×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Samierināšanās ar “kabanovismu”

Foto - LETAFoto - LETA

Atļaušos šo parādību šoreiz saukt tās sevišķi spilgta pārstāvja vārdā par “kabanovismu”. “Saskaņas centra” Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs kā ilggadējais avīzes “Vesti segodņa” autors vislabāk attīstījis savas spējas šajā virzienā, lai gan viņam ir talantīgi sekotāji partijā.

 

Atšķirībā no partijas līderiem šie ļaudis nemaz necenšas izmantot piefrizētas frāzes. Tā tik trūka! Ne jau ar to viņi taisa politisko kapitālu un izcīna sev vietas parlamentā vai pašvaldībā. Tieši pretēji – viņu uzdevums ir regulāri un neatlaidīgi gānīt Latviju un latviešus.

Bet ne jau par “kabanovisma” eksistenci ir stāsts, bet par tā politisko adoptēšanu. Savulaik, kad “Saskaņa” sanaidojās ar “PCTVL”, piesaistot sev lielāko daļu krievu vēlētāju balsu un nolemjot Ždanokas partiju lēnai nāvei, netrūka ekspertu, kas centās šīm politiskajām norisēm rast plašāku sabiedriski ideoloģisku skaidrojumu. Proti, tas liecinot, ka Latvijas krievi (vismaz tie, kas ir pilsoņi) pateikuši “nē” radikālismam, kļuvuši mērenāki. Dažas reizes šiem atzinumiem pievienojās arī mājieni par nepieciešamību atalgot šīs politiskās pārmaiņas, iekļaujot “SC” valdībā, kam sekoja aizvainojums, ka pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām 2011. gadā tas tomēr nesekoja.

Droši vien, ka attīrīšanās no “kabanovisma” būtu vismaz starta punkts, lai to varētu sākt apspriest, taču tas nenotika un maz ticams, ka pārskatāmā nākotnē tiks darīts, ko apliecina arī “Saskaņas” kandidātu saraksts Rīgas domes vēlēšanām. Tajā atrodami vismaz divi gānīšanās meistari.

Ar 55. numuru sarakstā kandidē Ruslans Pankratovs, par kura “spilgtajiem” izteikumiem “Latvijas Avīzē” jau rakstīts agrāk. “Padomju Savienībā Latvija bija savienības “eiropeiskā seja”. Tagad Eiropas Savienībā Latvija ir Eiropas pakaļa,” paziņojis Pankratovs. Latvijas valodnieki esot “perversi tipi, kas iet vienā ierindā ar nacistu noziedzniekiem”. Ai, ko tur valodnieki… visā Latvijā valda nacisms, Pankratovs paziņo intervijā Maskavas žurnālistam, jo “viena iedzīvotāju daļa nolēmusi, ka otrai daļai vispār nav tiesību”. Var just, ka viņš jūtas ļoti lepns par sevi, it kā būtu paveicis neiedomājamu varoņdarbu. “Draugi man saka, pēc šiem izteikumiem tevi noteikti deportēs no Latvijas,” apgalvo R.Pankratovs. Kā redzams – ne tikai nav deportējuši, bet pat vēlēšanās ļauj piedalīties. Te nu bija – nacisti… Ne gluži tik bravūrīgi un izaicinoši, bet līdzīgu meldiņu velk kandidāts nr. 57. Igors Kuzmuks, kura viedokli regulāri publicē avīze “Vesti segodņa”.

Gan Pankratovs, gan Kuzmuks jau šobrīd ir Rīgas domes deputāti, ko arī parasti cenšas uzsvērt. Situācija gan ir zīmīga ar to, ka gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās šie politiķi nepiedalās no “SC”, bet no saraksta, kas saucas “Saskaņas centrs”/”Gods kalpot Rīgai”. Tātad “kabanovisms” tiek akceptēts jau divu partiju līmenī, un šo krupi Rīgas varas kumosiņa dēļ gatavi norīt arī Eiženija Aldermane, Juris Zaķis, Ainars Baštiks, Sarmīte Pīka, Ausma Cimdiņa, Andrejs Požarnovs un citi. Viņi visi ir vienā sarakstā. Te nu jāatgādina, ka Rīgas domes vēlēšanas parasti tiek raksturotas kā ģenerālmēģinājums pirms Saeimas vēlēšanām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+