×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

“Marina 2012” Jūrmalā

janis_anmanis_venecija_gunaars_kusskis_42

Nekļūdīšos, ja teikšu, ka pēdējā laikā lielajos valsts muzejos nav bijušas izstādes, kas aptvertu kā tēlotājas, tā lietišķo mākslu. Jūrmalas pilsētas muzejā līdz 5. augustam tāda izstāde ir skatāma.

 

Izstādē redzami aptuveni 160 darbi, kurus pārstāv vairāk nekā 90 autori. Izstādei ir arī otrs nosaukums: 7. starptautiskā jūras ainavu izstāde “Marina – 2012”. Izstādes dalībnieki aptver galvenokārt Latviju. Starptautisku skanējumu izstādei piedod viesmākslinieki no Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Gruzijas. Izstādē mēs tiekamies ar veciem paziņām, kuru darbi var būt arī bez paraksta: Valdi Bušu, Daili Rožlapu, Pēteri Postažu, Anitu Melderi u. c.

Ar nelielu pienesumu izstādē redzami akvarelisti. Sevišķi mani pārliecināja Zigmunda Šņores darbs. Un kā jau katrā jūrmalnieku izstādē arī šajā redzams grafiķa Imanta Ozoliņa devums. Ja jau izstāde par jūru, tad tajā jābūt pārstāvētai vienai no jūras bagātībām – dzintaram. Šoreiz mums savu dzintara rotu un suvenīru kolekciju demonstrē Kolmaņu dzimta. Autori ir 20. gs. Jūrmalā pazīstami juvelieri: Arnolds Rozēns, Jānis Kolmanis un Mārtiņš Gintēns. Arī pats Jūrmalas muzejs šajā izstādē atvēris savu dzintara pūralādi. Izstādē pārstāvēta arī keramika un ādas apstrāde. Interesantu akcentu piešķir mākslinieces Ievas Janelsiņas brīvā laika un pludmales tērpi.

Fotogrāfijas aizņēmušas veselu zāli muzeja pirmajā stāvā. Gribu pieminēt tikai dažus no fotogrāfiem: Ina Inta Liniņa-Ozoliņa, Ojārs Griķis, Andris Sīmanis, Ojārs Martinsons, Jevgeņijs Pugins u. c.

Izstāde ir atskaite par mākslinieku padarīto no “Marinas – 2011” līdz “Marinai – 2012”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+