×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Marina Kosteņecka: Krievijas kultūras cilvēki tomēr dod cerību uz atmodu (45)

Foto - LETAFoto - LETA

Rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka piedalās Eiropas Kustības Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecības un Eiropas Parlamenta informācijas biroja rīkotajā konferencē par godu Eiropas dienai.

Sen jau neesmu politikā un netaisos tur atgriezties. Tātad man nav jākrāj punkti, lai tiktu kaut kur ievēlētai vai lieku reizi vienkārši pamanītai sabiedrībā. Taču es esmu un līdz mūža galam ceru arī palikt Latvijas pilsone. Esmu arī Latvijas krievu rakstniece, un tieši tāpēc ilgāk vairs nevaru klusēt.
Man gribētos lepoties ar izcilu, visā pasaulē atzītu Krievijas kultūru, bet nu es to vairs nevaru darīt, jo izjutu milzīgu kaunu par tiem daudziem Krievijas kultūras darbiniekiem, kuri parakstīja vēstuli ar atbalstu Putina politikai Ukrainā.

Jā, parakstīja daudzi (pāri par simts cilvēkiem), bet ne visi! Jo arī šodien krievu kultūrā darbojas izcilas personības, kuru nostāja ļauj man cerēt uz kādreizējo Krievijas atmodu. Kā piemēru varu minēt krievu režisoru Andreju Končalovski ar viņa teikto rakstā “Nošausminies pats par sevi!”, kas aicina krievu tautu mosties.

Raksts beidzās ar vārdiem: “Es gribētu lepoties ar savu Dzimteni, bet man par viņu ir kauns! Kad es pēdējo reizi lepojos ar Dzimteni? Neatceros! Taču man ir pilnīgi skaidrs, ka PATIESĪBA par to, kādā stāvoklī atrodas mūsu tauta, PATIESĪBA, kura tiktu pateikta skaļi visai pasaulei, izsauktu manī, un ne tikai manī, lielāku lepnumu, nekā mūsu hokejistu uzvara Olimpiskās spēlēs.”

Paldies, Meistar, ka Jūsu paraksta nav starp to daudzu Krievijas kultūras darbinieku parakstiem, kuri 2014. gada 12. martā nodeva savu Dzimteni.

Marina Kosteņecka, rakstniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Jeļcina laikos inteliģence viesa zināmu optimismu. Bija interesantas grāmatas, filmas. Manai ausij krievu mūzika ir slikta trokšņa paraugs. Tāpēc likās neticami, bet krievu mūzikā parādījās balsis, kurās gribējās ieklausīties. Arhīvu lēna vaļā vēršana radīja cerību, ka krievu kultūras pamats būs nevis meli un fantāzijas, bet eiropeiski – tiekšanās pēc patiesības. Lai ārstētu ir nepieciešama diagnoze. 2007.g. tas viss sāka diezgan strauji pazust, darot krievu kultūru par izcili neinteresantu. Varbūt ka labi priekš latviešiem, pēc 50 apspiestības gadiem der paskatīties, kas ir noticis citu mums radniecīgu un mazāk radniecīgu kultūru laukā. Tikai tam neinteresantumam sāk līdzi nākt slikta smaka. Pūstošu rumpi prasās aprakt vai vismaz dezinficēt ar kaļķiem. Mēris nav tā labākā lieta.

 2. JĀNIS BRIESMĪGAIS Atbildēt

  Pilnīgi manas domas. Jo citādi, lasot ru Delfus, var vien nošausmināties par šejieniešu agresiju un atbalstu Putļiram-Rasputinam. Lai Jums veselība, Marina!

 3. dekolonizācija!!!!

 4. Visu cieņu Jums, Marina! Jūs sākāt Atmodu Latvijā, bijāt un esat Latvijas patiess draugs. Esmu aizkustināts. Paldies, Marina!

 5. Godīgi sakot, man ir bail par Krievijas inteliģenci! Reliģiozie nacisti Krievijā rīt bez sirdapziņas pārmetumiem var sākt slepkavot inteliģenci un neviens viņus neapturēs. Vai kāds ir papētijis, kas Krievijā šodien ir “Melnā sotņa” un kādu propagandu tās adepti pauž un kāda Staļina izveidotajai baznīcai ar to visu ir saistība? Vakar Gruzija, šodien Ukraina, bet rīt jau nāksies ciest inteliģencei!

 6. Vai cien. rakstniece domā to “krievu atmodu”, kas bija vērojama Jeļcina laikos? Vai grib tādu, kā tagad Ukrainā, ar “pravij sektor” priekšgalā? Bet varbūt vēl kādu citu, tikai sev vien zināmu? Un tādu, kas pakļāvīgi sekos SVF un ASV pavadā?

 7. Dzintra Klētniece Atbildēt

  Gribu izteikt savu vispatiesāko prieku, ka rakstniece un publiciste Marina Kosteņecka ar tik skaidru un nepārprotamu viedokli skatās uz mūsu visu šodienu un rītdienu. Tas ir ļoti svarīgi mums te un tagad, un citur. Paldies!

 8. Cienījamā Kosteņeckas kundze ! Jūs esat vērtība gan krievu , gan latviešu kultūrai un saku Jums PALDIES par drosmi , toleranci un godīgumu !!!

