×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. decembris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Slepkavas meklējot (45)

http://blog.stepanivanovichkaragodin.org/http://blog.stepanivanovichkaragodin.org/

Kremļa propagandas kanāli par to, protams, nevēsta. Mazliet savādi, bet arī Latvijā šis stāsts pagājis garām gandrīz nepamanīts. Lai gan uz mums tas attiecas, patiesībā pat ļoti!

Jauns cilvēks no Krievijas pilsētas Tomskas Deniss Karagodins 2012. gadā sāka nopietnu izmeklēšanas darbu, lai noskaidrotu sava vectēva – zemnieka Stepana likteni. Savā interneta dienasgrāmatā viņš pats raksta, ka tikai turpinājis to, ko ģimene jau darījusi kopš 1928. gads, kad vecvectēvs tika apcietināts par pretpadomju darbību. Pēc kārtējās apcietināšanas 1937. gadā viņš vairs neatgriezās.

Sākumā ģimenes vēlme bijusi tīri cilvēciska – uzzināt, kur atrodas ieslodzītais un kā viņam var palīdzēt. Stepana sieva Anna pati braukājusi pa ieslodzījuma vietām, cenšoties iegūt kādu informāciju, kamēr VDK piedraudējusi, ka šāda pašdarbība nav pieļaujama. Kad pagājušā gadsimta 50. gados noskaidrojās, ka Stepans vairs nav starp dzīvajiem, par mērķi kļuva noskaidrot, kur viņš apglabāts un kādi bija viņa nāves apstākļi. Savukārt mazmazdēls nolēma iet tālāk – uzzināt, kas ir vecvectēva bendes un panākt, ka šie cilvēki tiek sodīti. Pēc vairāku gadu pūliņiem viņam ir izdevies Krievijā šķietami neticamais: iegūt dokumentu – nošaušanas akta kopiju – ar visiem parakstiem zem tā. Daudzi cer, ka tas varētu būt jauns pavērsies staļinisko represiju izmeklēšanā un patiesības atzīšanā.

Pret Stepanu Karagodinu tika safabricēta apsūdzība par līdzdalību spiegu-diversantu grupā, kas esot darbojusies Japānas valdības labā. Tā bija daļa no Staļina Lielā terora ietvaros īstenotās “harbiniešu operācijas” (harbinieši – apzīmējums krieviem, kuri izveidoja Harbinas koloniju Tālajos Austrumos, tagadējā Ķīnas teritorijā, kur pēc pilsoņu kara bija patvērušies daudzu baltie emigranti). Denisa vecvectēvu nošāva 1938. gada 21. janvārī. Jau 50. gados, pēc Staļina nāves, viņš gan tika reabilitēts, taču neko vairāk par viņa nāves apstākļiem ģimenei uzzināt neuzdevās.

Pēc piecu gadu neatlaidīgiem pūliņiem, nosūtot daudzus pieprasījumus Krievijas Federālā drošības dienesta (“čekas” mantinieka) struktūrām, D. Karagodins šā gada novembrī saņēma “aktu par nošaušanu”. Viņš pats spriež, ka iespējams, esot pirmais cilvēks, kuram to izdevies izdarīt, jo Krievijas varas iestādes cītīgi glabā savus tumšos noslēpumus.
Vēl viena nozīmīga un emocionāla epizode šajā stāstā – pēc tam, kad D. Karagodins bija interneta dienasgrāmatā un sociālajos tīklos publiskojis atbildīgo cilvēku uzvārdus, viņam atrakstīja sieviete, kas izrādījās mazmeita vienam no bendēm – Nikolajam Zirjanovam, bijušajam Tomskas cietuma priekšnieka vietniekam. “Jau vairākas naktis nevaru aizmigt,” viņa raksta – “ar prātu saprotu, ka neesmu vainīga tajā, kas noticis, bet nespēju aprakstīt tās sajūtas, ko pārdzīvoju.” Viņa atklāj, ka otrs viņas vectēvs padomju gados ticis represēts un “tagad izrādās, ka vienā ģimenē ir gan upuri gan bendes”. Viņa lūdz piedošanu un izsaka pateicību par darbu, kuru D. Karagodins veic patiesības noskaidrošanai.

