Kultūra
Teātris un kino

Marija Bērziņa iejūtas režisores lomā: “Precēšanās un šķiršanās anatomija”0


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitā

Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē top Marijas Bērziņas režijas studiju maģistra darba izrāde “Precēšanās un šķiršanās anatomija” pēc Džona Apdaika darba motīviem, LA.lv uzzināja teātrī.

Reliģiskā audzināšana, ģimenes pienākumi, laulāto neuzticība, seksualitātes tēmas risināšana – tas viss ir spožā 20. gadsimta amerikāņu prozaiķa Džona Apdaika spalvas subjekts jeb aprakstāmais priekšmets. Apdaiks ir līdz sarkasmam ironisks, asprātīgs reālists ar mistikas un fantāzijas uzplaiksnījumiem.

Stāsts par mazpilsētas vidusšķiras ģimenei – Džoannu un Ričardu Meipliem, ir mūžsens un aktuāls – sievietes un vīrieša attiecības, viņu savstarpējā cīņa un mierīga līdzāspastāvēšana.

Galerijas nosaukums

Eksistenciāls un filozofisks temats, kas skar vienu no cilvēka dzīves galvenajiem uzdevumiem – kā veidot jēgpilnas attiecības ar sevi, pasauli, partneriem? Kā turpināt vai neturpināt tās laulības dzīvē? Kas ar laiku notiek ar mīlestību – vai tā pazūd vai transformējas? Kā saprast, ka ir pienācis brīdis pateikties otram par kopā pavadīto laiku, šķirties un piedevām darīt to cieņpilni Varbūt otrs cilvēks Tevī paliek uz mūžu?

Pirmizrādei gaidāma 8. jūnijā.

LA.lv