Māksla

“mareunrol’s” un Monika Pormale piedalīsies Čīles lielākajā laikmetīgā teātra festivālā0

Foto – LETA

Scenogrāfe Monika Pormale(attēlā) un modes mākslinieki “mareunrol’s” viesosies Čīles lielākajā laikmetīgā teātra festivālā “Santiago a Mil”, kas no 6. līdz 22.janvārim notiek Čīles galvaspilsētā Santjago, aģentūru BNS informēja Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Festivālā tiks izstādītas latviešu mākslinieku instalācijas “Eksponāts I”, “Eksponāts II” un “Īrnieks/Kustība bez nosaukuma”, kas 2011.gadā jau viesojušās festivālos Prāgā, Rīgā, Nitrā, Santarkandželo, Terni un citur. Darbu producents ir Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāli.

“Santiago a Mil” ir lielākais Čīles un viens no labākajiem Dienvidamerikas laikmetīgā teātra festivāliem, kas piedāvā plašu vietējo un ārvalstu izrāžu programmu, kā arī īpašu festivāla sadaļu “Intersecciones”.

Monika Pormale uz Čīli ved darbus “Eksponāts I” un “Eksponāts II” – pirmais runā par gaistošo cilvēcisko attiecību siltumu un apspēlē jau agrākos Pormales darbos pazīstamo apskaušanās motīvu, bet otrs ir veltījums scenogrāfijai, kas kādreiz bijusi ne vien mākslas, bet arī amatniecības prakse, pastāstīja Laiviņa.

Savukārt teatrālie modes mākslinieki “mareunrol’s” Čīlē rādīs savu miniatūro leļļu, tērpu, gaismas un skaņas ainu sekvenci “Īrnieks/Kustība bez nosaukuma”.

“Intersecciones” izstādē līdzās Monikas Pormales un “mareunrol’s” – Mārītes Mastiņas un Rolanda Pēterkopa – darbiem būs apskatāmas vācu scenogrāfes Annas Fībrokas, itāliešu mākslinieka Romeo Kasteluči, čehu fotogrāfa Bohdana Holomīčeka un somu vizuālā mākslinieka Hansa Rozenstrēma instalācijas.

Kasteluči, Holomīčeks un Rozenstrēms piedalījās arī izstādē “KRUSTpunkts: intimitāte un izrāde”, kas Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus 2011” laikā notika Rīgā, Skolas ielā 15, atgādināja Laiviņa.

Santjago darbi apskatāmi “Gabriela Mistral” kultūras centrā no 6. līdz 22.janvārim. Šī ir otrā reize, kad “Santiago a Mil” festivālā piedalās latviešu mākslinieki – 2008.gadā festivālā izrādīta JRT izrāde “Soņa”.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Mūžībā aizgājusi gleznotāja Daina Dagnija
5 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Pasaules radīšana un māksla. Atklās Aijas Zariņas izstādi
6 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
“Sejas un stihijas”. Atklās Viļa Rīdzenieka fotoizstādi
Nedēļa

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 1
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
7 minūtes