Nedomāju, ka plaši jāskaidro, kāpēc notikušais ir būtisks Latvijai un latviešiem. Pietiktu atgādināt, ka 1937.-1938. gada Lielā terora ietvaros bija ne vien “harbiniešu operācija”, bet arī īpaša “latviešu operācija”, kuras laikā aizdomās par “spiegošanu, diversijām, pretpadomju un nacionālistisku darbību” tika aizturēti vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēki. Ir informācija, ka šajā laikā nošauti un masu kapos dažādās vietās apglabāti 16 573 latviešu. Nerunājot pat par tiem noziegumiem, kas tika pastrādāti pēc 1940. gada okupācijas.

Vai ir iespējams noskaidrot patiesību? Vai kādreiz izdosies uzzināt slepkavu vārdus? Pašlaik šie jautājumi nav atbildami, taču aprakstītais piemērs rāda, ka tā nav neiespējamā misija, ja vien pietiek apņēmības un spēka.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Paga, paga es labi papētīju 40 000 čekistu sarakstu, kas ir publicēts un pieejams internetā – latviešu vārdi, uzvārdi un tēvvārdi tur arī atrodami.

  • Nu gan atklāji jaunumu! Arī latviešu vidū bija nodevēju. Tāpat kā no 1937. līdz 1938. gadam nenošāva un 1941. gadā nedeportēja tikai latviešus, bet arī Latvijai uzticīgos cittautiešus.

 2. nezinu par propogandas kanāliem, bet krievijas televīzija šo rādīja

 3. arprac 12. decembris, 2016 20:05
  Atbildēt

  Nozelojamakais, ka mums vel ir tadi “latviesi”, kuriem kremla melu propaganda ta izskalojusi tos tuksumus, kur cilvekiem ir smadzenes, prata aptumsuma del zaudejusi pat jebkuras morales paliekas un cienu pret pasu izsutitajiem, nosautajiem senciem, radiem, joprojam slavejot un atbalstot Kremla politiku, jo… talakais pec Kremla melu propagandas notim.., visi sliktie, cekisti labie..
  Atliek tikai ceret, ka sie “labie” viniem pasiem kada legeri sos “labumus” ari izradis pilna mera…

 4. Tāds ir patiesais teksts: Atbildēt

  Atbildot kodīgi sarkano lopiņam, tā varētu izskatīties īstā atbilde:

  Mārim visdrīzāk kā, iespējams, ideoloģiski NEpietuvinātam psrs stila vēstures pārrakstītājiem, kas nāves nometnes tikai par tādām rehabilitācijas nometnēm sauca, bet tikai nacistu nometnes par īstām dēvēja VISDRĪZĀK loģiski un pamatoti vēlējās NOSKAIDROT, KA SARKANĀ TERORA ĪSTENOTĀJS UN KONKRĒTĀ GADĪJUMĀ MĒLĪTES NOSPIEDĒJS IR, piem. NE jau bērziņi, kārkliņi, bet Šustina tautieši, gan Latvijā ,gan krievijā augušie un masveidā!
  Par to visu mums, psrs un kremļa vergiem vajadzētu labāk paklusēt, jo nav ko lepoties ne par tā sauktajiem Sarkanās Gvardes strēlniekiem, ne a no kuriem latvieši bija labi ja 10-15%. Arī daudzo policaju bataljoniem, skaitā septiņiem bija tikai un vienīgi krievu etniskā piederība, arī šucmaņiem, aizsargiem, dažāda ranga firerīšiem, bija arī žīdu tautības, kas pēc tam veidoja par “slaveno” SS divīziju pamatkodolu!
  Ja vēl ņemam vērā, ar ko šīs visu tautību personas nodarbojās pirms brīvprātīgās iestāšanās SS divīzijās, tad būtu labāk par to psrs-kremļa melu kules te paklusējuši!
  Kāpēc tā notika? Slēptais kreivu šovinistu ienaids uz ebrejiem un Latvijas krievu “buržujem” bija tikai fakultatīvs apstāklis. Patiesībā bija skaudra izvēles iespēja- vai nu tu ej strādāt pusbadā rīpnīcās, kantoros utt. vai pie pilnas apgādes psrs okupācijas karaspēkam un tavi pārējie ģimenes locekļi vairs nebūs pusbadā un netiks arestēti kā tautas ienaidnieki vai fašistu slēpēji utt. un vēl arī saņemsi ļoti labu atalgojumu tiem laikiem un tavi tuvinieki izdzīvos! Rubļu jūdasa graši šo personu algas dienā bija liels atspaids kolaborantu ģimenēm un derēja, kā zināms morāls ataisnojums savas tautas nodevējiem.
  Un lai man, rūdītam svešo pakalpiņam pasaka, ka līdzīgos apstākļos vairums nebūtu rīkojušies tāpat!

