×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Uldis Šmits: Partija, kas uzdzen bailes teju visās Eiropas galvaspilsētās (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

"Nacionālās frontes" līdere Marina Lepēna

Viņš gan ir atstādināts no Francijas Nacionālās frontes lietām, tomēr atkal jāsāk ar viņu. Kā vienmēr, kad ir runa par šo partiju, kas uzdzen bailes teju visās Eiropas galvaspilsētās. Tāpēc Francijā ikvienas vēlēšanas – arī nupat notikušās reģionālās – kalpo par sava veida barometru.

Par Menhīru (tulk. – vecs akmens bluķis) iedēvēts Bretaņā dzimušais Žans Marī Lepēns. Monolīts veidojums, kas nav izkustināms no savas pozīcijas. Laika gaitā tā arī politiskā ziņā palikusi nemainīga, sagādājot problēmas Marinai Lepēnai, kura ar tēva svētību 2011. gadā stājās NF priekšgalā. Žanam Marī tika radīts partijas goda priekšsēdētāja amats cerībā, ka viņš pārāk netraucēs iedabūt partiju valstī pieņemtās politiskās kultūras rāmjos un augstākās varas gaiteņos. Tomēr Menhīrs arvien skaļāk apšaubīja šo taktiku, ko uzskatīja par partijas identitātes nodevību. Situācija nokaitējās līdz baltkvēlei pavasarī, kad “vecais” kārtējo reizi pievērsās Otrā pasaules kara tematikai, intervijās paziņodams, ka neuzskata maršalu Petēnu par nodevēju, un atkārtodams, ka gāzes kameras esot “vēstures detaļa”. NF spice nolēma pa­triekt Žanu Marī no partijas, kas noveda pie tiesu darbiem, un nokaitinātais patriarhs joprojām neskopojas ar dzēlīgiem mājieniem. Nacionālā fronte esot nonākusi homoseksuāli orientētu sprukstiņu iespaidā, viņš sūkstās.

Viena daļa biedru pameta partijas rindas. Toties piekritēju loks ir paplašinājies. Pēc Eiroparlamenta vēlēšanām NF sāka sevi uzskatīt par “Francijas pirmo partiju”. Tomēr aktīvo pilsoņu vairākums arvien ir gatavs balsot pret NF, kas pierādījās arī pagājušās nedēļas reģionālo vēlēšanu otrajā kārtā – NF neguva uzvaru nevienā reģionā. Labākās izredzes bija Marinas māsasmeitas un Žana Marī mazmeitas Marionas Marešalas Lepēnas vadītajam sarakstam dienvidu reģionā “Provansa–Alpi–Kotdazīra” (otrajā kārtā ieguva 45%). Viņas uznāciens uz politiskās skatuves notika 2012. gadā, kad Mariona 22 gadu vecumā kļuva par jaunāko jebkad Nacionālajā sapulcē ievēlēto deputāti. Šī straujā izvirzīšanās, pateicoties Lepēna vārdam, daļēji izskaidro Marionas diezgan sarežģītās un varbūt NF iekšienē kārtējo konfliktu vēstošās attiecības ar tanti Marinu. Mariona cenšas nejaukties Lepēnu ģimenes strīdā, taču viņa ir idejiski tuvāka Menhīram.

Kas tad šobrīd ir Nacionālā fronte? Ja atmet pāris frāzes, varētu likties, ka NF ekonomiskā programma rakstīta komunistiskās partijas vajadzībām, bet ārpolitikas nostādnes akceptētas Kremlī: “Parīzes– Berlīnes–Maskavas ass”, “Paneiropas savienība” ar Krieviju kā lielo balstu un izteikts antiamerikānisms. Marinas ārpolitiskajiem padomniekiem ir visai cieši sakari ar Maskavu, un viņa pati vismaz dažas reizes viesojusies pie Valsts domes priekšsēdētāja Nariškina. Par Eiropas Savienību NF apgalvo, ka tieši Francija vissāpīgāk cietusi no Šengenas zonas un eiro ieviešanas un maksājumiem ES budžetā. Personiski Marina gan tāpēc cietusi nav, jo ir ilggadēja Eiroparlamenta deputāte, kas galvenokārt izpaužas kā pārstāvniecība EP algu sarakstos (Menhīrs tajos figurē vēl ilgāk), turklāt ir pieķerta pārāk vaļīgā EP piešķirtā finansējuma izlietojumā. Tā gan nav vienīgā un arī ne būtiskākā NF raksturīgā pretruna.

