×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Vilkt paralēles ar deportācijām ir aplami

legionari_16_marts7

“Vai mēs esam sasnieguši visu, ko cerējām un gribējām sasniegt? Pēc 22 gadu un piecu dienu neatkarības vēl esam situācijā, ka ik pa diviem gadiem Latviju atkal atstāj cilvēki, kas grib sevi pierādīt un dzīvot labā pasaulē, apmēram tikpat, cik 1949. gadā tika izvesti šajās dažās dienās.”
 Valsts prezidents Andris Bērziņš, pieminot padomju represiju upurus


M.A.: “Valsts prezidents vēlējies runāt par aktuālajām problēmām, tomēr ir reizes, kad vilkt paralēles ir ne vien neētiski, bet arī politiski aplami. Latvijas vēsturē dažādos laikos ir bijis pietiekami liels skaits cilvēku, kas devušies pasaulē laimes un labākas dzīves meklējumos (starp citu, arī uz Krieviju), bet amorāli viņus salīdzināt ar padomju represiju upuriem tikai tāpēc, ka runas rakstītājam ievajadzējies kādu skarbāku metaforu. Turklāt šo apgalvojumu bieži lieto Latvijas nīdēji, stāstot, ka neatkarīgajā Latvijā “cietušo” skaitliski esot vairāk nekā Staļina režīma laikā.”

 

“Mēģināšu stimulēt jauna demogrāfijas ultimāta tapšanu, jo bez tā diemžēl Latvijas demogrāfijas politikā uzlabojumu laikam nebūs.”
 Demogrāfs Ilmārs Mežs ziņu aģentūrai LETA

M.A.: “Uzlabojumiem būtisks ir ne tikai pats ultimāts, bet arī laiks, kurā tas izteikts. Jo tuvāk vēlēšanām, jo iedarbīgāk. Nākamās Saeimas vēlēšanas paredzētas 2014. gada rudenī.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+