 5. Nozelojamakais, ka mums vel ir tadi “latviesi”, kuriem kremla melu propaganda ta izskalojusi tos tuksumus, kur cilvekiem ir smadzenes, prata aptumsuma del zaudejusi pat jebkuras morales paliekas un cienu pret pasu izsutitajiem, nosautajiem senciem, radiem, joprojam slavejot un atbalstot Kremla politiku, jo… talakais pec Kremla melu propagandas notim.., visi sliktie, cekisti labie..
  Atliek tikai ceret, ka sie “labie” viniem pasiem kada legeri sos “labumus” ari izradis pilna mera…

 6. Paldies uzņēmīgajam cilvēkam! Tas patiesi ir piemērs,kam sekot. Un paldirs arī slepkavas radiniecei! Tas tikai lieku reizi pierāda,ka arī mūsu ČK maisu atvēršanai ir lielāka jēga kā dažiem šķiet..

 7. Daudz apņēmības un spēka. Un rezultāts jau zināms – vectētiņi (vai viņu radi un draugi) ir pastrādājuši nejaucības cits pret citu.

  • Tu stulbeni anonīmais laikam nejēdz, ka noziegumus izdarīja pret cilvēkiem, kuri nekādās apsūdzībās NEBIJA VAINĪGI. Šodien pilni mēdiji ar vispārīgiem apvainojumiem, iebiedēšanām, draudiem pret latviešiem, kas savā zemē nevienu neapdraud. Steigšus ir jāveic profilakse, lai minētā vēsture neatkārtotos nekad.

 8. Gan tolaik, gan tagad , krievu stulbeņiem (čekistiem un komūnistiem) visur rādās spiegi un diversanti, tā ir viena slepkavnieku suga.Nesaprotu, kā Zeme viņus nes?

 9. “Lai gan uz mums tas attiecas, patiesībā pat ļoti!”
  Kādā, īpaša sakarā, tas attiecas uz mums?
  Nezinājām, ka tas režīms bija zvērīgs?
  Tagad sāksim meklēt cietumu priekšniekus, to vietniekus…?
  Darīt mums nav ko?

  • Mārim visdrīzāk kā, iespējams, ideoloģiski pietuvinātam vēstures pārrakstītājiem, kas nāves nometnes tikai par tādām rehabilitācijas nometnēm savās publikācijās un grāmatelē sauc, VISDRĪZĀK ŠAUSMĪGI GRIBĀS NOSKAIDROT, KA SARKANĀ TERORA ĪSTENOTĀJS UN KONKRĒTĀ GADĪJUMĀ MĒLĪTES NOSPIEDĒJS IR, PIEMĒRAM, BĒRZIŅŠ VAI KĀRKLIŅŠ!
   Par to visu mums vajadzētu labāk paklusēt, jo nav ko lepoties ne par tā sauktajiem Sarkanajiem strēlniekiem, ne arī daudzo desmitu policaju bataljoniem, šucmaņiem, aizsargiem, dažāda ranga lāgerfireriem, kas pēc tam veidoja mūsu slaveno SS divīziju pamatkodolu!
   Ja vēl ņemam vērā, ar ko šīs personas nodarbojās pirms “brīvprātīgās” iestāšanās SS divīzijās, tad būtu labāk paklusējis!
   Kāpēc tā notika? Ienaids uz ebrejiem un krieviem bija tikai fakultatīvs apstāklis. Patiesība bija pārāk skaudra- vai nu tu ej strādāt pusbadā okupācijas karaspēkam un tavi pārējie ģimenes locekļi pusbadā var neizdzīvot, vai arī saņemsi ļoti labu atalgojumu tiem laikiem un tavi tuvinieki izdzīvos! Tās vairāk par 4 doičmarkām šo personu algas dienā bija ļoti liels atspaids tūkstošiem ģimenēm!
   Un lai man pasaka, ka līdzīgos apstākļos vairums nebūtu rīkojušies tāpat!

  • “Lai gan uz mums tas attiecas, patiesībā pat ļoti!”
   Kādā, īpaša sakarā, tas attiecas uz mums?
   Nezinājām, ka tas režīms bija zvērīgs?
   Tagad sāksim meklēt cietumu priekšniekus, to vietniekus…?
   Darīt mums nav ko?
   =================
   Kremļa mēsliņ, tu nerunā daudzskaitlī un nemēģini te ar vārdiem “mēs, mums”, piesmērēties latviešu tautai. Tev, cilvēces atkritum, ar latviešu tautu nav nekā kopīga.

