×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Marija Naumova iesaka Ziemassvēkos uzdāvināt ko tādu, ko nevar ielikt kastītē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Protams, mums visiem patīk dāvināt un iepriecināt mīļotos. Tomēr ir situācijas, kad nav naudas dāvanām. Bet vienmēr var iepriecināt otru cilvēku ar kādu pakalpojumu – pagatavot vakariņas, pieskatīt bērnus, nomazgāt mašīnu vai paveikt kādu citu labu darbiņu,” mudina dziedātāja Marija Naumova, kura dzīvo Francijā, taču bieži ierodas koncertēt arī dzimtajā Latvijā.

Ne vien Ziemassvētkos, bet arī dzimšanas dienās viņa mēdz dāvināt ko tādu, kā vērtība nav mērāma naudas izteiksmē. Piemēram, ja dāvanu nevar ielikt kastītē, taču var izbaudīt ar acīm vai ausīm.

“Reiz mammas dzimšanas dienā sarūpēju ļoti negaidītu dāvanu – svinību laikā vecāku mājoklī ar brašu dziesmu paviesojās gruzīnu ansamblis, kurš tobrīd bija ieradies viesizrādēs Rīgā. Tētis, mamma un viņu viesi bija tā pārsteigti, ka uz brīdi zaudēja valodu,” atceras Marija.

Ziemassvētkos viņa bieži viens dāvinot biļetes uz koncertiem, teātra izrādēm vai kinofilmām.

“Skraidīšana pa pārpildītiem veikaliem nogalina visu skaistumu, tāpēc es cenšos sarūpēt Ziemassvētku dāvanas jau laikus. Manuprāt, vērtīgākās veltes ir tās, kuras sagatavojam no sirds, talkā ņemot izdomu,” pārliecināta ir Marija. Ziemassvētku komercija viņu skumdinot.

Izvēloties dāvanu, viņa vairāk pievērš uzmanību nevis tam, cik dāvana maksā, bet gan, lai dāvana būtu īpaši piemeklēta katram individuāli.

Nesen viņa guvusi lielu gandarījumu, pirmskoliņā, kuru apmeklē Marijas dēls, piedaloties radošajā darbnīcā. Bērni kopā ar vecākiem darinājuši  vilnas lellītes – eņģelīti un putniņu-, ko pēcāk par ziedojumiem pārdot Ziemassvētku tirdziņā un atvērto durvju dienā. Lellītes pagatavošanai bijis nepieciešams tikai diegs, adata un vilna.

Māksliniece vēlējusies nopirkt pati savus darbiņus, taču nepaguva- tos jau iegādājušies citi.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu …, es ielikt varu visur.

Draugiem Facebook Twitter Google+