×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. oktobris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: “Zaļie cilvēciņi”, lūdzu, informējiet policiju un Ministru prezidenti par saviem nodomiem! (20)

Ekrānšāviņš no liveleak.comEkrānšāviņš no liveleak.com

Internetā ievietots pašu pārkāpēju nofilmēts video, kurā redzams, kā vīrietis maskā apgāž divus plakātus un norauj viena no Maidana protesta kustības grupējumiem – "Labējā sektora" – karogu, ko pēc tam ar nazi sagriež. Video dzirdamas rupjības krievu valodā.

Runājot par drošību , kā joks parasti tiek atgādināts teiciens, ka “ģenerāļi vienmēr gatavojas iepriekšējam karam”. Katrā jokā ir daļa joka, taču pēdējā laika notikumi kārtējo reizi liek aizdomāties par mūsu drošības iestāžu gatavību dažādām provokācijām. Intervijās un diskusijās tik bieži ir pieminēts apzīmējums “zaļie cilvēciņi”, ka reizēm rodas bažas – varbūt tiešām provokācijas tiek gaidītas tikai no zaļos apģērbos tērptiem vīriešiem?

Kad gada sākumā Maskavā tika nogalināts Krievijas opozīcijas līderis Boriss Ņemcovs, viens no galvenajiem jautājumiem bija par vietu, kur tas noticis – uz tilta, tikai dažus simtus metru no Kremļa, kur atrodas Krievijas prezidenta darbavieta. Skaidrs, ka noziegums tādā vietā nevarēja palikt nepamanīts drošības dienestiem. Tomēr tas netika novērsts, un vainīgie netika uz vietas aizturēti. Arī vēlāk izmeklēšana nav bijusi īpaši sekmīga, lai gan tiek pieļauts, ka “pēdas” ved uz Čečeniju. Bet kāpēc dienesti neredzēja, kas notiek uz tilta? Skaidrojumi ir divi – vai nu tie nebija uzdevumu augstumos vai arī nebija izdevīgi iejaukties.

Līdzīgs jautājums rodas par Rīgā notikušajiem uzbrukumiem izstādei par Ukrainas “Maidanu”. Tā bija izvietota iepretim Ministru kabinetam, un šai vietai (tāpat kā, piemēram, Saeimas namam vai Valsts prezidenta darbavietai) gan jābūt uzmanītai ļoti rūpīgi, bet drošības iestādēm – labi informētām par visu, kas notiek to tuvumā. Nepārliecinoši skan Valsts policijas preses sekretāra skaidrojums par valdības nama apsardzi: “Šajos objektos norīkotajiem policistiem primārais uzdevums ir rūpēties par paša objekta drošību.” It kā drošība sākas tikai durvju priekšā…

Kā zināms, provokācijas sākās jau izstādes atklāšanas dienā, tāpēc to turpināšanos varēja prognozēt. Protams, tāpat kā Krievijas opozicionāra slepkavības gadījumā paliek arī otra versija – nevēlēšanās iejaukties. Šajā gadījumā tas vairāk ir jautājums par Rīgas Pašvaldības policijas rīcību, ņemot vērā tās augstākās priekšniecības – Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova – neslēptās antipātijas pret “Maidana” izstādi un tās rīkotājiem.

Var jau teikt, ka uzbrukumos cietuši tikai izstādes eksponāti, taču lielāks kaitējums ir nodarīts Latvijas un tās iestāžu tēlam. Jo īpaši tāpēc, ka tas nav pirmais gadījums, kas rāda cik viegli Latvijā provokatoriem ir darboties nozīmīgu objektu degungalā. Jūnijā, kad Latvijā notika vērienīgas NATO militārajās mācībās “Saber Strike 2015″ divi Krievijas pilsoņi, izmantojot alumīnija kāpnes, netraucēti iekļuva Ādažu bāzē. Abi izrādījās bēdīgi slavenās Krievijas nacionālboļševiku kustības biedri (tai atbalstītāju netrūks arī Latvijā), bet tas ne tikai nebija traucēklis, lai viņi šķērsotu Latvijas robežu un pietuvotos svarīgam militāram objektam, bet arī iekļūtu tajā un izvietotu “operācijas” fotogrāfijas internetā. Šim gadījumam bija jākļūst par nopietnu signālu, diemžēl pēdējie notikumi pie Ministru kabineta rāda, ka kļūdas nav ņemtas vērā.

Turpinājumā fragments no LNT raidījuma 900 sekundes intervijas ar valdības vadītāju Laimdotu Straujumu.

