×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Marimbas mūziķis izcīnījis otro vietu prestižā konkursā

Foto - LETAFoto - LETA

Marimbas mūziķis Guntars Freibergs izcīnījis otro vietu prestižajā Zalcburgas marimbas konkursā, aģentūru LETA informēja mūziķa pārstāve Kristīna Druza.

Trešais Starptautiskais marimbas konkurss, kas tiek uzskatīts par prestižāko marimbas konkursu pasaulē un notiek tikai reizi trijos gados, notika no 30.jūlija līdz 5.augustam slavenajā Zalcburgas Mozarteuma universitātē.

Konkursā šogad piedalījās 66 dalībnieki, kuru sniegumu vērtēja izcili marimbas un perkusiju spēles meistari. Konkursanti sacentās trijās kārtās, katrā no tām izpildot augstākā līmeņa marimbas spēles repertuāru.

Labāko piecu finālistu vidū, līdzās Ķīnas, Bulgārijas un diviem Vācijas pārstāvjiem, iekļuva arī latvietis Freibergs. Trešajā kārtā dalībnieki izpildīja konkursa obligāto skaņdarbu – atzinību guvušā grieķu komponista darbu “Dead Strokes” marimbai kopā ar sitaminstrumentu kvartetu “Viva Nova” un arī sevi reprezentējošu solo priekšnesumu.

Freiberga iegūtā otrā vietā šajā konkursā ir vēl nebijis panākums Latvijas marimbas un perkusiju spēles vēsturē, norādīja Druza.

Freibergs pēc sekmīgas uzstāšanās Maskavas starptautiskajā televīzijas konkursā “Riekstkodis” mācījās Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē. No 2007.gada līdz 2011.gadam viņš studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā.

Mūziķis piedalījies marimbas meistarklasēs pie dažādiem meistariem, kā arī papildinājis prasmes Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā.

Freibergs guvis panākumus vairākos Latvijā notikušos konkursos un septiņos starptautiskos konkursos, kas notikuši Igaunijā, Krievijā, Itālijā, Bulgārijā un Austrijā. Kā solists viņš uzstājies ar orķestriem Latvijā, Krievijā, Vācijā un Bulgārijā.

2011.gadā mūziķis tika nominēts Lielās Mūzikas balvai kategorijā par spožu debiju. Patlaban divdesmit vienu gadu vecais mūziķis studē maģistrantūrā Antona Bruknera Lincas universitātē Austrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+