×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: prezidents sveic mazo princi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pozitīvās emocijas palīdz pārvarēt vai vismaz uz laiku aizmirst grūtības

 

“Viņš ir tikai nepilnu dienu vecs, bet jau slavenāks par jums visiem,” vakar interneta sociālajos tīklos rakstīja kāds asprātis. Runa, protams, ir par britu karaļnama jaunāko locekli – prinča Viljama un viņa dzīvesbiedres Kembridžas hercogienes Keitas dēlu, kura vārds gan vēl nav publiski pavēstīts. Plašsaziņas līdzekļu nenormāli lielā aizrautība ar šo notikumu jau izpelnījusies kritiku. Piemēram, karikatūras, kur attēlots no reportieru “armijas” bēgošs stārķis ar mazuli knābī. Vai žurnālisti, kas netīšām iemaldījušies Betlēmē un ieraudzījuši tur jaundzimušo Jēzu Kristu, ir vīlušies, ka tas nav īstais bērns, kuru viņi meklējuši un vēlējušies iemūžināt.

Lai gan šķiet, ka šis notikums ir pavisam nepolitisks, iespējams, tā tomēr nav. Pērn, kad Eiroparlamentā izjautājām deputātu no Vācijas Budžeta komitejas locekli Reimeru Bogi, viņš cita starpā norādīja uz ekonomiskajām problēmām, ar kādām tuvākajā laikā nāksies saskarties Lielbritānijai, un it kā jokojoties piebilda, ka ziņa par Keitas Midltones grūtniecību nākusi īstajā laikā. Britu premjers Deivids Kamerons varēšot uz brīdi atviegloti uzelpot, jo sabiedrības uzmanība tagad būšot piesaistīta jaunumiem no karaļnama. Pozitīvās emocijas palīdzēšot pārvarēt vai vismaz uz laiku aizmirst grūtības. To labi saprot ne tikai Lielbritānijā, bet arī pie mums – ne velti politiķi ir neapmierināti, ka Latvijas televīzija nav parādījusi tiešraidē Latvijas U-20 izlases basketbolistu spēles, un Zaļo un zemnieku savienība pat vēlas par šo jautājumu spriest Saeimas komisijas sēdē.

Taču, atgriežoties pie jaundzimušo tēmas, mazais britu troņmantnieks ir saņēmis oficiālu apsveikumu arī no Latvijas Republikas. To valsts vārdā nosūtījis prezidents An­dris Bērziņš. “Jaunas dzīvības ienākšana pasaulē ir īpašs notikums. Apsveicu visu Lielbritānijas karalisko ģimeni, bet jo īpaši jaunos vecākus. Novēlu mazajam princim veselību un dzīves gudrību! Lai viņu visas dzīves garumā apvij tuvo cilvēku un Lielbritānijas tautas mīlestība!” – tā savā apsveikumā raksta Valsts prezidents. Jauki! Vienīgi te nākas atcerēties, ka A. Bērziņš savulaik nolēma neturpināt sava priekšgājēja Valda Zatlera ieviesto tradīciju nosūtīt personiski parak­stītu apsveikumu katram Latvijas jaundzimušajam. Viņi, protams, nav nekādi prinči un princeses. Gan jau, ka tā tika ietaupīts arī nedaudz naudas – uz pozitīvo emociju rēķina.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+