Latvijā
Kriminālziņas

Marihuānas tirgoņi maskējas: piedāvā internetā iegādāties zāles pret depresiju 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA/AFP

Aizdomās par marihuānas tirdzniecību internetā aizturēti divi jaunieši, informēja policijā.

Kā informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ksenija Belova, likumsargi saņēmuši informāciju, ka
vienā no populārajiem sociālajiem tīkliem ir izveidota grupa, kurā kāda sieviete piedāvā iegadāties zāles pret depresiju, kas iespējams ir nelikumīgas psihotropās vai narkotiskās vielas.

15.februarī veicot operatīvus pasākumus šīs informācijas pārbaudei, Rēzeknes novada, Kantinieku pagastā, likumsargi apturēja automašīnu, kurā pārvietojās iespējamās vainīgās personas. Veicot transportlīdzekļa apskati, pie 1997.gadā dzimuša vīrieša un 2000.gadā dzimušas sievietes tika atrasti divi polimēra maisiņi ar apmēram 5 gramiem zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielas, kas visdrīzāk ir marihuāna.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un nozīmētas visas nepieciešamās ekspertīzes. Jāpiebilst, ka minētās personas agrāk nebija nonākušas policijas redzeslokā.

Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Saistītie raksti
LA.lv