×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Neredzamie ķīnieši un vai Krievija “iemidzina”? “LA” nedēļas apskats (6)

1. Cilvēks. Māris Riekstiņš "rindā" uz Kremli

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Kad izplatījās baumas par Māra Riekstiņa virzīšanu Latvijas vēstnieka amatam Krievijā, Nacionālās apvienības politiķi centās šo procesu nobremzēt, paužot šaubas par to, vai Riekstiņš atbilst šim amatam.

Viņš, būdams Latvijas vēstnieks NATO, neesot paudis pietiekami stingru viedokli par Krimas aneksiju, bet pirms Latvijas neatkarības atgūšanas bijis vadošos amatos komjaunatnē. Riekstiņš par šādiem secinājumiem bija ļoti sašutis un uzskata, ka esot daudz paveicis vēstnieka amatā NATO. “Es aicinu atturēties no spriedumu izteikšanas par ļaudīm, kurus personīgi nepazīstat. Tie parasti ir pavirši spriedumi, kas balstīti uz baumām vai fobijām. To, ka pirms 27 gadiem biju komjaunatnē, nekad neesmu slēpis, bet tas laiks ir dziļa pagātne. Labāk pavērtēt to, ko valsts labā esmu izdarījis neatkarības laikā, strādādams Ārlietu ministrijā un vēstnieka amatā,” pirms došanās uz Maskavu saka Riekstiņš. Viņš zinot, ka ne visās Krievijas auditorijās Latvijas vēstnieks tikšot uzņemts ar atvērtu sirdi, bet “diplomāta spēkos ir skaidrot savas valsts pozīciju, cīnīties, lai aizspriedumi nebūtu tie, kas ietekmē valstu attiecības”.

Viņš jau pabijis Maskavā, apskatījies, kur dzīvos, un ar apstākļiem esot apmierināts. Diplomātu dzīvokļi atrodas vienuviet, vēstniecība ir turpat līdzās, tāpēc uz darbu nebūs jābrauc, cīnoties pa Maskavas satiksmes “džungļiem”. Līdz 4. septembrim čemodāniem jābūt sakravātiem, lai lidotu projām. Pagaidām gan viņš tur dzīvošot viens bez ģimenes.

Līdzko ieradīsies Maskavā, tā dosies uz Krievijas Ārlietu ministriju, lai iesniegtu akreditācijas dokumentu kopijas. Parasti tas notiekot ministra vietnieka līmenī, un ar to brīdi viņš iestāšoties “rindā” uz Kremli, lai gaidītu, kad viņu pieņems Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Bet līdz tam nesēdēšot rokas klēpī salicis, bet sākšot pildīt vēstnieka pienākumus pilnā apmērā.

 1. Cilvēks. Māris Riekstiņš "rindā" uz Kremli
 2. Darījums. Krievija "iemidzina"?
 3. Joks. Latvietis par 51 eiro pieticīgāks
 4. Izgāšanās. Satiksmes ministrijas tradīcija
 5. Noslēpums. Neticami, acīm neredzami

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. nevajadzētu mums ilgi “kasīt pakaušus”, bet gan vērst uz šiem faktiem mūsu sabiedroto uzmanību (iespēju robežās). Ir taču skaidrs, ka no mūsu atbildīgajiem valdniekiem – Auguļa, Rinkēviča, Kučinska vai Vējoņa – mēs to nesagaidīsim. Ja viņi to uzskatītu par nepareizu, tad tā nerīkotos un uz šādas politikas bīstamību reaģētu.

 2. Nekas spožš jau n u nav gaidāms. Ja sāksim brāloties ar Krieviju.. nu nu letiņi saturaties. Iemigrējušo skaits no Krievijas strauji palielinās. Tā kā iebrukumu varam negaidīt

 3. Riekstiņam taisnība Atbildēt

  Personīgi mēs taču nepazinām ne Staļinu,ne Hitleru!

 4. vai vēl šaubāmies??? Atbildēt

  KRIEVIJA IR NESTABILS UN NEPROGNOZĒJAMS KAIMIŅŠ. KRIEVIJAI NEVAR TICĒT NEVIENĀ VĀRDĀ! KRIEVIJA VIENMĒR VAINO TIKAI LATVIJU!
  Iemidzināt var vienīgi vientiešus un muļķus. ZZS ministri un partija kopumā nemitīgi skatās uz Krieviju un ČUPOJAS pie pirmās izdevības. To dara gan premjers, gan prezidents, gan satiksmes ministrs Augulis (visi ZZS!) VAI ZZS CENŠAS PANĀKT NATO SPĒKU IZDZĪŠANU NO LATVIJAS??? KO NOZĪMĒ LATVIJAS MILITĀRO OBJEKTU NOVĒROŠANA KOPĀ AR KRIEVIJAS MILITĀRISTIEM???(radio ziņas šorīt). VARBŪT, LAI KRIEVIJAI BŪTU VIEGLĀK IEBRUKT LATVIJĀ UN TO PAKĻAUT ATKAL??? Vai nevienai citai koalīcijas vai jaunajām partijām te nekas nav sakāms??? Kādu valsts kursu IETUR ZZS?

 5. Par ķīniešiem tiešām būtu jāuztaisa viens liels sižets! Cik viņu vispār ir šeit Latvijā, ko viņi dara, atskaitot blēdīšanos un arī par blēdīšanos – tā arī nesaprotu, kādā veidā viņi izkrāpuši 2 miljonus. Tāds noslēpumainības plīvurs pār šiem dzeltenajiem, pieklājīgajiem cilvēciņiem. Varbūt jau esam okupēti pašiem to nepamanot? Vējonis varbūt nav Vējonis, bet Vē Joņ Ļins?

Draugiem Facebook Twitter Google+