 10. Реакция многих комментаторов ярко показывает, что очень многие из них готовы продолжать воевать в новой гражданской войне.

  • Jā, esmu gatavs atbrīvošanās karam. Ja vajadzēs – risināt deokupācijas jautājumu arī neizvēloties metodes. Ir kādi iebildumi? Koferis, stacija, Krievija.

   • Да, волчара, возражений полно. Зло порождает зло, тогда и сами будьте готовы к такому же отношению. В гражданской войне победителей нет, есть только проигравшие. Один раз начав, остановиться будет невозможно. И никакая 5-я статья вас не спасёт.

 11. Kā tad , nevajaga muldēt , par šo es uzzināju divas nedēļas atpakaļ no Krievijas tv .

  • Tieši tā. Krievijas federālajos kanālos jau gadiem ik pa brīžam parādās šādi stāsti. Un mums tiešām ir ko darīt ar jau zināmajiem. Piem., ir zināms Viļa Lāča vārds, ir zināms galvenā padomju ideoloģijas priekšnieka Gorbunova vārds. Ko mēs īsti gribam? Konkrētā šāvēja vārdu? Tas jau bija tikai izpildītājs un bieži pats ne mazāks upuris?

 12. Nošāva vismaz 16 573, bet pārējie mira mokpilnā nāvē gulaga lēģeros. 70 000 latviešu upuri.

 13. Vajag sākt ar sevi – izbērt čēkas maisus un tad jau redzēs, ko darīt. ja ir aģents, tad tas uz mūžu un arī šodien, rīt var klauvēt pie durvīm – ” āģent xxxxx , puspulkvedis sūta sveicienu ar jaunu uzdevumu…- rīt darīsiet tā…”.

 14. В данном случае Марис неправ. Такая дискуссия была и продолжается до сих пор. Не всё так просто и однозначно, как может казаться с первого раза. Знать правду это хорошо. А что дальше? Новая волна ненависти, когда уже даже не дети, а внуки и правнуки отвечают за грехи дедов. Да и за грехи ли. Ведь даже в этой конкретной истории не всё сказано до конца. Славный дедушка в период гражданской войны воевал за белых в японском отряде с территории Китая, и дел навортил тоже немало. Только он своё боевое прошлое скрывал.
  Вопрос. А нужно ли продолжать гражданскую войну теперь, в наше время?!

  • drebi, boļševik !

  • tavs ģeds arī postaralsa iemērkt līdz elkoņiem rokas asinīs ??

   • А твой дед из латышкого полицейского батальона чистенький аки херувим?! Про Румблу напомнить? А про Аудрини и про Хатынь?!!!

    • Visi kas ņēma dalību tevis nosauktajās vietās sen ir apzināti un sodīti.Bet tie kas krievu imperiālisma vārda pastradaja masu slepkavības nav tiesāti gandrīz neviens.Ne kas izpildīja nošaušanas,ne lēģeru priekšnieki ,ne Katiņas slepkavas,

     • Так уж и все. А дети, внуки. Ведь про это шла речь. И что, вина за Катынь уже доказана? А кем? И кого судить прикажете, если все участники тех событий давно умерли? Что, дети, внуки и правнуки должны ответить, так что ли? То есть, давайте будем воевать дальше. Зло порождает зло! Если мы не остановимся, то конца и края этому не будет!

  • LABS STAĻINISTS IR BEIGTS STAĻINISTS

  • Tu gribi daļše zināt!!Jaunu Ninbergu ,kurā tiesās visu so nolādeto sistēmu,kur aprija miljonus nevainīgu cilvēku.Kā zinams,noziegumiem pret cilvēcību nav noilguma.Tā kā sargies trolli!Arī tavai naida propogandai agri vai velu pienāks gals.

   • Напоминаю вам, что в статье вообще то речь шла о внутри Российских делах. Все те цифры, о которых упоминает Марис, относятся к гражданам России, как ни странно, а не к гражданам Латвии.
    Так что, ни о каком новом Нюрбегском процессе не может быть и речи. Да и кого на нём вы могли бы судить?
    И будьте так любезны, приведите примеры моей якобы «пропаганды ненависти».