LNT: – Jūsu kabineta logi taču atradās pretī šai izstādei.
L.Straujuma: – Parasti es neskatos pa logiem. Es sēžu ar muguru…
– Bet tur ir tiešā redzamība vai ne?
– Droši vien, ja skatās, tad ir.
– Valsts kancelejas vadība satraukusies, ka vandālisms noticis valdības ēkas priekšā, bet likumsargi bijuši lēnāki par vandāļiem. Kā jūs to vērtējat?
– Šī izstāde tika rīkota pārkāpjot tos noteikumus, kas paredzēti pasākumu rīkošanai. (..) Pieteikumā tika norādīts, ka drošību nodrošinās Pašvaldības policija. Tajā pašā laikā rīkotāji nebija informējuši pašvaldības policiju par izstādi.
– Kad izstāde tika uzstādīta, visiem bija zināms, ka ir šāda situācija. Tas vairs nav attaisnojums.
– Valsts policija nebija informēta, Pašvaldības policija arī nebija informēta…
– Jūs zinājāt, ka ir izstāde, mēs zinājām, ka ir izstāde, sabiedrība zināja, ka ir izstāde. “Nebija informēta” – skan savādi… Bet kā jūs vērtējat, ka notiek šādi vandālisma akti? Kā vērtējat drošības iestāžu darbu?
– Skaidrs, ka drošības iestādēm bija jāseko. Bet kā es teicu, Valsts policija bija informēta, ka to dara Pašvaldības policija.
– Pašvaldības policija ir vainīga?
– Nē, Pašvaldības policija arī nebija informēta.

Nu ko? Cerēsim, ka “zaļie (un arī citu krāsu) cilvēciņi” pirms te kaut ko plānos, informēs gan Valsts policiju, gan Pašvaldības policiju. Un visādam gadījumam nosūtīs kopiju arī Ministru kabinetam.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Kauns par so valsti,plebeju valsts,kurai nav nakotnes

 2. Mēs varam būt droši, ka DP momentā atradīs vainīgos starp latviešiem un gan arestēs gan n otiesās, bet prokurors pieprasīs to pašu bargāko sodu, lai jūt kas te ir noteicēji, bet nevainīgos krieviņus nu nekādi nevar ne paredzēt, ne pieskatīt un kur nu vēl tiesāt. Un Straujuma …nožēlojami.

 3. “zaļā” L.Straujuma …
  ?

 4. Tante nezina arī ka pret pensionētiem arodinvalīdiem ministru kabinets ir izvērsis īstu genocīdu,laikam rūpes par bēgļiem liek neievērot kādas tur vietējas sociālās grupiņas velmi saglabāt dzīvību.Bijušo kompartistu bezkaunība jau pārsniedz pacietības limitu!

  • Izsaku līdzjūtību,ja joksts arodinvalīds.Visas latvijiešu nelaimes nav lietderīgi apspriest saistībā ar Antoneviča rakstu,vienuviet.Tā var nolaisties līdz grafistu līmenim,kas neapspriež notikumu būtību,bet vaimanā par apspiešanu no valsts puses.

 5. Gan tante,gan policijas ministrs redz kā ērgļi.Daudzi komentētāji ne visai,ja pievērš uzmanību šo aktieru spēlei.Aiz vecajām dekorācijām gailē Moskovijas impērijas zvērīgās acis.To skatiens uzmundrina visus grafistus,kas kirilicas rakstu zīmēs,aizgūtnēm,atgādina par savām īpašajām tiesībām šajā dzīvnieku fermā.

 6. Nez kaa Straujuma atbildeetu uz jautaajumu “ja Juus seezhat aiz loga, no kura redzama shii vieta, kuru droshiibas iestaades nekontrolee, tad kaa Juus tiekat aizsargaata no kaada slepkavnieka, maniaka vai kraasainaa cilveecinja?”.
  Bet, ja nopietni, tad rodas jautaajums – vai tas taa notika speciaali, vai DP nespeej veikt savus pienaakumus. 🙁

  • Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi,bet daži no viņiem vienlīdzīgāki.Tā ir bijis un būs vienmēr.Grafisti būs vienlīdzīgāki par jefiņiem,jo aiz grafistiem stāv varenā Moskovijas impērija.Bez Volstrītas impērijas ziņas ne matiņš nenokritīs no “zaļo cilvēciņu” galvām.Tādējādi skaidrs,kāpēc bez kaujas tika atdota Krima,bet bet Mariupole tika nosargāta.Volstrīta guva mācību no sakāvēm Gruzijā.Ja atļautu Latvijas valdībai darboties adekvāti,tas varētu izsaukt kārtējo teritorijas zaudējumu Volstrītas impērijai.

 7. Ja tante un policijas ministrs neredz tālāk par sava kabineta LOGIEM – KAS NOTIEK UZ IELAS. Tad steidzīgi pie acu ārsta pēc brillēm, vai jāmaina amati. Nožēlojami!!!

 8. Vēl nesen savā publiskā uzrunā Kozlovskis nekautrējās gvelzt, ka Latvija esot visdrošākā valsts Eiropā, bet “grafists” saka, ka Latvija esot pulvera muca…. Es saprotu, ka viss pasaules jaukums ir dažādībā, bet ne jau tad, kad darbā tiek laisti naži, par laimi šoreiz tikai pret ….izstādi.

