Apbrīno

Marhils aicina uz “Zaļo staru” Pāvilostā 16

Pāvilostā 21. un 22. jūlijā norisināsies ceturtais mūzikas un mākslas festivāls “Zaļais stars”. Festivāla idejas autors komponists Uldis Marhilevičs aicina ikvienu baudīt Pāvilostas burvīgo atmosfēru un latviešu mūziku. Šogad festivāla apmeklētājiem būs iespēja noskatīties atjaunoto muzikālo izrādi “Tobāgo” ar mūzikas autoru U. Marhileviču Stāstnieka lomā.

21. jūlijā turpināsies sen aizsākta tradīcija – vasaras nakts koncerts Sakaslejas baznīcas dārzā. Tajā piedalīsies Pāvilostas Mūzikas skolas “Mazās ērģeļmūzikas” festivāla laureāti, jauktais koris “Laiks”, Igo, Iveta Pelše pie ērģelēm, Pēteris Plakidis, Uldis Marhilevičs, Dzintars Beitāns, ansamblis “Impresija”. “Uz pirmo festivāla daļu sanāk vietējie – ģimenes ar bērniem, sirmgalvji, jaunieši, jo, lai gan baznīca asociējas ar sakrālo mūziku un ērģeļu skaņām, koncertprogramma ir veidota mums pašiem – vietējiem pāvilostniekiem. Pāvilosta ir kā miera osta, un tieši šāda sajūta rodas, esot baznīcas dārzā,” teic U. Marhilevičs.

Savukārt festivāla otrā diena sāksies ar kārtīgu kurzemnieku andeli Dzintara ielā, pēc kuras visi aicināti uz Pāvilostas Upesmuižas parka estrādi baudīt leģendāro izrādi “Tobāgo”. “”Tobāgo” ir viens no mīļākajiem un arī viens no dārgākajiem darbiem manā daiļradē, jo tas saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi, turklāt tas noteikti ir viens no skaistākajiem un arī skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem,” atzīst Uldis un atklāj, ka šīs vasaras izrādes būs arī sena sapņa piepildījums, jo visu mūžu viņš esot gribējis būt aktieris, un šajā iestudējumā beidzot ticis pie Stāstnieka lomas.

Savukārt vakarā Pāvilostas pludmalē pie mola festivāla lielkoncertā uzstāsies Liepājas Ģitāristu lielansamblis, grupa “Pērkons”, “Linga”, “Eolika”, “Montana”, muzikālā apvienība “Stiprās sievas”, Uldis Marhilevičs un Pāvilostas jaunieši. Vakaru vadīs atraktīvais Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis.

Festivālam nosaukums dots par godu reti sastopamajai dabas parādībai zaļajam staram, ko var novērot saules rietēšanas laikā, kad horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs.

21. VII 22.00 Vasaras nakts koncerts Sakaslejas baznīcā

(ieeja par ziedojumiem)

22. VII 19.00 “Tobāgo” Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē un 22 lielkoncerts Pāvilostas pludmalē.

Cena: EUR 8 un 10

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

LA.lv