Pagaidu secinājums – NF iekšējās mutācijas un Eiropu pārņēmušās krīzes veicina Lepēnu ģimenes uzņēmuma ietekmi, kas tomēr nebūs pietiekama valsts varas pārņemšanai Francijas Republikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Manuprat sajas dienas visiem butu tu jaseko!!! kads kas ved uz prieksu un neierobezo sevi lieki!!!

 2. lai kādi ir mani iespaidi par frančiem ( visdažādākie un daudz) , es nekādi publicitātē nesāktu kādus no tiem ķidāt vispārināti, lai personificētu vai peltu. Viena iemesla pēc- tur ierodoties, es kartu reizi esmu šīs valsts un tautas ciemiņš. Un saimnieka ģimenē ciemiņš nesāk pelt saimnieka sievas māti…. Francijas Republikai būtu pamats neielaist Uldi Šmitu Francijas teritorijā , pamatojot to ar necieņas izrādīšanu valstij un tautai

 3. Nav brīnums, ka liberastam Uldim Šmitam bailes uzdzen visi, kuri nav liberāļi, un tur jau nav būtiski, vai tie ir latvieši, krievi, franči, sīrieši , vācieši…. galvenais Ulda Šmita ilggadējās propagandas prozas jājamzirdziņš ir- mūs apdraud. Kas apdraud- nav tik būtiski, mēs viņus unoficēsim, klaificējot vienā maisā.Patlaban Ulda Šmita tops ir kemlini. ….un laikam es nekļūdīšos, Uldis Šmits par šo noteikti saņem honorārus, arī no LA…
  Periodiski Uldis Šmits mēģina pārrkastīt ne tikai notoekošo , bet vēsturi, tam piedodot norūpējušā patriota pozīciju. Tad nu vienreiz nosaukim lietas citādi, nejaucot vienā meitu, māti un vecmāmiņu….
  LR iegāja pasaulē, kuru liberāļi tagad dēvē par Rietumu pasauli ( bet jādēvā būtu- par liberālo Rietumu tagadējo pasauli) 1990. gadā, kad kardināli sākās LR sabiedrības ievilkšana liberālo Rietumu tā saucamajās vērtībās, tā saucamajos ideālos, tā saucamajā ekonomikā, tā saucamajā mākslā, tā saucamajā kultūrā tā saucamajā zinātnē….. Īsāk- no kultūras, garīguma, izziņas, mākslas, tautsaimniiecības, zinātnes… ezotēriski- zemes pasaules ĶONFORMISMA( dzīves veida) vai SĀTANISMA pasaulē. Un tagad mēs tajā slīdam, slīktot liberālās demokrātijas sūdos. Sākot no audzināšanas- tagad sociālās integrēšanas, morāles- tagad dzimumtiesībām, kultūras- tagad kultūru industriju…. mēslos. Jebkurš, kurš to nepieņem ( lai kas tas būtu, kādā valstī būtu un ko darītu) ir ienaidnieks . Un Uldis šmits ir tikai pasūtījumu izpildītājs, tos klasificējot un idenficējot.
  Šmit, neraksti vairāk par Franciju. Ne tu Franciju un frančus zini, ne arī izproti. Labāk raksti par liberālās demokrātijas priekšrocībām. Mazāk smirdēs…

 4. Gejropieši grib,lai Francija kļūst islama kalifāts,ka ir pret vienīgo katoļticīgo aizstāvošo partiju?

 5. Kas tas par EP finansējumu ?
  Vai to piešķir arī latvāņiem ?

 6. Varbūt Šmitam bikses trīc, bet normāli cilvēki, kuri ir pārcietuši komūnismu un krievu nacismu, spēj racionāli izvērtēt šīs partijas programmu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+