  • Ну так «жираф большой, ему видней». У них там наверху всё хорошо, тихо и спокойно. Это у нас внизу всё по другому. Люди устали от издевательств, устали терпеть и боятся, и готовы взоваться в любую минуту. Был бы только повод. Жаль, что вы этого не видите.

 9. Как интересно. Значит пиар этих провокаторов продолжается. Хочу спросить, вот Марис на самом деле дурак, или только прикидывается? Он сам читает комментарии к своим же статьям или нет?
  Я же писал. Пропагандировать идеи майдана в этой стране, это всё равно, что подносить спичку к бочке с порохом! А какую реакцию с нашей стороны вы ожидали, после всех тех высказываний организаторов выставки в адресс русских жителей Латвии? И продолжающих оскорблять в публичном медиа пространстве и русских людей и мера Ушакова. Да за их слова их надо было за яйца подвесить, а они живы здоровы и сами ходят. И даже, как самые настоящие аферисты, клянчат денег. Господа националисты, вас используют и имеют самым прямым и наглым способом, а вы и рады, ещё и ножки раздвинули!
  Немцов был политиком, на мой взгляд весьма неоднозначным, но ярким. И я очень надеюсь, что его убийство будет раскрыто и виновные будут наказаны. Но любые параллели между ним и этими провокаторами неуместны! Слишком много чести для этих аферистов.

  • Iegaumē, ka tradīciju lopu vagonos izvest Latvijas cilvēkus uz Sibīriju, ieviesa tavi tēvi un vectēvi.
   Daži atgriezās, ir dzīvi un “daže hoģat” tev par kreņķi.
   Mēs to zinām, mums nevajag to atgādināt, mēs to neesam aizmirsuši, mums nevajag nevienam “nožki razdvinuķ”.
   Tāpēc nevelc paralēles ar Maidanu. Tā ir cita opera.

   • Опять двадцать пять! Разве мой комментарий про это? Ладно. А что, высылали одних только латышей? А списки составлял кто? А кто на соседей доносил? Мы тоже помним всё, Ганс, и концлагеря, и гестапо, и зондеркоманды. Как тебе это… Теперь про майдан. Майдан это свержение законной власти вооружённым способом, да ещё под бандеровским флагом. Разве не так. Все, кто пропагандирует и защищает эту «выставку», тем самым выступают за свержение законной власти в Латвии! Вот так. Вот ваши руководители это прекрасно понимают, только говорить открыто про это не могут. Политика, увы. А вы вот не понимаете.

    • Cik tev gadu, gudriniek? Vai Tu biji jau šajā pasaulē un Latvijā, kad tavi tēvi manējos sūtīja uz Sibīriju? Vai tu atceries kā viss notika? Kad viens vaņka ar plinti sēdēja izpildkomitejā un lika stādīt sarakstus un pamēģini viņam neklausīt? Pēc tam piebrauca mašīna pie mājas un stundas laika lika savākties un braukt projām? Vai atceries?
     Ja atceries, tad turi muti, bet, ja neatceries, tad vēl jo vairāk turi muti.
     Jā, bija nodevēji un ir vēl tagad. Un ne tikai Latvijā.
     Tu teiksi – jā, bet toreiz bija kārtība, neviens varai pretī nerunāja – da zdravstvujet tovarišč staļin! Jā, tā bija kārtība, un lai Dievs mūs pasargā no tādas kārtības.
     Maidans nogāza nelietīgu valdību un tā ir viņu darīšana. Ne tev, ne man tur iekšā nav jājaucas. Katra tauta pati tiks ar sevi galā. Ne tu ne es neesam viņiem ne soģi, ne aizstāvji.
     Un, ja mūsu valdība būs pelnījusi, lai to nogāž, tad arī to izdarīsim, ja kas.

     • А ты мне рот не затыкай, доброжелетель нашёлся. Да, мне не столько лет, чтобы быть участником тех событий, но я уже достаточно пожил на свете, чтобы отличать правду от лжи. Мне всё расказал мой покойный тесть из Латгалии. Так что, я знаю, что говорю. Не были там одни только латыши, вывозили и русских, и евреев, и поляков тоже. Но только вы вопите о своих страданиях…

     • jā, jūs jau tas gudrākais ! Kur nu mums čukčām …

     • >Vairis 19. oktobris, 2015 15:51
      Во, во. Чукчи и то умнее…

 10. Māris Antonevičs izgaismojis redzamākās dekorācijas un darbojošās personas uz Latvijas politiskā absurda teātra skatuves.Dekorāciju atjaunošanai,arī uzturēšanai līdzekļu nepietiek,tādēļ darbojošās personas iztiek ar pretrunīgu vārdu un teikumu lietošanu savā aktierspēlē.Kāpēc vārdi tik pretrunīgi?Nedrīkst tracināt vareno Moskovijas impēriju bez savu vienīgo aizstāvju atļaujas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+