    • Tavai zināsanai 40,48 gada deportācijās latviešu vien tika izsūtīti 30000.Nemaz nerunājot par tiem kuri ,ka šis krievu mužiks,tika nošauti bez tiesas vienkārši tāpat.Tas pats notika citās okupētajās zemēs.Visu pirms,kaut vai morāli jānosoda PSRS par Molotova Rībentropa paktu,kura rezultātā sākās Otrais pasaules karš ar visām no ta izrietošajām sekām.Ari dekolonizācijai seit būtu vieta,jo masveida savu pilsoņu pārvietošana uz okupētajam teritorijām ir smags starptautisko tiesību pārkāpums,kuram nav noilguma.Un lūdzu nemuldi par kaut kādu brīvprātīgu pievienošanos.Neviena,pat visneattīstītākā tauta tāpat vien neatdod savu brīvību tapat vien.Kur nu vel tādam slepkavam kā krievu imperiālismam ar vienu no lielākajiem bendēm cilvēces vēsturē,Staļinu.Tā kā nepūt te pīlītes un galvenais latviešu portālā vismaz centies komunicēt latviski.

     • Ещё раз повторю, речь в статье шла о событиях 37-38 годов в России! Не в Латвии. Буду предельно циничен специально для вас. Что такое зо тысяч человек по сравнению с миллионами?! Русский народ от сталинских репрессий пострадал больше всех! И мужика этого растреляли по приговору суда, несправедливого, уродливого, но суда. И сам мужик этот тоже не был не святой.
      Не надо ставить телегу впереди лошади. Пакт давно осуждён, но не он стал причиной войны. Вспоминая его, вспомните и свой собственный пакт с Гитлером. Вы заключили его даже раньше.
      И коммуницировать на «главном латышском портале» я буду так, как удобно лично мне, а не иначе.

     • Par šadu atbildi saņemsi vienīgi un tikai naidu un nicināšanu….Ne velti nekur pasaulē jūs neieredz dēļ jūsu nekaunības un meliem.Man nav šeit pat ko komentēt.Gan jau tu un tev līdzīgie dabūs visu pēc nopelniem Dievs redz visu.Tā melu impērija ,ko tu pārstāvi ,tāpat kā visas citas pasaules vēsturē,sabruks aizraujot ellē līdzsrējējus.

     • Угу, а как будто сейчас я купаюсь в вашей любви?! По простому запросу гугл выдаёт в первую очередь ссылку на википедию. И вот что там пишут:
      «На 1937—1938 годы пришёлся один из пиков сталинских репрессий . За эти два года по делам органов НКВД был арестован 1 575 259 человек, из них 681 692 человека приговорены к расстрелу.
      30 ноября 1937 года — директива НКВД о проведении операции в отношении перебежчиков из Латвии, активистов латышских клубов и обществ. Осуждено 21 300 человек, из которых 16 575 человек расстреляны.
      14 декабря 1937 года — директива НКВД о распространении репрессий по «латышской линии» на эстонцев, литовцев, финнов, а также болгар. По «эстонской линии» осуждено 9 735 чел., в том числе к расстрелу приговорено 7998 чел., по «финской линии» осуждено 11 066 чел., из них к расстрелу приговорено 9078 чел.;»
      А про политические репрессии пишут следующее:
      «В мае — июне 1941 года на всех присоединённых к СССР в 1939—1940 годах территориях (Западная Украина и Западная Белоруссия, Прибалтика, Молдавия, Черновицкая и Измаильская области УССР) НКВД были проведены массовые операции по аресту и депортации «социально чуждых» элементов.
      Количество этих репрессированных распределяется по различным территориям так[84]:
      Эстония — 10 016
      Литва — 17 501
      Латвия — 16 900
      Молдавия, Черновицкая и Измаильская области УССР — 30 389
      Западная Украина — 11 093
      Западная Белоруссия — около 21 000.»
      Смерть даже одного человека это трагедия. Но не я начал первым меряться страданиями. Это начали делать вы, и вы думаете и считаете, что пострадали больше всех?! И на этом основании вы обвинили целый народ во всех своих бедах.
      Ненависть вернётся к вам бумерангом.

     • Mums nav un nevajadzētu būt nekādai daļai gar to ko krievi paši cits citu slaktē.Tas viņiem gadu tūkstošos jau pierasts no Ivana bargā laikiem.Bet kapec mūs vajadzēja izsūtīt ,represet???Vai kāds atsķirībā no vācu fasistiem ir saņēmis reālu sodu par tevis nosauktajam represijām??Pirms tam gan teici ,ka jūs krievi tikai esot cietuši,tagad piemini arī citas tautas.Atceries,ka tie ,kas šeit nāca laupīja izvaroja ,šāva un izsutīja visi kā viens runāja krievu valodā ik pa brīdim piesaucot tur kādu māti….