 9. Marina! Joprojām ar Jums lepojos!

 10. Paldies,Marina! Ar sveicieniem no Austrijas
  Maris Skuja

 11. Končalovskis Krievijā šobrīd ir kā saucēja balss tuksnesī!

  Un tomēr piekrītu Kostaņeckai! tTur ir cerība un pienāks laiks ,kad tādu balsi meklēs un ieklausīsies!
  Paldies -Marinai!
  Ir patīkami apzināties šajā laikmetā,ka ir cilvēki ,kas paliek krietni pie visām varām un visos laikos!

 12. Paldies par Jusu vardiem!♡

 13. Paldies , cienījamo rakstniec ! Lai Jums veselība . Un mums visiem kopā .miers !

 14. maz ticams

 15. Paldies Kosteņeckas kundze ! Veselību Jums un ilgus gadus!

 16. Paldies Jums ari no Lietuvas.

 17. ‘Skic! Paz’udi no ac’im,Krem’la lakst’igala!

 18. Увы мадам, для нас вы совсем не авторитет. Ещё со времён атмоды, мы помним своих «героев». Вы всё более и более напоминаете бабу Леру. Не читал ваших книг, и не собираюсь этого делать. Ошибочно думать, что вы, хоть каким то образом, отражаете мысли и чувства русских людей в Латвии.

 19. Normāla cilvēk normāls viedoklis un nav mazsvarīgi ka šobrīd to izsaka krievu tautības cilvēks

 20. Domāju, ka liela daļa parakstītāju safabricēta, atrodās pat tādi kas nezina, ka ir parakstijušies. Kā parasti strādā krievu propagandas mašīna, kas visu sakropļo. Tie kas parakstijušies pārsvarā ir visādu teātru un ..film.. vadītāji, kuri vai nu saņems papildfinansējumu, vai nu netiks klapēti ciet. Var tikai brīnīties par to, kāds lērums visādu filmu par varonīgiem čekistiem ir pern saražots Krievijā un cik sakropļoti un stulbi parādīti tur baltieši. Prasības pret mākslu un kultūru ļoti zemas, Galvenais lai kāds izbļaujās filmas gaitā Krievijas poziciju par mūsu neatkarību. Bet vel stulbāk viņi paši tur izskatās. Man arī būtu kauns par tādiem “māksliniekiem”. Kā saka krievu paruna “nauda(vara) ir prāta nevajag”.

 21. Paldies. Ir krievu tautā vēl palicis gods un sirdsapziņa. Kaut tikai tas netiktu nodzēsts! Kad skatos televizoru un redzu kā plašajā Krievijā zem plīvojošiem karogiem auro nozombēto bari,kļūst saprotams,kurā valstī atdzimst nacisms,fašisms.

 22. Vienmer esmu cienijusi Jus un Jusu darbibu Latvija ,zel ka daudzi gudri cilveki nodod savu sirdsapzinu naudas un stavokla del..!Jus esat lielaka latvijas patriote neka viens otrs ,kurs blaustas par Latvijas labklajibu,veselibu un dzivesprieku Jums!

 23. Pēdējās ziņas liecina, ka daudzi nemaz to vēstuli nav parakstījuši.

 24. Paldies,mīļā rakstniece par jūsu vārdiem un par to,ka neklusējāt. Mēs latvieši vienmēr esam ar jums lepojušies. Kaut būtu vairāk tādi krievu tautības cilvēki,kāda esat jūs.

 25. Paldies, ka neklusējat

 26. Ar šo atklāto un “netoleranto” tekstu M.Kostaņeckas kundze ir atjaunojusi savu – mūsu tautas domubiedru statusu, kas vienu brīdi mūsu acīs bija sašķobījies. Paldies, bet… tas ir piliens šeit esošo pretlatvisko urlu-psrs plīša desanta un kriminālistu jūras vidū! Tikai atbrīvojot Latvijas valsti no šiem naidīgajiem un nelūgtajiem “ciemiņiem” – okupantu pēctečiem un to gara pārmantotājiem varam cerēt uz mūsu valsts atjaunotni un uzplaukumu!

 27. Paldies.

 28. Гражданская позиция Atbildēt

  Мадам,латышская новодворская.

 29. Visu cieņu Marinai Kosteņeckai.

 30. latviešiem arī bomžu gana, vēl pavairojam ar pabalstiem

 31. manu paziņu vidū arī nav glupo krievu=staļinistu laupītāju=parazītu, cilvēki kā cilvēki, visu cieņu

 32. Tik par daudz parakstījās zem nosodījuma, Mihalkovs, Gaidajs…

 33. Ķīnas tautas vadonis biedrs Mao-dze-duns reiz teica ,ka tautas dvēsele ir balta lapa,kurā var ierakstīt vis skaistākos hieroglīfus.Savu gribu tautu dvēselēs ierakstīja biedrs Ļeņins,biedrs Staļins,Hitlers un kāpēc tas būtu liegts čekistam Putinam.

 34. Viens sakarīgs raksts …..

 35. Marina Kosteņecka. Mēs latvieši Jūs ļoti cienam. Būtu labi, ja krievu tautības cilvēki saprastu ka Krievijas prezidents ir aizgājis par tālu. Biju izbrīnīta par daudziem krievu kultūras darbiniekiem kas parakstīja atbalstu Putina agresijai pret citu tautu. Ar viņiem kaut kas nav kārtībā.

 36. Sirsnīgs paldies, cienījamā Marina Kosteņecka!

Draugiem Facebook Twitter Google+