Kultūra
Literatūra

Margaritas Stārastes grāmatas pirmo reizi izstādītas Korejā0

Foto: Nils Erdmanis-Stārasts

Korejas Nacionālajā Bērnu un jauniešu bibliotēkā atklāta bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti”, kuru par godu Latvijas simtgadei rīko Latvijas vēstniecība Korejas Republikā sadarbībā ar Korejas Nacionālo Bērnu un jauniešu bibliotēku.

Izstādē var iepazīt latviešu iemīļotās bērnu grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes darbus – kā zināms, viņas grāmatas tikušas tulkotas vairākās valodās, arī japāņu, diemžēl korejiešu gan ne. Izstādes apmeklētāji var arī noskatīties latviešu animācijas filmas pēc M. Stārastes stāstu motīviem, kā arī aplūkot īpaši radītas lelles no Latvijas Leļļu teātra, kuras izmantotas, iestudējot leģendārās autores uzvedumus.

Tāpat izstādes telpas rotās brīnišķīgi gleznojumi un zīmējumi, kurus radījuši Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Bērnu mākslas skolas audzēkņi kā sveicienu Latvijas olimpiešiem Korejā. Bērni un jaunieši savos mākslas darbos attēlojuši sporta skaistumu sniega, ledus un Latvijas krāsās. Latvijas valsts prezentācijas ietvaros, būs skatāma arī talantīgās mākslinieces Agneses Rudzītes taktilo darbu izstāde “Vēstules no Latvijas”.

LA.lv