     • Вам нет дела до нас, а нам до вас, вот так и живём. А правильно ли это? Разве можно привыкнуть к такому? По моему, нет. Почитайте Вики, почти все кто руководил этими репрессиями, а не просто участвовал, были расстреляны. И Ягода, и Ежов, и Берия, всех их расстреляли, как и многих других. А на 22 сьезде Хрущёв всё это осудил, хотя он сам тоже не был ангелом.
      И говоря о репрессиях здесь, не забудьте так же упоминуть о тех, кто составлял те самые злосчастные списки. Ведь это были ваши соотечественники. И у каждого доноса есть имя и фамилия.

     • Ar stulbu krievu okupantu vai viņa pēcnācēju nav jēgas strīdēties, kaut izskatās miermīlīgi, tie ir asinskāri iekarotāji, kam visa dzīve balstās uz meliem un muļķa tēlošanu.

     • А сами вы шибко умный, да?! Всё вами сказанное, следует понимать таким образом, что аргументов и фактов у вас нет никаких! Лапки кверху и сдавайтесь!

  • Grafistam piekrītu. Vispirms jātiek galā pašu māja. Pašiem jaattīrās no čekistu domašanas, jaaudzina bērni, lai neizaug par nodevējiem – ka aizbrauc uz ārzemēm un sāk ražot puspakistāniešu bērnus – jaunos imperijas balstus ar apjukuši identitāti.
   E.S. ir tā pati marksistu imperija. Tas pats kosmopolitisms, tautu iznīcināšana, totalitārisms – kad tevi apsaukā par rasistu u.tml. ja pretojies marksistu tautu iznīcināšanas plāniem (toreiz par fašistu un buržuāzisko nacionālistu saukāja)
   Jādara viss, lai nebūtu savā vidī nodevēju, iztapoņu. Tā jaaudzina bērni.
   Tie paši marksisti, totalitārisma būvētāji nu ir pārvākušies uz rietumiem un grauj tautu no turienes.

  • Redzi, ja mēs tā globāli paskatamies, tad ir 2 pieejas.
   Vācijas pieeja, kur visus nacistus tiesā un žīdi vajā līdz pat nāvei pāri 90 gadiem, un kur visa valsts ir nožēlojusi savus grēkus, maksā kompensācijas un reizēm liekas, ka pat mazliet par traku.
   Un ir Krievijas pieeja, kur komunisma noziegumus praktiski neatzīst, Staļinu prezidenta līmenī uzskata par veiksmīgu administratoru, industrializatoru un cilvēku, kurš dažviet nedaudz kļūdījās.
   Un attiecīgi tam pretī ir Vācija ar 41k $ uz iedzīvotāju un Krievija ar 9,2k $ uz iedzīvotāju.
   Un var, protams, strīdēties par to kur tur kāds skaitlis turp šurp, aprēķinu metodiku un visu pārējo, bet Krievijas iedzīvotāji dzīvo vairākas reizes sliktāk kā Vācijā, tas ir fakts.
   Un man ir pārliecība, ka augšminētās pieejas lielā mērā iespaido šo valstu cilvēku dzīvi šodien.

 15. Jācer, ka 13.Saeimas deputātiem pietiks apņēmības un drosmes atklāt vismaz to 30+ “tautas draugu” vārdus/uzvārdus, kuri 1990.g. nobalsoja par 4.maija deklarāciju. Pagaidām “čekas maisi” neatvērti:”Saeima šodien [23.04.2015.) noraidīja “Saskaņas” deputātu iesniegto likumprojektu, kas paredzēja atklāt LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) “maisu” saturu.” Latvijas Avīze, 23.04.2015.

  • Tie kas nobalsoja par 4.maija deklarāciju visi ir zināmi.Liels paldies viņiem par to.Citādi mēs būtu vēl joprojam tai ārprāAt murgā ,ko sauca par PSRS.Bet tev jau tas butu kā medus maize.Trolli!

   • Šamējie balsoja ne jau aiz mīlestības pret Latviju
    bet, bija jau, zinot notikumu iespējamo virzību, izplānojuši
    tādus burvīgus pasākumus, kā priHvatizācija,
    lienoša varas sagrābšana, iefiltrēšanās caur Latvijas(ESR)
    rietumeiropas struktūrās(Ždanoka, Mamikins… )…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+