!” Ja visi joprojām bāzīs galvu smiltīs un neveiks tikpat spēcīgu kontrpropagandu, sekas būs visai nepatīkamas. Ziniet, ja bāž galvu smiltīs, citi tevī saskatīs tikai dibenu!

 6. Nesaprotu ko tie latvieši meklē krievu pareizticībā. Tās dieviņš ir Krievijas “cara” tētiņš. Laikam jau pārlieku dažiem latviešiem patīk bučot asiņaino roku, kas devusi svētību latviešu iznīcināšanai gan Ivana laikos, Pētera laikos, gan 1905. gada slepkavošanās. Arī tagad dod svētību Grūzijas aplaupīšanai, Krimas nolaupīšanai un ukraiņu pazemošanai. Tāda ticība pazemo mūsu tautu.

  • Ne jau nu brīvprātīgi latvieši līda krievu pareizticība ! Bija spiesti to darīt, palasi vēsturi !

  • Ojār, iepazīsti ko raksti, nedaudz kaut vai ieskaties google meklētājā – kas ir Pareizticība, un kāds tai ir sakars ar krievu “cara tētiņu”. Protams, ka pie mums ir tā, ka pareizticīgo skaits latviešu vidū ir neliels, bat tam nav sakars ar “krievu ticību”. Tā ir pavirša attieksme. Pareizticīgie ir visur pasaulē no Japānas līdz Amerikai. Tāpat kā Katolicisms nav ne Itāļu vai Spāņu utt ticība, un Luterisms nav Vācu u.c. ticība. Putrojies Tu Ojār.

 7. Diezgan provokatīvi un naidīgi…. vai mācītājs var pateikt, ka MĪL VISUS CILVĒKUS?

 8. Visa valsts propogandas mašina ir nonākusi viena grupējuma kontrolē.Komunisti ir pārvērtušies fašistos ne tikai Krievijā.

 9. Dievs, palīdzi Ukrainai nozmiegt to oranžo kolorado vaboļu uzplūdumu

 10. Kā var Latvijā darboties “…viena ticība, viena valoda, viens cars…”? Autors putrojas. Latvijā ir visas iespējas veidot dažādas sapulcēšanās veidus. Ierobežojumu te nav. Savukārt Pareizticība vai Katolicisms ir kā bāka kuģiem, lai varētu redzēt uz kurieni ir jādodas. Ja kāds Kristietis sāk meklēt pa īstam, ar laiku viņš nonāk Pareizticībā vai Katolicismā, un te nav nekāda sakara ar “…viena ticība, viena valoda, viens cars…”.

 11. pastasti,jencit,par ko tu cietuma sedeji.

  • Vai tad cietuma ēnai mūžīgi jāvelkas pakaļ? Jencītim sodāmība dzēsta, ak, jā, nemet akmeni pirmais…

 12. Ar likumu aizliegt Latvijā publiski lietot Krievijas karogus(izņemot kur tas atļauts starpvalstu nolīgumos)
  Ailiegt georgija lentes,ka krievu imperiālisma propogandu
  Aizliegt klaji pretval;stiskās organizācijas
  Izolēt viņu vadoņus
  Stiprināt zemessardzi un atļaut turēt ierocus majās,kā tas ir piemēram Šveicē
  Reabilitēt aizsargu organizāciju un atļaut viņiem turēt ieročus
  Zemessargus un aizsargus aktīvi izmantot iekšējās kārtības nodrosināšanā

  • ierocus turet maajas tikai uz loti stingriem noteikumiem,kaa tas ir piemeram medniekiem ,citadi bus problemas.

  • Aizliegt visu pēc kārtas, pārkāpējus šaut nost! Jums tas neko neatgādina? Dzīvojam brīvajā demokrātiskajā valstī, ja kas… Un vārda brīvību neviens vēl par laimi nav atcēlis!

 13. Ua jau fasisti staiga pa ielam un sauj cilvekus.Eiropa un Latvija tas jau nav redzams.

 14. Man škiet ka drīzumā pasaule piedzīvos 21. gadsimta mēri, un tas būs mutāciju rezultātā starp brūno un sarkano mēri radies mutants ! Un tas būs melni -oranži svītrotais mēris kas savienos sevī visu ļaunāko no abiem iepriekš minētajiem !

 15. FAŠISMS atdzimst krievijā?Krievijā fašisms jau ir atdzimis un tagad audzē muskuļus un pasaule uz to mierīgi noraudzīsies,tāpat kā novēroja Fitlera nākšanu pie varas.Laiki mainās cilvēki nē.

 16. Pirms Latvijas okupācijas, Latvijas pareizticīgā baznīca bija pakļauta Konstantinopoles patriarham, nevis Maskavas. To ir jāatjauno šodien. Par daudz okupantu uzpiestās pārmaiņas nav izlabotas mūsu zemē.

  • ..jā patiesi tā bija un viss jāatjauno,nevar būt zem Krievijas..no tā arī problēmas!!

   • Tas tiesam vajadzetu atjaunot: Latvijas pareizticigu baznicu atkal paklaut Konstantinopoles patriarham.
    Tas butu ne tikai politiski bet vispirms vesturiski pareizi. Krievijas patriarh ir tacu patriarh prieks
    Kreivijas pareizticigas baznicas. Latvija ir neatkariga no Krievijas un tapec Krievijas patriarham nav ko
    meklet Latvija!

 17. Nu re, žīdu pasakas dažādos izpildījumos der tautu naidošanai. Atrisinājums vienkāršs atmest tās turpat kur guļ miskastē vēl kāda cita viņējo pasaka- komunisms. Visas tās pasakas ir okupantu ideoloģijas.

 18. Latvietis visos laikos bija bija un ir gļēvs,pakalpīgs izdabātājs svešiem kungiem un naidīgs pret saviem tautiešiem.Neredzu pašlaik starpību starp Alksni Krievijā , Elksniņu šeit,no rietumiem nākušo Nilu Muižnieku un visādāk kažokām ,brands -kehrēm.

 19. visas religijas diemzel ir tikai labs biznesa plaans.

 20. Viens cars, viena valoda, viena ticība bet valsts emblēma- kropls putns.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+