Apbrīno

Marijas Naumovas muzikālais tilts 16


Marija Naumova
Marija Naumova
Publicitātes foto

31. martā koncertā Jelgavā Marija Naumova ar jauno programmu “Uz ilūziju tilta” uzsāks koncerttūri pa Latviju. Programmā iekļautas oriģinālkompozīcijas no albuma “Uz ilūziju tilta”, kam vārdus sarakstījis Jānis Peters un Kārlis Vērdiņš, bet mūziku komponējis franču komponists, viens no labākajiem “manuš” stila ģitāristiem pasaulē Sebastjens Žinjo.

Ar šo programmu Marija klausītājiem vēlas nest mīlestību, jo, viņasprāt, pasaulē nekas nav svarīgāks par mīlestību. “”Uz ilūziju tilta” ir mans simboliskais tilts starp divām mājām – Latviju un Franciju –, kā arī tilts starp divām paaudzēm – manu paaudzi un vecāko paaudzi. Tas ir tilts starp to, kāda biju pirms desmit gadiem un kāda esmu tagad…” atklāj Marija un piebilst, ka “tas ir Francijas–Latvijas projekts. Es pa to tiltu staigāju uz abām zemēm.”

Marijai tuva ir gan Latvija, gan Francija, bet radošais process nebija no vieglajiem. “Franču mūzikai ir atšķirīgs zilbiskais skanējums. Ar to bija problēmas arī Peteram. Mūsu latviešu mūzikā bāze ir uz četrām rindiņām, ritmiska. Francūžiem cita ritmika, cita melodija. Melodiski garākas rindiņas. Ritmiskais zīmējums ir krietni sarežģīts. Ar tekstu tulkošanu nebija tik vienkārši, jo J. Petera teksti ir tik latviski,” atklāj Marija un neslēpj: “Mūzika ir tik skaista. Aranžijas izklausās vieglas, bet tās ir sarežģītas. Brīžiem izklausās kā klasiskā mūzika, džezs un world mūzika un kaut kur roks. Tāds salikums. Man bija interesanti strādāt pie šā projekta. Arī strādāt Parīzes studijā. Tā bija vienkārši bauda.”

Marija priecājas, ka viņa ir tas vienojošais draudzībā starp Latviju un Franciju. “Uz skatuves satiksies gan mūsu muzikanti, gan franču muzikanti, kas ir rakstījuši šo albumu. Kā es bez savējiem uz skatuves – Andris Buiķis pie bungām, Norberts Skraucis pie basa, Rolands Beļēvičs – akordeons. Varbūt vēl kāds parādīsies. Mums tagad notiek radošais process. Manuprāt, šī būs ļoti skaista programma. Man pašai šis albums ļoti patīk. Es domāju, ka tas ir labākais mans darbs,” neslēpj Marija.

Pa šiem gadiem Marijai izveidojusies vēl viena tradīcija. “Tradicionāli Jelgavā ir pirmizrāde. Es pat nezinu, kāpēc. Tā kaut kā izveidojās, bet tieši Jelgava mūs uzņem pirmā. Pēc tam ceļosim uz Rēzekni, Liepāju, Rīgu, Dailes teātri un skaisti noslēgsim koncerttūri Cēsīs. Mums būs divas nedēļas. Diezgan ātri. Francūžiem arī laiks ir nauda un projektu daudz. Viņi tādi noslogoti muzikanti,” teic Marija.

Klausītājiem Marija atklāj: “Jauno programmu loloju jau sen, vairākus gadus domāju par to, kas atspoguļotu un apvienotu manu dzīvi Francijā ar manām mājām Latvijā. Beidzot tas ir izdevies – Parīzē dzimusi mūzika, neaprakstāma Jāņa Petera dzeja, viegli un skaisti Kārļa Vērdiņa teksti. Ko gan es vēl varu vēlēties? Esmu laimīga!”

 

31. III 19.00 Jelgavas Kultūras nams

1. IV 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzekne

2. IV 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

3. IV 19.00 Teātru namā “Jūras vārti” Ventspilī

6. IV 19.00 Valmieras Kultūras centrā

7. IV 19.00 Ogres novada Kultūras centrā

8. IV 15.00 un 19.00 Dailes teātra Lielajā zālē

9. IV 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bileseparadize.lv

Cena EUR 8 – 35

LA.lv